Czwartek, 23 marca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Cztery wypadki i jedna ofiara śmiertelna na początek majówki

Data publikacji: 02 maja 2019 r. 10:52
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2020 r. 22:46
Cztery wypadki i jedna ofiara śmiertelna na początek majówki
 

Od początku długiego majowego weekendu do czwartkowych godzin rannych na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do czterech wypadków, w których jedna osoba poniosła śmierć, a trzy zostały ranne. W ubiegłym roku podczas całego długiego majowego weekendu wydarzyło się 17 wypadków, w których dwie osoby zginęły, a 18 zostało rannych.

Najtragiczniejszy w skutkach wypadek miał miejsce w powiecie szczecineckim. We wtorek (30 kwietnia) ok. godz. 19 doszło tam do zderzenia volkswagena passata i motocykla kawasaki. W wyniku doznanych obrażeń 33-letni kierujący jednośladem zmarł na miejscu. Kierujący VW był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Policja podkreśla, że pomimo apeli, od początku majowego weekendu na drogach regionu zatrzymano 34 nietrzeźwych kierujących, 14 po użyciu alkoholu i 4 pod wpływem narkotyków. Każdy z zatrzymanych kierowców musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Majówka w tym roku trwa sześć dni. Już od wtorku na głównych trasach komunikacyjnych w naszym województwie było więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy.

(k)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA