Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Sobota z Łaźnią

Data publikacji: 27 września 2019 r. 22:15
Ostatnia aktualizacja: 28 września 2019 r. 00:55
Sobota z Łaźnią
 

Kooperatywa łaźnia świętuje czwarte urodziny. Już w sobotę (28 bm.). Będzie tort i całodzienny cykl kreatywnych zdarzeń. Każdy będzie mile widziany.

Kooperatywa Łaźnia funkcjonuje w zabytkowej kamienicy Starego Miasta - przy ul. Koński Kierat 14/15. Kto tam jeszcze nie był, tego na wejściu zachwyci oryginalnie zachowana klatka schodowa ze zdobionymi żeliwnymi schodami i barwnym świetlikiem, ale naprawdę wciągnie przyjazny klimat tego jedynego w swoim rodzaju miejsca społecznego.

Powstało przed czterema laty, aby… „Wspólnie stworzyć i prowadzić otwarte miejsce dostępne dla wszystkich, którym bliskie jest zaangażowanie obywatelskie, sztuka, design, rzemiosło, muzyka, przedsiębiorczość społeczna, odpowiedzialny biznes" - jak przekonuje zespół Kooperatywy Łaźnia.

To miejsce, które zależy od jego społeczności.

- Kawiarnia, w której za kawę i herbatę odwdzięczysz się uśmiechem, pomocą, podarunkiem. Jest to miejsce do pracy, wymyślone, zaprojektowane i wyposażone przez społeczników. Sale na spotkania dla młodzieży, warsztaty dla seniorów lub przestrzeń dla artystów i projektantów. I prototypownia, gdzie można uderzyć młotkiem, przykręcić śrubę lub stworzyć prototyp nowej lampy i krzesła. To też społeczny warsztat rowerowy - twierdzi zespół Kooperatywy Łaźnia. - Jest to miejsce, które zależy od nas, i w którym zrealizujemy najbardziej niezwykły pomysł, nikogo nie nie wykluczając. Gdzie działamy na zasadzie wzajemności, nie kierując się maksymalizacją zysku.

Na czwarte Kooperatywne urodziny Łaźni będzie tort, a też warsztaty kreatywne, baristyczne i kuchenne (godz. 10-14). Zaplanowano również część oficjalną ze wspólnym posiłkiem (godz. 14-16), a po niej wieczór gier: tym razem i analogowych, i elektronicznych. Teoretycznie do godz. 20, choć praktycznie… do ostatniego zgaszonego światła.

- Będzie nam miło świętować w szerszym gronie - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gej
2019-09-27 23:32:33
Będę na bank.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA