środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Sochański kandydatem na prezydenta Szczecina

Sochański kandydatem na prezydenta Szczecina

Sochański kandydatem na prezydenta Szczecina
Data publikacji: 2018-04-26 13:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-08 12:08
Wywietleń: 3723 324929

Prawnik Bartłomiej Sochański jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Szczecina. Sochański był już prezydentem naszego miasta w latach 1994 - 1998. Od 1991 do 1994 należał do Kongresu Liberalno-Demokratycznego, następnie w latach 1994–2001 działał w Unii Wolności (od 1998 zasiadał w radzie krajowej tej partii). Od pewnego czasu sympatyzuje ze zjednoczoną prawicą. Stoi na czele stowarzyszenia prawników, którzy w przeciwieństwie do większości swoich kolegów uważają, że zmiany w wymiarze sprawiedliwości są konieczne i pożądane.

(as)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

do hehe
Ktoś włożył wiele wysiłku żeby wyczyścić w przeglądarce google historie pana Bartłomieja S., a w szczególności jego reprezentowania duetu S. Bekdas/ Les Gondor vel Leszek Gondorowicz. Dla przypomnienia w imieniu tych dwóch mecenas Bartłomiej S. chciał wyłudzić od miasta Szczecin odszkodowanie w wysokości 40 mln zł. Wszelkie powiązania naszego bohatera ze spółką Mat Trade Lesa Gondora zostały wyczyszczone w wyszukiwarce. Jako adwokat potrafił również doskonale wybronić się z zarzutów dotyczących bezpłatnego przekazania spółdzielni Bryza gruntów miejskich, które ta później opyliła
2018-05-08 10:48:00
Jarun
Sochański to najlepszy z tych miernot, które pchają się na stołek sołtysa we wsi Szczecin. Oczywiście niepotrzebnie szlaja się od partii do partii, jest znany i bez pisiorów... chyba lepiej by wypadł jako kandydat niezależny, zwłaszcza, że brocha i Rafalska-lala narozrabiały, a konus zaszył się w swoim bunkrze na Nowogrodzkiej. Mamy więc wybór między cholerą, zarazą, dżumą więc trzeba wybrać mniejsze zło czyli Sochańskiego "Skoczka". PS. Dlaczego nie startuje moja ulubiona Jacyna-wypina się na wybory ? Gośka nie rób tego internautom ! Kochamy Cię...nie wierzysz? I słusznie.
2018-04-27 23:32:09
@@@ SromotniBezwstydny
Nie zmieniaj tematu. Mówiłem o twoim kłamstwie na temat ojca Kaczyńskich, a ty wyjeżdżasz z willą na Żoliborzu. Na dodatek z tekstem z lewackiej zakłamanej WP, w której jest jednak napisane "Według Jadwigi Kaczyńskiej całe piętro w kamienicy mogli wynająć w zamian za obietnicę jego wyremontowania. Autorzy książki "Lecz Kaczyński: biografia polityczna" twierdzą, że właściciel zgodził się na taki układ. Pieniądze na remont pochodziły od ciotek Rajmunda, które młode małżeństwo otrzymało z okazji ślubu. Najpierw zamieszkali w nim z sublokatorami, a później Rajmund uzyskał przydział na dodatkową powierzchnię mieszkania. Wykupili apartament w 1981 roku". Ty wolisz pominąć ten tekst i przytoczyć spiskowe teorie internautów, oraz anonimowego informatora kolejnego szkodnika Newsweeka. Sorry, ale WP powołująca się na internautów i na anonimowego informatora Newsweeka, to dla mnie bezwartościowe źródła informacji.
2018-04-27 13:12:12
@@sromotnik bez.
A willa na Żoliborzu...Za jakie zasługi?".. nieruchomość na dawnej ulicy Pochyłej .. należ... do rodziny Leopolda Kula ps. "Lis", legionisty walczącego u boku Józefa Piłsudskiego. Budynek miał być podarunkiem za wojenne zasługi pułkownika, a jego rodzina rzekomo mieszkała tam do roku 1945. Wtedy kamienicę mieli przejąć przedstawiciele nowej władzy." A za co tawilla??? "..Ojciec braci Kaczyńskich miał na polecenie partii organizować skrócone studia dla wyższych rangą działaczy państwowych i partyjnych...." Tylko przytaczam niektóre info.... (żródło:https://wiadomosci.wp.pl/internauci-chca-sprawdzic-w-czyjej-willi-mieszka-kaczynski-)
2018-04-27 09:43:30
Polandebiland
Skorumpowany prawnik i jego slynna przydomowa fontanna
2018-04-27 07:15:06
Wielka i nocna w-PiS-anka...
Biorac ze PiS, w Komunistycznym i PO-stkomunistycznym Szczecinie, jeszcze "za bardzo nie dojrzal"... to moze faktycznie warto dac ostatnia szanse Krzystkowi, ktory juz po-woli "Przeglada na oczki jak te male kotki"... i do tego Brat Ksiadz - byc moze Go dalej w pelni popiera !!
2018-04-27 00:19:39
lolek
Na pewno nie zagłosuję na Sochańskiego i na pewno nie zagłosuję na Krzystka, który tylko umacnia kościelnych w Szczecinie. Krzystek także podaje łapę pisowcom. Co do Nitrasa nie będzie gorszy od poprzednich a czy lepszy, nie wiem. Jednak na pewno Krzystkowi nie dam głosu na dalsze umacnianie swoich na etatach.
2018-04-26 23:23:18
@ SromotniBezwstydny
Dlaczego lewaki ciągle kłamią? Robią to świadomie, czy Newsweek, Wyborcza, TVN, WP, Onet itp. wyprali im mózgi? Rajmund Kaczyński "był członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego, a od 1980 był członkiem NSZZ „Solidarność”. Był inwigilowany przez komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa w związku z jego służbą w Armii Krajowej, a później przez Służbę Bezpieczeństwa w związku z opozycyjną działalnością jego synów. Nie wstąpił do PZPR, od 1976 należał do ZBoWiD; w okresie PRL nie uzyskał awansów i odznaczeń kombatanckich (otrzymał Złoty Krzyż Zasługi)": https://pl.wikipedia.org/wiki/Rajmund_Kaczy%C5%84ski
2018-04-26 21:59:24
Taki jeden
To nie jest takie głupie jak by się z początku wydawało, ponieważ PiSowi wcale nie chodzi o to żeby Sochański wygrał. Zagrali Sochańskim na Krzystka, teraz zostaje walka Krzystek vs. Nitras, nawet jakby doszło do drugiej tury to Sochański powie że popiera Krzystka w ten sposób dorzucając mu głosów.
2018-04-26 21:36:16
SromotniBezwstydny
do @ strzał_w _stopę .Nie rozpaczaj,PiSdzienia jest pełna takich przefarbowanych lisów, ot chociażby taki Piotrowicz-prokurator PRLowski...A Kaczyńscy? Od dzeciństwa wychowani przez tatuńcia Rajmunda-apartczyka PZPR, nauczyciela marksizmu-leninizmu-w duchu komuny! Taki jest ten wasz PiS...
2018-04-26 19:42:51
Czytelnik
PiSowska tuba propagandy TP3 już wchodzi na pełne obroty.Ta TV przechodzi samą siebie-ekipa RiT Urbana mogłaby od nich się uczyć.Szkoda mi tylko tych dziennikarzy,którym "pierze się mózg" a których uwikłano w polityczne bagno.
2018-04-26 19:41:06
jolek
Prawdziwe betonowe koło ratunkowe dla PiS!
2018-04-26 18:00:06
śp.Stalin
Sprzedajna interesowna kreatura.......
2018-04-26 17:09:19
4 litery dla Szczecin
Chodzi o to by wygrał Krzystek i po to wystawiono Sochańskiego - ma dać głosy
2018-04-26 17:04:46
złośliwy
A gdzie M. Duklanowski? Koledzy się wystraszyli sprawnego samorządowca? PIS napluł sympatykom w Szczecinie w twarz, chyba że jest umowa z P. Krzystkiem na kandydata, który nie będzie dla wyborców PO tak fatalny jak zaNITRASić jako alternatywa.
2018-04-26 16:57:08
KLD i " pudło" Brudzińskiego.
KLD - Kongres Liberalno-Demokratyczny - to partia pana Sochańskiego w latach 1991 - 1994. KLD miało 2 tysiące członków . Z tego połowa czyli około 1000 miało zarzuty prokuratorskie : złodziejska prywatyzacja lub niegospodarność czyli kradzież mienia państwowego. Niewielu poszło siedzieć , bo wtedy czerwoni sędziowie przestrzegali dealu "Okrągłego Stołu " czyli swoich nie wsadzano. Trudno się dziwić skoro na czele partii stał Tusk. Póżniej cała ta złodziejska sitwa przeszła do Unii Wolności , a potem do PO. Kiedy PIS po wygranych wyborach zostawił ludzi PO i SLD na stanowiskach myślałem , że to ptrzypadek . Teraz widać gołym okiem , że Brudziński dogadał się z lewakami. W dniu wyborów trzeba zostać w domu.
2018-04-26 16:39:31
Sochanski
Niema już lepszych od Sochanskiego przecież on nic nie potrafi zrobić już raz rządził bardzo cieniutko czas na emeryturę.
2018-04-26 16:32:46
dana
Przecież ten pan już był. Po co znowu się pcha?! Czy nie ma w naszym mieście młodych, zdolnych, rzutkich facetów (albo kobiet)na to stanowisko? Ciągle te same nazwiska od lat! Na żadnego z ogłoszonych już kandydatów swojego głosu nie oddam.
2018-04-26 16:31:49
Inny problem
Problemem jest to, że każdy wie, że z Krzystkiem nie wygra więc wystawiają kandydatów dla których porażka nie będzie mieć wpływu na przyszłe wyborcze starty :)
2018-04-26 16:28:00
123
Władimir pozdrawia wiernych towarzyszy,w nagrode odda wrak w 2019 żeby jeszcze bardziej poróżnic i skłucic Polaków.
2018-04-26 16:14:12
hehe
To nie ten sam jegomość który reprezentuje/reprezentował Bekdasa i Gondora przeciwko miastu? Kisnę XD
2018-04-26 16:13:25
strzał_w _stopę
Jak taki wybór ma się do tej informacji w Radio Gdańsk, oraz w innych mediach; "Rada Polityczna PiS podjęła w sobotę uchwałę, według której ci, którzy w ciągu ostatnich trzech lat zmienili przynależność z PiS na jakąś inną partię, nie mogą być umieszczani na listach Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych - powiedział prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński. Kaczyński podkreśliła, że Rada Polityczna PiS podjęła w sobotę "ważną uchwałę", według której - ci, którzy w ciągu ostatnich trzech lat zmienili przynależność do naszej partii na jakąś inną, nie mogą być umieszczani na naszych listach wyborczych PiS w wyborach samorządowych. - Jest takie zjawisko, że co niektórzy, nawet usunięci karnie z partii działacze, dzisiaj próbują dostać się do innej partii sojuszniczej. Są nawet i tacy, którzy kombinują, że u nas nie mieliby większych szans, może w ramach porozumień sojuszniczych mieliby większe. Nie możemy niczego takiego tolerować - oświadczył lider PiS". https://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/71635-kaczynski-nie-mozemy-niczego-takiego-tolerowac-rada-polityczna-pis-podjela-wazna-uchwale
2018-04-26 16:02:42
xxx
Facet ma już swoje lata. Do tego UW i jego prezydentura tez była słaba, jak zresztą każdego z wczesniejszych prezydentów. Myślałem że chociaż Duklanowskiego wystawią. Tak to już można składać gratulacje Krzystkowi. Czwarta kadencja to dramat dla miasta. Może z tej okazji gdzieś szyna pęknie.
2018-04-26 15:47:04
E-lka
Ludzie z ubiegłego stulecia wiecznie żywi i lgną do politycznego żłoba jak nieboszczyk na cmentarz.A co to,Szczecin nie stać na młodych ludzi-?. Tacy są potrzebni a leśnym dziadkom naprawdę dziękujemy.
2018-04-26 15:38:13
48
Widac ze PIS nie ma zaplecza odgrzewane kotlety w osobie Sochanskiego nie wróżą sukcesu !
2018-04-26 15:02:37
acotam
jeszcze nie taki stary człowiek a już dziad
2018-04-26 14:52:40
Jacek
Mec. Sochański jest znanym szczecińskim adwokatem. Był już prezydentem Szczecina w latach 1994-98. Był działaczem Unii Wolności i Kongresu Liberalno-Demokratycznego. W 2001 został konsulem honorowym Niemiec w Szczecinie. Wczoraj zrezygnował z tej funkcji. Rok temu wstąpił do PiS. A jeżeli wstąpił do PIS rok temu to zgodnie z tym co powiedział prezes PIS miesiąc temu, karencja takich osób musi być 3 letnia, aby mogli oni startować na radnych, burmistrzów, prezydentów, itp. O tym można przeczytać w internecie, w którym nic nie ginie. To może być strzał w stopę PIS w Szczecinie. Tym bardziej, że dopiero co mec. Sochański był w PO ! Wyborcy tego w Szczecinie nie kupią, coś nie dobrego dzieje się w Szczecińskim PIS. Wszędzie w Szczecinie dogadują się z lewakami i PO. We wszystkich urzędach poobsadzane stanowiska przez tych ludzi! Nie tego oczekiwali wyborcy PIS-u ! Ciekawe jak będą się tłumaczyć odpowiedzialni za koordynację, jak przerżną te wybory ! Totalna lipa. Czujemy się oszukani!
2018-04-26 14:44:41
egon
do Zdrady PiS - masz całkowita rację,też widzę że PiS-em w Szczecinie dzieje się coś niedobrego- nie mają swoich kandydatów i stawiają na lewaków , platformersów i eseldowców. Czyby liczyli, ze ludzie maja aż tak krótka pamięć? Po tej prezentacji porażka wisi w powietrzu!
2018-04-26 14:40:28
Obs.ryver
Teraz PiSdzielca???? Z "dorobku" poprzedniej kadencji została "bartłomiejka" czyli postkomunistyczny basen p-poż z rurką w środku... Mając do wyboru Nitrasa lub tego tu oto-wolę Krzystka... Chyba,że pojawi się jakaś inna, konkretna postać...
2018-04-26 14:39:32
B.
Nic o nas bez nas - nie popieram i poprę pana Sochańskiego, ale proszę mu nie dodawać lat. I chciałam dodać, że Szczecin zamieszkują zarówno młodzi jak i starsi mieszkańcy.Powiem szczerze, że czasami ci młodzi mają gorsze postrzeganie rzeczywistości od starszych. Osoba, która ma 60 lat nie jest zramolałym starcem, jeszcze myśli podobnie jak człowiek ok.40. Starość to nie stan fizyczny człowieka to stan mentalny.
2018-04-26 14:34:04
Jarun
To będzie drugi skok z mostu do Odry. Tym razem skok rozpaczy z kamieniem u szyi.
2018-04-26 14:10:57
jam
Tym sposobem PO i PiS ładnie podziela kilka głosów miedzy siebie a stały elektorat Krzystka dopełni formalności :) niech żyje kolejna kadencja :P
2018-04-26 14:07:01
Nic o nas bez nas
Z całym szacunkiem dla "osiągnięć" i wieku,ale miastu jest potrzebna młoda kadra,młoda z wizją i rozumieniem współczesnego świata a nie ludzie z minionej epoki w wieku 70+ To są dwa,ba nawet trzy różne światy i postrzeganie rzeczywistości.Młodsza część społeczeństwa ma dosyć emerytowanych w starczym wieku ludzi,odgrzewania kotletów.Sochański na pewno poparcia młodych nie będzie miał.
2018-04-26 14:06:10
Zdrada PIS.
Coś niedobrego dzieje się z PIS i Brudzińskim. Coraz częściej stawiają na lewaków i karierowiczów. Unia Wolności to najbardziej , obok PO i SLD , złodziejska partia w historii Polski. To oni odpowiadają za złodziejską prywatyzację w latach 90. To wtedy setki działaczy tej partii zostawało milionerami. To ludzie UW nasłali służby specjalne na Porozumienie Centrum , poprzedniczkę PIS. Brudziński od dawna stawia na lewaków choć udaje prawicowca. W Urzędzie Wojewódzkim są tylko ludzie z PO , SLD i PSL. Same lewactwo. Podobnie w agencjach rządowych , firmach. Gratulacje dla pana prezydenta Krzystka. To pewniak do wygrania następnych wyborów. Bo taki Nitras sam pisze o sobie na plakatach , że potrzebuje pomocy ( lekarskiej ).
2018-04-26 14:03:10
wojt
Będzie piękna porażka :)
2018-04-26 13:59:13
Mariusz
w szczecinie potrzeba drugiego Patryka J. prosze go sklonowac a na pewno wygra wybory w naszym miescie.
2018-04-26 13:53:11
egon
sorry , ale ja na Sochańskiego nie oddam swojego głosu - przecież ten facet całe swoje polityczne życie był liberałem .....i nagle przeszedł metamorfozę? W takie nawrócenie się nigdy nie uwierzę !
2018-04-26 13:50:20
;-)
Na tej prezentacji biedak ledwo zdołał wyjsc z zza kulis ,niechcieli go wpuscic na glowna scene, musial gdzies za flaga i p.Mazurek sie przeciskac,o czywiscie nikogo to nie interesowalo z zebranych hahahhaha masakra, niechcemy juz powtorki z 7 letnich rzadow Mariana Jurczyka ktore doprowadzily do 7 letniej zapasci gospodarczo ekonomicznej .Z ciekawostek wg wikipedii w 2003 r.Pan Bartłomiej skakał do Regalicy z mostu im.Pionierów miasta Szczecina, nie no powazny kandydat, moze w tym roku skok do Odry z bulwarów hahahha ,tylko co z Pania Małgosią :_((((((((((
2018-04-26 13:50:14
nicki
Każdy może się ześwinić
2018-04-26 13:46:35
Skok z mostu
To Krzystek ma z kim przegrać!
2018-04-26 13:30:18
;/
Buhaha ,marnie widze jego szanse w drugiej turze.a najradna od kontenerow to z jakiej partii/komitetu wystartuje bo to zapowiadała