Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Śniadania wielkanocnego nie będzie. Paczki trafiają do potrzebujących

Data publikacji: 2020-04-09 20:26
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-10 00:11
Śniadania wielkanocnego nie będzie. Paczki trafiają do potrzebujących
 

Co roku przed świętami osoby bezdomne, starsze i samotne ze Szczecina są zapraszane na wspólne wielkanocne śniadanie. Organizuje je koalicja organizacji pozarządowych, we współpracy z miastem. Z powodu trwającej pandemii w tym roku tego ważnego spotkania nie będzie. Ale potrzebujący nie zostaną bez pomocy - przygotowano dla nich prawie pół tysiąca paczek z żywnością.

W akcję, którą koordynuje Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, włączyło się wielu darczyńców. Wspólnymi siłami, przy wsparciu miasta, pozarządowców, prywatnych darczyńców, przygotowano 475 paczek, zawierających żywność z długim terminem przydatności do spożycia oraz podstawowe środki czystości, m.in. mydła, dezodoranty i pasty do zębów.

Od czwartku paczki trafiają do najbardziej potrzebujących. Są dystrybuowane z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, za pośrednictwem Straży Miejskiej, a także wolontariuszy „Spotkań przy zupie”, stowarzyszenia Feniks, Misji Społecznej Teen Challenge, Caritasu i Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

(gan)

Fot. Robert Grabowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Miś
2020-04-09 22:58:55
Brawo! To nawet lepsze niż te wielgachne stoły przy których lansują się rożni działacze, jacy to z nich filantropi. Przy okazji fotografują i publikują wizerunki tych nieszczęśników, którym noga się w życiu powinęła - nierzadko z powodu łobuzerskich lichwiarzy, bezdusznych biurew itp.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA