wtorek, 07 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Solidarność” zażąda wyższych pensji

„Solidarność” zażąda wyższych pensji

„Solidarność” zażąda wyższych pensji
Data publikacji: 2019-04-03 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 1661 383705

W czwartek o g. 15 przed siedzibą Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie rozpocznie się protest regionalnej "Solidarności". To część ogólnopolskiej akcji, której celem jest skłonienie rządu do, między innymi, podwyższenia wynagrodzeń pracownikom budżetówki.

Protestujący swoje postulaty sformułowali następująco: wzrost wynagrodzeń dla zatrudnionych w sferze finansów publicznych, proporcjonalnie do wcześniejszych podwyżek dla  funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, więziennictwa, krajowej administracji skarbowej, celników, pielęgniarek i położnych oraz lekarzy rezydentów; wprowadzenie kryterium stażowego, uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek; pełne odmrożenie kwot odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych; urealnienie kwoty wolnej od podatku tak, by służyła ona osobom najsłabszym ekonomicznie; przewidywalny wzrost cen energii elektrycznej dla odbiorców przemysłowych i indywidualnych, system rekompensat dla odbiorców indywidualnych oraz mechanizmy ochrony rodzin przed skutkami ogólnego wzrostu cen, towarów i usług.

-  Walczymy o szeroko rozumianą sferę budżetową, oczywiście oprócz innych postulatów. To nie jest tak, że tylko nauczyciele mało zarabiają, ale również inni pracownicy w sferze budżetowej - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Solidarność" Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej "S". – To protest związany z naszymi postulatami, które nie są przecież nowe, bo zostały sformułowane w grudniu zeszłego roku, jednak nie jest to przecież protest antyrządowy.

Szczeciński protest będzie miał także lokalny element dotyczący sytuacji w spółce Bulk Cargo. Jej pracownicy domagają się zawarcia porozumienia z Zarządem Portów Morskich Szczecin i Świnoujście gwarantującego stabilność miejsc pracy dla zatrudnionych w spółce. W czwartek o g. 14 wręczą stosowną petycję prezesowi zarządu.

To kolejna odsłona wydarzeń z sierpnia ub. roku. Wtedy związkowcy urządzili pikietę przed ZUW dlatego, że spółka, na wniosek zarządu, miała przestać dzierżawić teren na nabrzeżach: Górnośląskim, Noteckim i Parnica. Związkowcy obawiali się, że w związku z tym część pracowników straci pracę. Wtedy przedstawiciele Zarządu Portów Morskich Szczecin i Świnoujście, Jacek Cichocki i Kazimierz Drzazga, w oficjalnym oświadczeniu napisali, że "nie ma powodów do protestu", a rozmowy dotyczące nowych zasad współpracy z Bulk Cargo są "bardzo zaawansowane". Dyskusja nie zakończyła się jednak porozumieniem satysfakcjonującym dla związkowców. Stąd powrót do tematu w czwartek.©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

 

Komentarze

PrO... test
Czyli kolejny PrO... test "Lewackiej Solidarnosci" z bylymi PZPR-u Komunistami i PO-stkomunistami na Czele, wraz z PO-dkradzina nazwa Sierpniowego Zwiazku i PO-wstalej az z kilkuletnim o-PO-znieniem - dopiero w latach 1989/90 tj. przy lub PO Okraglym Stole...!!
2019-04-03 22:03:03
Zako
To raczej odgórnie ustawiony protest związku Solidarność w porozumieniu z rządem. Chodzi o to, by dać do zrozumienia nauczycielom, że jak rząd da im podwyżki, to inni pracownicy też takich zażądają. Już się wypowiadali przedstawicie rządu w tej sprawie, bo cały czas szukają 'bata' na nauczycieli. PIS (prezes) woli dawać (nie swoje) i czuć się jak wielki, dobroduszny pan, niż płacić ludziom za pracę.
2019-04-03 12:31:58
;-))
https://forsal.pl/praca/wynagrodzenia/artykuly/1406307,urzednicy-sprzedani-za-podwyzki-dla-nauczycieli.html Nie powinni bardzo protestować, bo poparli rząd, odrobina lojalności by się przydała.;-))
2019-04-03 11:52:41
@&@
Wyszły chamy z jamy.
2019-04-03 11:52:09
rob
Chcieliscie to macie zjedzeni na przystawke przez pislamistow.Nie wspolczuje
2019-04-03 11:12:51
Xyres
Skoro przybudówka PiSu strajkuje przeciwko swojemu rządowi to pokazuje w jak fatalnym stanie musi być obecnie Polska
2019-04-03 11:05:55
ALE JAJA
Tak to jest jak Rząd miękkich pasztetów za dowodzenie się bierze. Jeżdżą po nich jak po burej suce. Nie chciało się dać postrzelać gumowymi kulami chłopakom z Policji - to teraz pójdzie wszystko psu pod ogon. A może Bolek ma racje żeby odebrać nazwę SOLIDARNOŚĆ takim zdrajcom sprawy Polskiej?
2019-04-03 10:39:21
@Marynarz
Polski marynarz jest dziadem? Od kiedy? Nie napiszę w czym się niektórym poprzewracało od tego dobrobytu. Za komuny żyli jak pączki w maśle, a gdy teraz tracą przywileje, to kwik. Przyjdą chętnie inni na ich miejsce.
2019-04-03 10:26:16
-----
Do biedronki i lidla na kase jak wam nie pasuje taka lekka i pewna praca jak w urzedzie wojewodzkim-tam jest od lat tylko jedno ogloszenie o prace-operator nr 112, czyli najgorsza mozliwa praca-nocki, swieta ,24h ,a najlepsze fuchy juz dawno obsadzone nawet w biurze paszportowym gdzie jest coraz wiecej prac.
2019-04-03 10:07:41
Marynarz
A to że solidarność PŻM też będzie strajkowac o godny socjal i płace i emeryturę! To już Pan panie redaktorze zapomniał napisać To że polski marynarz jest dziadem który musi na emeryturę sam sobie odkładać! Wstyd panie redaktorze
2019-04-03 09:44:00
Terens
PiS tonie. Już nawet Solidarność zorientowała się że ten rząd to jedna wielka porażka.
2019-04-03 09:15:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie