poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Słynny żeglarz u marszałka

Słynny żeglarz u marszałka

Słynny żeglarz u marszałka
Data publikacji: 2016-04-15 21:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:24
Wywietleń: 986 128369

Kapitan jachtowy Wojciech Jacobson w zeszłym miesiącu podczas 18. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy 2016 w Gdyni za całokształt wybitnych osiągnięć żeglarskich i pedagogicznych uhonorowany został statuetką Super Kolosa. W piątek (15 bm.) otrzymał zaś zegar w kształcie żeglarskiego steru od marszałka województwa zachodniopomorskiego.

- Żeglarstwo nie oznacza dziś tylko rywalizacji. To również sposób na życie, co całym swym dorobkiem potwierdza właśnie Wojciech Jacobson. Wpływ na popularność dyscyplin związanych z wodą w dużej mierze zawdzięczamy markowego produktowi, jakim stało się ponad trzydzieści portów i przystani zlokalizowanych na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego - mówił podczas spotkania w Zamku Książąt Pomorskich marszałek Olgierd Geblewicz.

Kapitan jachtowy Wojciech Jacobson otrzymał od marszałka pamiątkowy zegar w kształcie steru z dedykacją „Za całokształt osiągnięć żeglarskich z gratulacjami i najlepszymi życzeniami. Olgierd Geblewicz”.

- Moje ulubione miejsca, które poznałem dzięki żeglarstwu, to Wyspa Wielkanocna, Wyspa św. Pawła na Oceanie Indyjskim oraz Kolumbia Brytyjska w Kanadzie. Z nieskrywaną satysfakcją obserwuję, jak rozwija się Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Brawo! To świetna idea! Obserwuję jej pozytywny odbiór zarówno przez adeptów żeglarstwa, jak i doświadczonych wilków morskich - powiedział Wojciech Jacobson.

Wojciech Jacobson urodził się w 1929 r. w Toruniu. Z wykształcenia jest chemikiem. Od 1949 roku jest członkiem Jacht Klubu AZS w Szczecinie. Uczestniczył w niezliczonej liczbie rejsów, m.in. w arktycznym na „Vagabond II "przez Przejście Północno-Zachodnie z Pacyfiku na Atlantyk (1985-1988), oraz w żeglarskich wędrówkach, np. na „Marii” z Ludomirem Mączką ze Szczecina do Calleo w Peru. Pokonał podczas nich ponad 260 tys. mil morskich. Jest Ambasadorem Szczecina.

(mag)

Fot.UMWZ

 

 

Komentarze

A PO co Szczecinowi cywilny Marszalek... ??
Jesli ten Marszalek nie ma PO-wazniejszego zajecia, to najlepiej bedzie zlikwidowac to Stanowisko, gdyz po lini Wojskowej mamy juz Marszalka... i to PO-winno Polsce juz wystarczyc ! Dbajmy o koszta tj. o nie-PO-trzebne wydawanie Podatkowych pieniedzy !!
2016-04-16 10:43:39
Czemu tak konsekwentnie zniknęła wczorajsza, krótkotrwała informacja
o mianowaniu prof. Sagana ( neurochirurgia ) honorowym obywatelem Szczecina?
2016-04-16 09:29:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”