Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach" [GALERIA]

Data publikacji: 2018-05-23 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Śmigłowiec z wcześniakiem na płycie w "Zdrojach"
 

We wtorek na płycie lądowiska szpitala "Zdroje" w Szczecinie po raz pierwszy osiadł śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na pokładzie miał wcześniaka wymagającego specjalistycznej pomocy medycznej. Przyleciał aż z Gdańska.

Chłopiec był transportowany ze szpitala w Gdańsku na Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka placówki przy ul. Mącznej w Szczecinie.

- Wszystkie procedury związane z transportem oraz lądowaniem przebiegły sprawnie i pomyślnie - poinformowała Magdalena Knop ze szpitala "Zdroje". - Całą drogę noworodek odbył w specjalistycznym inkubatorze transportowym, otoczony fachową i troskliwą opieką lekarza neonatologa oraz ratowników medycznych.

Przyjęty na oddział intensywnej terapii maluszek to trzymiesięczny Kuba, pochodzący z ciąży bliźniaczej. Obecnie jego stan lekarze określają jako średnio ciężki. Kubuś wraz z bratem przyszli na świat w 25. tygodniu ciąży w szpitalu w Gdańsku. Chociaż ich rodzice są ze Szczecina (w Gdańsku doszło do przedwczesnego porodu).

Do szpitala „Zdroje” przetransportowany zostanie także brat bliźniak Kuby - Stasiu. Dzieci wymagają opieki specjalistycznej, którą zapewni im właśnie ta placówka.

Lądowisko dla helikopterów powstało na dachu nowego pawilonu nr 20 kompleksu szpitalnego przy ul. Mącznej. Inwestycja, jako element budowy Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem, została sfinansowana z projektu pn.: „Rozbudowa i doposażenie SPS ZOZ „Zdroje” w Szczecinie celem utworzenia szpitalnego oddziału ratunkowego dla dzieci wraz z budową wyniesionego na dach lądowiska dla śmigłowców sanitarnych”, finansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wybudowanie lądowiska i SOR-u kosztowało 10,5 mln. zł.

Budowa nowego pawilonu nr 20 ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i lądowiskiem była elementem wieloletniego i wielozakresowego projektu utworzenia w Zdrojach Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem. Koncepcja budowy pierwszego, wielospecjalistycznego Szpitala Dziecięcego w województwie powstała już w roku 2009, w konsekwencji połączenia szpitala „Zdroje” ze szpitalem przy ul. św. Wojciecha. Tworzone Centrum ma gwarantować najmłodszym mieszkańcom naszego regionu dostęp do pełnej, kompleksowej opieki zdrowotnej w jednym miejscu.©℗

(sag)

Fot. "Zdroje"

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lila
2018-05-24 09:05:25
Dużo zdrowia dla DZIECIACZKÓW :*
Czesław
2018-05-23 22:20:51
Dobrze, że szpital w Zdrojach się rozbudowuje. Powinno się też zwiększyć obsadę lekarską w przychodniach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ