Niedziela, 02 kwietnia 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Smakowity kąsek, czyli resztki Fortu Prusy na sprzedaż [GALERIA]

Data publikacji: 31 grudnia 2016 r. 08:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:24
Smakowity kąsek, czyli resztki Fortu Prusy na sprzedaż
 

TBS Prawobrzeże postanowiło sprzedać atrakcyjny teren w centrum Szczecina po dawnym Forcie Prusy. Dlaczego? Bo spółce nie opłaca się jego utrzymywanie.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże” kupiło bezprzetargowo teren w kwartale Kusocińskiego – Sowińskiego – Głowackiego od Agencji Mienia Wojskowego w 2003 roku. Został on podzielony na cztery działki zabudowane (na których znajdują się m.in. dwa budynki po twierdzy z XIX wieku) i dwie niezabudowane (na jednej z nich powstało osiedle mieszkalniowe przy ul. Sowińskiego).

W lipcu 2016 roku TBS Prawobrzeże postanowiło sprzedać prawa własności zabudowanych działek.

- Zbycie nieruchomości nastąpi w trybie przetargu nieograniczonego, co wynika z obowiązujących w spółce zasad sprzedaży lokali mieszkalnych, użytkowych, garaży i gruntów stanowiących własność TBS „Prawobrzeże”. Wspomniane działki zabudowane są budynkami stanowiącymi dawniej elementy wojskowej infrastruktury, które są w złym stanie technicznym. Dodatkowo specyficzna architektura sprawia, że adaptacja na cele mieszkaniowe jest nieracjonalna. Podejmowane próby wynajęcia budynków nie przyniosły spodziewanych efektów, w związku z powyższym podjęta została decyzja o sprzedaży - stwierdził Piotr Mync, wiceprezydent Szczecina w odpowiedzi na interpelację jednej z radnych miejskich.

(dar)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

west
2016-12-31 14:54:13
Nie robi się nic przez 50 lat, to potem taki efekt z budowlami
D
2016-12-31 14:54:05
Idealne miejsce na kampus, ale czy decydenci to wiedzą?
Na terenei Fortów-kampus Uniwersytecki
2016-12-31 12:16:44
Czas najwyższy, bo widok w pobliżu budynków Uniwersytetu jest okropny. Szkoda, że Uniwersytet lub Politechnika (co za idiotyzm z likwidacją Politechniki i powstaniem ZUT) nie wybudują tam swoich obiektów dydaktycznych. Tak w ogóle to całe Forty powinny być akademickie, przynajmniej byłaby szansa na wybudowanie kampusu Uniwersyteckiego lub Politechniki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA