niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Marszałek pyta o Przewozy Regionalne

Marszałek pyta o Przewozy Regionalne

Marszałek pyta o Przewozy Regionalne
Data publikacji: 2016-03-17 16:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1394 123745

Krytyczna ocena restrukturyzacji spółki Przewozy Regionalne przez resort infrastruktury i budownictwa zaniepokoiła marszałka województwa zachodniopomorskiego, które jest jej udziałowcem. Olgierd Geblewicz napisał w tej sprawie do odpowiedzialnego za kolej wiceministra Piotra Stommy.
Przypomnijmy, że 10 marca z pełnienia funkcji prezesa PR zrezygnował Tomasz Pasikowski, który uznał, że dalsze zarządzanie spółką oraz realizacja wypracowanego z rządem planu jej restrukturyzacji jest niemożliwa.  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa skrytykowało restrukturyzację PR, na którą zgodzili się udziałowcy spółki, czyli samorządy województw, oraz zarządzanie nią przez Agencję Rozwoju Przemysłu (za wniesienie 770 mln zł pomocy publicznej ma 50 proc. i 1 udział w kapitale spółki).
Na zmiany w PR i wypowiedzi resortu zareagował marszałek Olgierd Geblewicz, który wystosował list do odpowiedzialnego za kolej wiceministra.
- List do Pana Stommy jest wyrazem troski o sprawną realizację przewozów kolejowych na Pomorzu Zachodnim, załogę spółki, a także jej pasażerów - mówi marszałek. - Województwo zachodniopomorskie jest drugim co do wielkości zleceniodawcą przewoźnika. W ostatnich latach zakupiło 48 elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych, z czego 31 to nowe pojazdy. Nasz tabor realizuje 65 proc. przewozów na terenie regionu. Do tej pory wszelkie plany restrukturyzacji były konsultowane z marszałkami. Dla naszego regionu, to największe zadanie organizacyjne i finansowe. Wypowiedzi resortu mogą prowadzi do dezorganizacji w sferze tak ważnej dla naszych mieszkańców i mieć wpływ na ich codzienne funkcjonowanie.
Nasze województwo- jak podkreśla marszałek w liście- jest najbardziej stabilnym partnerem spółki PR. Zamierza jej przekazać wykonywanie regionalnych przewozów pasażerskich od grudnia br., kiedy się kończy obecna umowa, aż do grudnia 2020 roku.

(mag)

Przeczytaj cały list marszałka (pdf)

 

Komentarze

Marszałek pyta o Przewozy Regionalne
Wypowiedzi Olgierda Geblewicza mogą prowadzi do dezorganizacji w sferze tak ważnej dla naszych mieszkańców i mieć wpływ na ich codzienne funkcjonowanie.Tak powinno być napisane.POpaprańcy szkodzą nam na wszystkich frontach.
2016-03-17 17:56:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie