czwartek, 02 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Śledztwo w sprawie znęcania się nad dzieckiem

Śledztwo w sprawie znęcania się nad dzieckiem

Śledztwo w sprawie znęcania się nad dzieckiem
Data publikacji: 2017-04-25 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Wywietleń: 1124 246006

Śledztwo w sprawie znęcania się nad trzymiesięcznym chłopcem, który z siniakami na ciele trafił na oddział pediatryczny stargardzkiego szpitala, prowadzą miejscowi policjanci i prokuratorzy.

Nieoficjalnie wiadomo, że dziecko mogło zostać pobite przez ojca. Jeżeli te przepuszczenia się potwierdzą, mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Trzymiesięczny posiniaczony chłopiec przebywa na oddziale pediatrycznym od poniedziałku. Okoliczności, w wyniku których na ciele niemowlęcia znalazły się obrażenia, wyjaśniają stargardzcy policjanci i prokurator.

- Prokuratura Rejonowa w Stargardzie prowadzi śledztwo w sprawie znęcania się nad trzymiesięcznym chłopcem - informuje Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Prokurator gromadzi materiał dowodowy, który pomoże ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Będzie to miało kluczowe znaczenie dla ustalenia sprawcy tego działania i pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej.

Rzecznik dodaje, że o sprawie powiadomiono także sąd rodzinny, który podejmie decyzję o ustanowieniu pieczy zastępczej nad dzieckiem. Prokurator prowadzi także postępowanie w sprawie sposobu sprawowania opieki nad starszym, prawie 2-letnim dzieckiem w tej rodzinie. Z kolei, jak informują lekarze ze stargardzkiego szpitala, stan zdrowia niemowlęcia jest dobry. Ma zapewnioną opiekę medyczną i wykonywane są niezbędne badania, ale nic nie zagraża jego życiu. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Dom Jutra Ikei

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie