Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Śmierć na pokładzie Gryfa. Mieszkaniec Szczecina spadł z pokładu

Data publikacji: 05 maja 2019 r. 17:15
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:39
Śmierć na pokładzie Gryfa. Mieszkaniec Szczecina spadł z pokładu
 

59-letni mieszkaniec Szczecina, który spadł z pokładu promu Gryf zginął na miejscu. Drugi, 48-latek w stanie ciężkim trafił do szpitala. Do tragedii doszło w sobotę (4 maja). Policja bada okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło po g. 16 na zacumowanym na prawym brzegu Świny promie Gryf należącym do Unity Line. Jak powiedziała „Kurierowi” podkom. Anna Gembala z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie 59-latek prowadził prace przy wykorzystaniu sztaplarki. Spadł z jednego pokładu na drugi. Upadku nie przeżył. Drugi mężczyzna, który również spadł z wysokości trafił w stanie ciężkim do szpitala. Na miejscu pojawił się prokurator. Dalsze postępowanie ma wyjaśnić w jaki sposób doszło do tragedii.

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Na pokładzie promu Gryf cumującego w Świnoujściu zginął 59-letni mieszkaniec Szczecina. Wypadkowi uległ również 49-latek, który w stanie ciężkim trafił do szpitala. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Fatalne zaniedbanie osob nadzorujacych
2019-05-06 11:37:50
Po przeczytaniu paru wersow nasuwa sie pytanie: Jak to jest mozliwe w dzisiejszych czasach wszechobecnych procedur? Wprowadzony przez ISM System Zarzadzania Bezpieczenstwem na statkach wprowadza cala mase barier, ktore nie powinny do takiego wypadku dopuscic. Wyglada wiec na to, ze ewidentne zaniedbania w nadzorze doprowadzily do smierci czlowieka. Sugeruje przeaudytowanie calej firmy pod kontem proceduralnym. To nie sa lata osiemdziesiate. To nie sa czasy ukladow kolezenskich to XXI wiek i jego wymogi. Trzeba zrobic wszystko aby osoby odpowiedzialne poniosly kare jako iz nie pelnia funkcji spolecznych i spoczywa na nich odpowiedzialnosc za bezpieczenstwo pojedynczych pracownikow. Nie mozna dopuscic aby cos takiego wydarzylo sie ponownie.
Czyzby "dziura w pokladzie"
2019-05-05 23:58:17
To musial byc spadek z... podnoszonej rampy !! A sztaplarka tez spadla ? Reasumujac: przykra Sprawa !!
Świnoujścianka
2019-05-05 18:13:54
Tragedia. Zginąć w pracy. Tragedia dla bliskich...Wyrazy współczucia!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA