poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Słynny żeglarz u marszałka

Słynny żeglarz u marszałka

Słynny żeglarz u marszałka
Data publikacji: 2016-04-15 21:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1360 128369

Kapitan jachtowy Wojciech Jacobson w zeszłym miesiącu podczas 18. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy 2016 w Gdyni za całokształt wybitnych osiągnięć żeglarskich i pedagogicznych uhonorowany został statuetką Super Kolosa. W piątek (15 bm.) otrzymał zaś zegar w kształcie żeglarskiego steru od marszałka województwa zachodniopomorskiego.

- Żeglarstwo nie oznacza dziś tylko rywalizacji. To również sposób na życie, co całym swym dorobkiem potwierdza właśnie Wojciech Jacobson. Wpływ na popularność dyscyplin związanych z wodą w dużej mierze zawdzięczamy markowego produktowi, jakim stało się ponad trzydzieści portów i przystani zlokalizowanych na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego - mówił podczas spotkania w Zamku Książąt Pomorskich marszałek Olgierd Geblewicz.

Kapitan jachtowy Wojciech Jacobson otrzymał od marszałka pamiątkowy zegar w kształcie steru z dedykacją „Za całokształt osiągnięć żeglarskich z gratulacjami i najlepszymi życzeniami. Olgierd Geblewicz”.

- Moje ulubione miejsca, które poznałem dzięki żeglarstwu, to Wyspa Wielkanocna, Wyspa św. Pawła na Oceanie Indyjskim oraz Kolumbia Brytyjska w Kanadzie. Z nieskrywaną satysfakcją obserwuję, jak rozwija się Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Brawo! To świetna idea! Obserwuję jej pozytywny odbiór zarówno przez adeptów żeglarstwa, jak i doświadczonych wilków morskich - powiedział Wojciech Jacobson.

Wojciech Jacobson urodził się w 1929 r. w Toruniu. Z wykształcenia jest chemikiem. Od 1949 roku jest członkiem Jacht Klubu AZS w Szczecinie. Uczestniczył w niezliczonej liczbie rejsów, m.in. w arktycznym na „Vagabond II "przez Przejście Północno-Zachodnie z Pacyfiku na Atlantyk (1985-1988), oraz w żeglarskich wędrówkach, np. na „Marii” z Ludomirem Mączką ze Szczecina do Calleo w Peru. Pokonał podczas nich ponad 260 tys. mil morskich. Jest Ambasadorem Szczecina.

(mag)

Fot.UMWZ

 

 

Komentarze

A PO co Szczecinowi cywilny Marszalek... ??
Jesli ten Marszalek nie ma PO-wazniejszego zajecia, to najlepiej bedzie zlikwidowac to Stanowisko, gdyz po lini Wojskowej mamy juz Marszalka... i to PO-winno Polsce juz wystarczyc ! Dbajmy o koszta tj. o nie-PO-trzebne wydawanie Podatkowych pieniedzy !!
2016-04-16 10:43:39
Czemu tak konsekwentnie zniknęła wczorajsza, krótkotrwała informacja
o mianowaniu prof. Sagana ( neurochirurgia ) honorowym obywatelem Szczecina?
2016-04-16 09:29:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie