Środa, 04 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Ślub w... Książnicy Pomorskiej (galeria)

Data publikacji: 17 października 2015 r. 16:36
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Ślub w... Książnicy Pomorskiej (galeria)
Fot.: Dariusz GORAJSKI  

Od czasu wejścia w życie przepisów, mówiących i tym, że związek małżeński można zawrzeć w różnych miejscach, także w powietrzu i pod wodą, zwiększa się liczba ślubów zawieranych poza Urzędami Stanu Cywilnego. Nigdy jednak dotąd żadna para nie zdecydowała się na bibliotekę. Do soboty, 17 października... Tego dnia bowiem dwoje młodych ludzi - Natalia i Marcin powiedzieli sobie tak w siedzibie Książnicy Szczecińskiej.

Okazuje się, że decyzja o tym zapadła dużo wcześniej, bo pani Natalia o ślubie w takim miejscu marzyła już od lat.

- Myślałam o tym już od dawna, bo po prostu kocham książki. Czuję się pośród nich bardzo bezpiecznie, tak jak w domu. Biblioteki są dla mnie ważnymi miejscami. Nie wyobrażam sobie życia bez książek, które towarzyszyły mi od najmłodszych lat - wyjaśnia decyzję o miejscu ślubu pani Natalia Kumach.

Jej mąż Marcin nie miał najmniejszych wątpliwości do miejsca, gdzie powiedzą sobie „ tak”. Choćby z tego powodu, że lubi nie tylko Książnicę Pomorską i książki, ale także muzykę. Oboje zdecydowali zatem, że ślub odbędzie się w czytelni muzycznej. Pani Natalia, która poza książkami także uwielbia muzykę, czynnie się nią zajmuje, ponieważ jest członkinią chóru Concertino, który ma próby właśnie w książnicy.

- Nie mieliśmy najmniejszych problemów z załatwieniem niezbędnych formalności, a pan dyrektor Lucjan Bąbolewski, nie miał żadnych wątpliwości, że to dobre miejsce na taką uroczystość - podkreśla pani Natalia.

W takiej sytuacji młodej parze nie pozostaje życzyć nic innego, jak szczęścia, miłości do siebie, książek i muzyki.©℗

(mos)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czytacz
2015-10-18 18:02:01
@ obserwator: jakbyś im wypożyczył to może by w tym wystąpili. A Młodej Parze gratulacje za wspaniały pomysł i wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia - żeby Wam się układało książkowo.
obserwator
2015-10-18 14:14:41
to mogli jeszcze w gumiakch i kufajakch wystąpić
ZiomekTomek
2015-10-18 09:47:23
gdyby wzięli normalny ślub to kto by o tym wiedział? tylko oni i rodzina, a tak wie jeszcze kilka tysięcy czytelników gazety i o to chodzi. Dobry PR brawo!!!!! dzieciom będzie można pokazywać, że rodzice byli w gazecie na zdjęciach i był o nich artykuł. Dobra promocja !!!
Suuuper!
2015-10-18 07:24:11
Mloda paro - swietny pomysl! Wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia! @durnotax3 i @obserwator - na takich ludziak jak wy ewolucja stoi i ni jak nie moze ruszyc do przodu, na szczescie "konserwy" zadnej akcji w zyciu publicznym nie podejmuja, tylko siedzia w cieplych kapciach i na swoich Amigach tlucza jednym palcem zawistne komentarze. Moze i wam kiedys Bozia zesle ciut polotu i kreatywnosci, na razie patrzcie i uczcie sie, ze mozna w zyciu robic rzeczy inaczej.
Gargamel
2015-10-18 00:19:47
no i Szczęść Boże młodej parze!
Durnota. Durnota. Durnota.
2015-10-17 22:43:30
ŻAŁOSNE ŻAŁOSNE ŻAŁOSNE Prostemu ludowi nie należy roztaczać kosmicznych horyzontów. Żyjemy na Ziemi.
obserwator
2015-10-17 19:18:41
w głowie sie przewraca.. na klatce schodowej mogli...te schody to romantyczne tło..

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA