środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach"

Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach" [GALERIA]

Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach"
Data publikacji: 2018-05-23 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:40
Wywietleń: 10220 329003

We wtorek na płycie lądowiska szpitala "Zdroje" w Szczecinie po raz pierwszy osiadł śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na pokładzie miał wcześniaka wymagającego specjalistycznej pomocy medycznej. Przyleciał aż z Gdańska.

Chłopiec był transportowany ze szpitala w Gdańsku na Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka placówki przy ul. Mącznej w Szczecinie.

- Wszystkie procedury związane z transportem oraz lądowaniem przebiegły sprawnie i pomyślnie - poinformowała Magdalena Knop ze szpitala "Zdroje". - Całą drogę noworodek odbył w specjalistycznym inkubatorze transportowym, otoczony fachową i troskliwą opieką lekarza neonatologa oraz ratowników medycznych.

Przyjęty na oddział intensywnej terapii maluszek to trzymiesięczny Kuba, pochodzący z ciąży bliźniaczej. Obecnie jego stan lekarze określają jako średnio ciężki. Kubuś wraz z bratem przyszli na świat w 25. tygodniu ciąży w szpitalu w Gdańsku. Chociaż ich rodzice są ze Szczecina (w Gdańsku doszło do przedwczesnego porodu).

Do szpitala „Zdroje” przetransportowany zostanie także brat bliźniak Kuby - Stasiu. Dzieci wymagają opieki specjalistycznej, którą zapewni im właśnie ta placówka.

Lądowisko dla helikopterów powstało na dachu nowego pawilonu nr 20 kompleksu szpitalnego przy ul. Mącznej. Inwestycja, jako element budowy Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem, została sfinansowana z projektu pn.: „Rozbudowa i doposażenie SPS ZOZ „Zdroje” w Szczecinie celem utworzenia szpitalnego oddziału ratunkowego dla dzieci wraz z budową wyniesionego na dach lądowiska dla śmigłowców sanitarnych”, finansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wybudowanie lądowiska i SOR-u kosztowało 10,5 mln. zł.

Budowa nowego pawilonu nr 20 ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i lądowiskiem była elementem wieloletniego i wielozakresowego projektu utworzenia w Zdrojach Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem. Koncepcja budowy pierwszego, wielospecjalistycznego Szpitala Dziecięcego w województwie powstała już w roku 2009, w konsekwencji połączenia szpitala „Zdroje” ze szpitalem przy ul. św. Wojciecha. Tworzone Centrum ma gwarantować najmłodszym mieszkańcom naszego regionu dostęp do pełnej, kompleksowej opieki zdrowotnej w jednym miejscu.©℗

(sag)

Fot. "Zdroje"

Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach" Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach" Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach" Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach" Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach" Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach" Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach" Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach" Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach" Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach"

Komentarze

Lila
Dużo zdrowia dla DZIECIACZKÓW :*
2018-05-24 09:05:25
Czesław
Dobrze, że szpital w Zdrojach się rozbudowuje. Powinno się też zwiększyć obsadę lekarską w przychodniach.
2018-05-23 22:20:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy