Środa 30 listopada 2022r. 
REKLAMA

Niemowlę wciąż w szpitalu, ojciec przesłuchany

Data publikacji: 2017-04-11 19:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:38
Niemowlę wciąż w szpitalu, ojciec przesłuchany
 

Policja przesłuchała ojca niemowlaka z Kołobrzegu, który z ciężkim urazem głowy trafił w ubiegłym tygodniu do szczecińskiego szpitala klinicznego.

4-miesięcznego chłopca do kołobrzeskiej lecznicy przywiozła w piątek jego matka. Kobieta twierdziła, że synek wyślizgnął się jego ojcu z rąk. Wezwane do szpitala pogotowie ratunkowe przewiozło malca do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Przeprowadzony tam rezonans głowy wykazał uraz podstawy czaszki. Noworodek w trybie pilnym został przetransportowany do Szczecina.

Lekarze, którzy podejrzewali, że niemowlak został pobity, o zdarzeniu zaalarmowali policję. Funkcjonariusze w sobotę pojechali na teren podkołobrzeskiego osiedla Podczele, gdzie mieszkała rodzina. Na miejscu zastano nietrzeźwego ojca dziecka. 43-letni mężczyzna, o którym mowa, miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyjaśnienia, które starał się składać na bieżąco nie mogły być w tej sytuacji przyjęte. Funkcjonariusze postanowili przesłuchać go dopiero wtedy, gdy będzie trzeźwy. Tak też się stało.

Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna obstaje przy tym, że był to nieszczęśliwy wypadek. Wersję taką potwierdziła w swoich wyjaśnieniach także matka chłopca, która o zdarzeniu dowiedziała się od swojego życiowego partnera dopiero po kilkunastu godzinach. Policja sprawdziła mieszkanie rodziny. Nie znaleziono w nim śladów wskazujących na stosowanie przemocy. Rozpytywano także sąsiadów. Na chwilę obecną wersja mówiąca o nieszczęśliwym wypadku wydaje się być śledczym najbardziej prawdopodobna. ©℗ 

(pw)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mrr
2017-04-12 22:46:20
pobicie moze nie, ale nie udzielenie pomocy dziecku juz tak. Skoro przez przypadek upadlo dziecko na podloge to powinien od razu do lekrza pedzic z niemowlkem...
M.Dem.
2017-04-12 06:40:54
Przypadek za przypadkiem już przestaje być przypadkiem. To już potrzeba ustalenia prawidłowości w tym temacie. Zjawisko społeczne nie całkiem naturalne?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA