Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Kolejni pracownicy SOR-u w szpitalu w Zdunowie z koronawirusem

Data publikacji: 2020-04-15 13:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-15 19:15
Kolejni pracownicy SOR-u w szpitalu w Zdunowie z koronawirusem
 

U kolejnych pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu w Szczecinie - Zdunowie potwierdzono pozytywny wynik badań na obecność koronawirusa.

Łącznie jest to siedem osób: 3 pielęgniarki, 3 ratowników medycznych i pracownik transportu. Są w dobrym stanie.

- Wszystkie te osoby miały ze sobą wcześniej kontakt, stąd już na etapie pierwszych wywiadów epidemiologicznych zostały one skierowane na kwarantannę - poinformowała Natalia Andruczyk, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Trwają testy kolejnych pracowników szpitala przy ul. Sokołowskiego w Zdunowie, którzy przebywają obecnie na kwarantannie.

O wykryciu pierwszych dwóch przypadków zakażeń koronawirusem wśród personelu placówka poinformowała w poniedziałek. Kolejne dwa przypadki zostały potwierdzone dzień później.

SOR przy ul. Sokołowskiego w Szczecinie został zamknięty do 21 kwietnia. Inne oddziały szpitala w Zdunowie nie przyjmują pacjentów do odwołania. W placówce wstrzymana została także działalność poradni specjalistycznych.

(ip)

Fot. Katarzyna Lipska_Sokołowska (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szczecinianin też
2020-04-15 19:12:35
Jak się bierze próbki w czwartek a wyniki się podaje we wtorek a w międzyczasie każe się pracować to co się dziwić, że innych pozarażali?
państwo PIS
2020-04-15 16:27:39
Co wiemy dzisiaj w Polsce o koronawirusie w świetle propagandy PIS: - Nie możesz wyjść z domu, ale Prezes może. - Maski wcale nie pomagają, ale należy je nosić.- Sklepy są zamknięte, ale w razie potrzeby są otwierane. - Wirus ten jest zabójczy, ale w zasadzie to nic strasznego. - Rękawiczki nie pomogą, ale są potrzebne.- Wirus nie wpływa na dzieci, ale pozamykano szkoły. - Nie ma odpowiedniego sprzętu, ale jest go wystarczająco dużo.- Istnieje wiele objawów wirusa, ale możesz zachorować bezobjawowo. - Nie możesz sam iść do starszych krewnych, ale możesz zamówić im dostawę kurierem, który bez masek i rękawiczek ma kontakt z setkami ludzi dziennie. - Mandaty nie są w żaden sposób prawnie uzasadnione, ale są wymierzane. - Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, ale władze zachowują się tak, jakby był. - Nie ma aresztu domowego, ale nikt nie powinien wychodzić z domu. - Dane osobowe są chronione przez prawo, ale musisz udostępnić je aplikacji kwarantannowej. Mamy państwo z papieru.
Szczecinianin
2020-04-15 15:14:34
@Ile W święta żaden. Nie można wykryć wirusa tak krótko po zakażeniu. Musieli być przed świętami zakażeni
ile
2020-04-15 13:45:13
Ciekawe ilu z tych pracowników mogło się zarazić odwiedzając rodziny i znajomych w Święta a ilu zostało zarażonych przez pacjentów szpitala ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ