Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Marszałek pyta o Przewozy Regionalne

Data publikacji: 2016-03-17 16:49
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:47
Marszałek pyta o Przewozy Regionalne
 

Krytyczna ocena restrukturyzacji spółki Przewozy Regionalne przez resort infrastruktury i budownictwa zaniepokoiła marszałka województwa zachodniopomorskiego, które jest jej udziałowcem. Olgierd Geblewicz napisał w tej sprawie do odpowiedzialnego za kolej wiceministra Piotra Stommy.
Przypomnijmy, że 10 marca z pełnienia funkcji prezesa PR zrezygnował Tomasz Pasikowski, który uznał, że dalsze zarządzanie spółką oraz realizacja wypracowanego z rządem planu jej restrukturyzacji jest niemożliwa.  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa skrytykowało restrukturyzację PR, na którą zgodzili się udziałowcy spółki, czyli samorządy województw, oraz zarządzanie nią przez Agencję Rozwoju Przemysłu (za wniesienie 770 mln zł pomocy publicznej ma 50 proc. i 1 udział w kapitale spółki).
Na zmiany w PR i wypowiedzi resortu zareagował marszałek Olgierd Geblewicz, który wystosował list do odpowiedzialnego za kolej wiceministra.
- List do Pana Stommy jest wyrazem troski o sprawną realizację przewozów kolejowych na Pomorzu Zachodnim, załogę spółki, a także jej pasażerów - mówi marszałek. - Województwo zachodniopomorskie jest drugim co do wielkości zleceniodawcą przewoźnika. W ostatnich latach zakupiło 48 elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych, z czego 31 to nowe pojazdy. Nasz tabor realizuje 65 proc. przewozów na terenie regionu. Do tej pory wszelkie plany restrukturyzacji były konsultowane z marszałkami. Dla naszego regionu, to największe zadanie organizacyjne i finansowe. Wypowiedzi resortu mogą prowadzi do dezorganizacji w sferze tak ważnej dla naszych mieszkańców i mieć wpływ na ich codzienne funkcjonowanie.
Nasze województwo- jak podkreśla marszałek w liście- jest najbardziej stabilnym partnerem spółki PR. Zamierza jej przekazać wykonywanie regionalnych przewozów pasażerskich od grudnia br., kiedy się kończy obecna umowa, aż do grudnia 2020 roku.

(mag)

Przeczytaj cały list marszałka (pdf)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marszałek pyta o Przewozy Regionalne
2016-03-17 17:56:32
Wypowiedzi Olgierda Geblewicza mogą prowadzi do dezorganizacji w sferze tak ważnej dla naszych mieszkańców i mieć wpływ na ich codzienne funkcjonowanie.Tak powinno być napisane.POpaprańcy szkodzą nam na wszystkich frontach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA