niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sokiści patrolują

Sokiści patrolują

Sokiści patrolują
Data publikacji: 2016-02-13 22:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 972 118996

Więcej patroli na dworcach i w pociągach, szczególne monitorowanie tras pociągów z dziećmi i młodzieżą, nadzór nad terenami kolejowymi. Takie działania podejmowała Straż Ochrony Kolei podczas ferii zimowych.

Bezpieczeństwa podróżnych podczas ferii pilnowało ponad 14 000 patroli SOK wspieranych przez 1 200 zespołów innych służb. Działały one wokół dworców i przystanków, w pomieszczeniach i na peronach. Zwracały uwagę na bezpieczne dojścia do pociągów przez tereny kolejowe oraz zachowanie podczas wsiadania i wysiadania 
z wagonów. W pociągach były patrole umundurowane i w cywilu. Funkcjonariusze współpracowali z przewoźnikami, obsługą dworców, policją i strażą miejską.

Szczególnym nadzorem objęto tereny kolejowe i tory w miejscach, w których ryzykanci skracają sobie drogę, przebiegając przed pociągami. Do zabezpieczania setek kilometrów szlaków kolejowych przed złodziejami sokiści używają mobilnych centrów monitoringu, samochodów terenowych oraz fotopułapek. Funkcjonariusze przypominają podróżnym, że ich bezpieczeństwo zależy także od nich samych.

- Należy pamiętać, aby nie pozostawiać swojego bagażu bez opieki, a wszystkie wartościowe rzeczy trzymać zawsze przy sobie - mówi Diana Zborowska, rzecznik Straży Ochrony Kolei. - Za każdym razem, kiedy poczujemy się zagrożeni, należy jak najszybciej zaalarmować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Numer alarmowy SOK to: (22) 474 00 00. (mag)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie