niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Służby pracują, mieszkańcy narzekają

Służby pracują, mieszkańcy narzekają [GALERIA]

Służby pracują, mieszkańcy narzekają
Data publikacji: 2016-01-08 10:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 880 90868

Jeszcze w nocy rozpoczęły się opady śniegu i - jak zapewnia szczeciński ZDiTM od razu podjęto działania w ramach Akcji "Zima".

- Na ulice Szczecina wyjechało 37 pojazdów należących do firm Remondis i MPO - zapewnia Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM. - Na lewobrzeżu firma Remondis prowadzi prace na wszystkich trasach objętych działaniami Akcji Zima. Prace rozpoczęły się o jeszcze w czwartek o godz. 20.15 i trwają nadal. Na prawobrzeżu pojazdy MPO pracowały na swoich trasach od godz. 20.20. Działania również nadal są prowadzone.

Jak zapewnia Marta Kwiecień-Zwierzyńska, od godz. 3.15 rozpoczęły się prace przy oczyszczaniu chodników, ścieżek rowerowych, kładek, schodów, łącznie zajmuje się tym 66 osób. Na przystankach prace rozpoczęły się o północy i nadal są wykonywane przez 27 osób. Przy oczyszczaniu strefy płatnego parkowania od godz. 4 pracują  32 osoby.

 - W związku z intensywnymi opadami śniegu 41 osób zatrudnionych przez ZDiTM w ramach robót publicznych od godz. 8 oczyszcza główne węzły przesiadkowe i chodniki, zarówno na prawobrzeżu jak i lewobrzeżu miasta.

Mimo to kierowcy narzekają. Efektów pracy drogowców długo nie było widać, nawet w centrum Szczecina. Są rejony miasta, w których przez kilka godzin nie zauważono ani jednego pługa czy piaskarki.

Powodów do radości nie mają tez pasażerowie. Tramwaje wypadają z torów, zasypane zwrotnice zmuszają do zmiany rozkładów jazdy, przegubowe autobusy "łamią się" na zakrętach i nie są w stanie dalej ruszyć. opóżnienia na wielu liniach wynoszą po kilkadziesiąt minut

I choć opady śniegu ustały, w niektórych miejscach zaczął padać marznący deszcz. A biały puch według zapowiedzi synoptyków ma się ponownie pojawić po południu lub wieczorem. Nie ma zatem chyba co liczyć na poprawę drogowej sytuacji...

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ZASYPANEGO ŚNIEGIEM SZCZECINA

Komentarze

mrozik
Zima jest po to by lemingi narzekały.
2016-01-15 18:59:55
Driver
I po co te narzekanie.Myslicie ze jak plug przejedzie i sypnie sola z piaskiem to snieg zniknie...W Niemczech na autostradach jest jeszcze gorzej i jakos nikt nie sieje lamentu...
2016-01-08 12:03:41
Zima
Opady śniegu zaczęły się po godzinie 20-tej w dniu wczorajszym, więc jak zima mogła zaskoczyć odpowiednie służby, skoro nawet dziecko siedzące w oknie doskonale widziało, że opady stają się coraz bardziej intensywne. Wstyd, co roku to samo, a miasto udaje, że nic się nie stało. Może dlatego, że rowerzyści zimą nie jeżdżą...
2016-01-08 10:44:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie