Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Solidarni w chorobie, zjednoczeni przeciw cukrzycy

Data publikacji: 25 października 2015 r. 17:20
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Solidarni w chorobie, zjednoczeni przeciw cukrzycy
 

W sobotę (24 bm.) w zamku joannitów w Świdwinie odbyły się wojewódzkie uroczystości z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, które były poprzedzone mszą świętą w kościele pw. MBNP w intencji chorych i ich rodzin.

W obchodach uczestniczyły delegacje wszystkich ogniw Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków z terenu województwa. Wśród gości honorowych byli obecni m.in. prezes Zarządu Krajowego PSD Andrzej Bauman, wicewojewoda Ryszard Mićko, członek zarządu województwa Robert Grzywacz, prezes ZW PSD Zbigniew Kędzierski, burmistrz Jan Owsiak, dowódca 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego płk dypl. pilot Karol Jędraszczyk, prof. dr hab. diabetolog Lilianna Majkowska.

Spotkaniu przewodniczył Paweł Gasztold, prezes OP PSD w Świdwinie, który ukazał osiągnięcia i dorobek stowarzyszenia na ziemi świdwińskiej.

W trakcie gali ubogaconej występami zespołu ludowego Dąbrowiacy, dla osób zasłużonych na polu walki z cukrzycą były wręczane odznaczenia państwowe i ustanowione przez PSD. Srebrnym Krzyżem Zasługi RP została uhonorowana Danuta Mazurkiewicz (Szczecin); Złotym Gryfem Zachodniopomorskim Paweł Gasztold (Świdwin), a Srebrnym Gryfem Zachodniopomorskim Marzena Kargul (Nowogard) i Bogdan Wachowiak (Świdwin). 24 osoby z regionu zostały wyróżnione Złotymi i Srebrnymi Odznakami PSD. Uroczystości były zakończone wykładem prof. dr hab. Lilianny Majkowskiej, która mówiła o postępach i osiągnięciach medycyny na polu leczenia cukrzycy i jej skutków.

Tekst i fot. (cz.b.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA