Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Słynny żeglarz u marszałka

Data publikacji: 15 kwietnia 2016 r. 21:18
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Słynny żeglarz u marszałka
 

Kapitan jachtowy Wojciech Jacobson w zeszłym miesiącu podczas 18. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy 2016 w Gdyni za całokształt wybitnych osiągnięć żeglarskich i pedagogicznych uhonorowany został statuetką Super Kolosa. W piątek (15 bm.) otrzymał zaś zegar w kształcie żeglarskiego steru od marszałka województwa zachodniopomorskiego.

- Żeglarstwo nie oznacza dziś tylko rywalizacji. To również sposób na życie, co całym swym dorobkiem potwierdza właśnie Wojciech Jacobson. Wpływ na popularność dyscyplin związanych z wodą w dużej mierze zawdzięczamy markowego produktowi, jakim stało się ponad trzydzieści portów i przystani zlokalizowanych na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego - mówił podczas spotkania w Zamku Książąt Pomorskich marszałek Olgierd Geblewicz.

Kapitan jachtowy Wojciech Jacobson otrzymał od marszałka pamiątkowy zegar w kształcie steru z dedykacją „Za całokształt osiągnięć żeglarskich z gratulacjami i najlepszymi życzeniami. Olgierd Geblewicz”.

- Moje ulubione miejsca, które poznałem dzięki żeglarstwu, to Wyspa Wielkanocna, Wyspa św. Pawła na Oceanie Indyjskim oraz Kolumbia Brytyjska w Kanadzie. Z nieskrywaną satysfakcją obserwuję, jak rozwija się Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Brawo! To świetna idea! Obserwuję jej pozytywny odbiór zarówno przez adeptów żeglarstwa, jak i doświadczonych wilków morskich - powiedział Wojciech Jacobson.

Wojciech Jacobson urodził się w 1929 r. w Toruniu. Z wykształcenia jest chemikiem. Od 1949 roku jest członkiem Jacht Klubu AZS w Szczecinie. Uczestniczył w niezliczonej liczbie rejsów, m.in. w arktycznym na „Vagabond II "przez Przejście Północno-Zachodnie z Pacyfiku na Atlantyk (1985-1988), oraz w żeglarskich wędrówkach, np. na „Marii” z Ludomirem Mączką ze Szczecina do Calleo w Peru. Pokonał podczas nich ponad 260 tys. mil morskich. Jest Ambasadorem Szczecina.

(mag)

Fot.UMWZ

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A PO co Szczecinowi cywilny Marszalek... ??
2016-04-16 10:43:39
Jesli ten Marszalek nie ma PO-wazniejszego zajecia, to najlepiej bedzie zlikwidowac to Stanowisko, gdyz po lini Wojskowej mamy juz Marszalka... i to PO-winno Polsce juz wystarczyc ! Dbajmy o koszta tj. o nie-PO-trzebne wydawanie Podatkowych pieniedzy !!
Czemu tak konsekwentnie zniknęła wczorajsza, krótkotrwała informacja
2016-04-16 09:29:30
o mianowaniu prof. Sagana ( neurochirurgia ) honorowym obywatelem Szczecina?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA