Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Smród, że oczy łzawią

Data publikacji: 30 września 2015 r. 18:31
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Smród, że oczy łzawią
Fot. Dariusz Gorajski  

- Tego nie da się wytrzymać. Smród jest tak duży, że trzeba zamykać okna, a i to nie za bardzo pomaga - mówi nasz Czytelnik Robert Ryczko. - To jest zapach gnojowicy. Nie mam problemu z jego odróżnieniem, bo wychowałem się na wsi.

Pan Robert prowadzi firmę, mieszczącą się przy ul. Świerczewskiej w Szczecinie i twierdzi, że i tu smród świńskiego obornika jest bardzo dokuczliwy, a jeszcze gorzej jest w Mierzynie, w którym mieszka. Ale dociera on podobno także do Turzyna, czyli prawie do centrum miasta. Nasz Czytelnik twierdzi, że ten wyjątkowo dokuczliwy zapach pojawia się w ostatnim czasie często i dziwi się, że do tej pory nie zostało zlokalizowane jego źródło. Dodaje także, że ma od niego kłopoty... ze wzrokiem, bo gdy pojawia się uciążliwy zapach, to on czuje, że „ma piasek w oczach”. Gdy wyjeżdża ze Szczecina, to po jednym dniu ten „piasek” znika.

Sygnały o nieprzyjemnych zapachach, które pojawiają się nie tylko w Mierzynie, ale także w innych miejscowościach gminy Dobra oraz  w części Szczecina nie są nowością. Ale, okazuje się, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie, nic o nich nie wie.

- Żadne sygnały w sprawie uciążliwości zapachowych do nas w ostatnim czasie nie dotarły. A wystarczy wejść na naszą stronę, by taki sygnał przekazać - mówi Andrzej Miluch, dyrektor WIOŚ w Szczecinie. I dodaje, że inspekcja sprawdza wszystkie informacje dotyczące „ nadmiernych uciążliwości zapachowych”.

(mos)

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bardzo zabawne
2015-11-21 22:05:23
Mierzyn to nie oficjalnie dzielnica Szczecina bliżej z niej do centrum niż z większości innych dzielnic a więc pacany ,które nie znają terenu piszą że to wiocha a ten co napisał że z tramwajami pochodzi pewnie z takiej dziury że jak wygląda tramwaj musiał oblukać w internecie
ja
2015-10-01 20:38:27
Wylewaja co roku gdzieś w Przeclawiu czy Warzymice ch. Gdzieś słyszałem, że to legalne. , że to grunty kościoła, że były zażalenia w ubiegłym roku ale. ..SIĘ NIE DA NIC ZROBIĆ. :)
mmm
2015-10-01 18:33:11
Na Pogodnie śmierdzi okrutnie
Potwierdzam
2015-10-01 18:04:55
Witam. Mieszkam na Gumieńcach i fakt dziś od południa nie idzie okna otworzyć bo smród niemiłosierny. To niestety nie jest zabawne...
swojski zapaszek?
2015-10-01 11:57:34
Mierzyn to wioska w gminie Dobra Szcz.... Na wsi gnojowica to norma...
zabawne
2015-09-30 21:33:55
Trzeba przyznać - zabawne. Facet wychował się podobno na wsi. Teraz także mieszka z nią sąsiadując i stwierdza że ..wzrok "mu siada" od tego.. Bardziej na zachód - wiocha. Bardziej na wschód - wiocha z tramwajami. Jedni nazywają to smrodem. Inni zapachem wsi. Skoro zamieszkało się "na wsi" to "trza przywyknąć" lub przeprowadzić się do miasta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA