Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Paczki zamiast śniadania

Data publikacji: 2020-03-31 07:10
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-31 10:18
Paczki zamiast śniadania
 

Organizatorzy kołobrzeskiego Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych nie poddają się. Choć impreza, która miała się odbyć w kurorcie po raz drugi, została z powodu epidemii odwołana, będzie miała inną odsłonę.

Fundacja Wolne Miejsce, która przygotowywała akcję, postanowiła zrobić paczki dla najmniej zamożnych samotnych mieszkańców miasta. Znajdą się w nich produkty, które zostaną przez nich wykorzystane przy sporządzaniu świątecznych śniadań. Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej ustalono, że paczek takich potrzeba 150. Sytuacja nie jest łatwa, o czym wiedzą także wolontariusze z fundacji, którzy nie mogą się teraz regularnie spotykać. Nie przeszkadza to im jednak w dążeniu do wyznaczonego sobie celu. Na facebookowej stronie Wolne Miejsce – Kołobrzeg publikują listę brakujących jeszcze do skompletowania paczek produktów. Potrzeba między innymi 10 kg buraków, 10 kg mięsa wieprzowego, 250 pętek białej kiełbasy, 21 śmietan 30-procentowych, a także trochę ciast i owoców.

Kulminacja akcji zaplanowana została na Wielki Piątek. Wtedy to wolontariusze zapukają do drzwi osób mieszkających samotnie, wskazanych przez MOPS. ©℗

(pw)

Fot.pixabay.com

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ