Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Sokiści patrolują

Data publikacji: 13 lutego 2016 r. 22:49
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Sokiści patrolują
Więcej patroli na dworcach i w pociągach  

Więcej patroli na dworcach i w pociągach, szczególne monitorowanie tras pociągów z dziećmi i młodzieżą, nadzór nad terenami kolejowymi. Takie działania podejmowała Straż Ochrony Kolei podczas ferii zimowych.

Bezpieczeństwa podróżnych podczas ferii pilnowało ponad 14 000 patroli SOK wspieranych przez 1 200 zespołów innych służb. Działały one wokół dworców i przystanków, w pomieszczeniach i na peronach. Zwracały uwagę na bezpieczne dojścia do pociągów przez tereny kolejowe oraz zachowanie podczas wsiadania i wysiadania 
z wagonów. W pociągach były patrole umundurowane i w cywilu. Funkcjonariusze współpracowali z przewoźnikami, obsługą dworców, policją i strażą miejską.

Szczególnym nadzorem objęto tereny kolejowe i tory w miejscach, w których ryzykanci skracają sobie drogę, przebiegając przed pociągami. Do zabezpieczania setek kilometrów szlaków kolejowych przed złodziejami sokiści używają mobilnych centrów monitoringu, samochodów terenowych oraz fotopułapek. Funkcjonariusze przypominają podróżnym, że ich bezpieczeństwo zależy także od nich samych.

- Należy pamiętać, aby nie pozostawiać swojego bagażu bez opieki, a wszystkie wartościowe rzeczy trzymać zawsze przy sobie - mówi Diana Zborowska, rzecznik Straży Ochrony Kolei. - Za każdym razem, kiedy poczujemy się zagrożeni, należy jak najszybciej zaalarmować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Numer alarmowy SOK to: (22) 474 00 00. (mag)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA