wtorek, 07 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Niemowlę wciąż w szpitalu, ojciec przesłuchany

Niemowlę wciąż w szpitalu, ojciec przesłuchany

Niemowlę wciąż w szpitalu, ojciec przesłuchany
Data publikacji: 2017-04-11 19:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:38
Wywietleń: 711 237353

Policja przesłuchała ojca niemowlaka z Kołobrzegu, który z ciężkim urazem głowy trafił w ubiegłym tygodniu do szczecińskiego szpitala klinicznego.

4-miesięcznego chłopca do kołobrzeskiej lecznicy przywiozła w piątek jego matka. Kobieta twierdziła, że synek wyślizgnął się jego ojcu z rąk. Wezwane do szpitala pogotowie ratunkowe przewiozło malca do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Przeprowadzony tam rezonans głowy wykazał uraz podstawy czaszki. Noworodek w trybie pilnym został przetransportowany do Szczecina.

Lekarze, którzy podejrzewali, że niemowlak został pobity, o zdarzeniu zaalarmowali policję. Funkcjonariusze w sobotę pojechali na teren podkołobrzeskiego osiedla Podczele, gdzie mieszkała rodzina. Na miejscu zastano nietrzeźwego ojca dziecka. 43-letni mężczyzna, o którym mowa, miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyjaśnienia, które starał się składać na bieżąco nie mogły być w tej sytuacji przyjęte. Funkcjonariusze postanowili przesłuchać go dopiero wtedy, gdy będzie trzeźwy. Tak też się stało.

Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna obstaje przy tym, że był to nieszczęśliwy wypadek. Wersję taką potwierdziła w swoich wyjaśnieniach także matka chłopca, która o zdarzeniu dowiedziała się od swojego życiowego partnera dopiero po kilkunastu godzinach. Policja sprawdziła mieszkanie rodziny. Nie znaleziono w nim śladów wskazujących na stosowanie przemocy. Rozpytywano także sąsiadów. Na chwilę obecną wersja mówiąca o nieszczęśliwym wypadku wydaje się być śledczym najbardziej prawdopodobna. ©℗ 

(pw)

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

mrr
pobicie moze nie, ale nie udzielenie pomocy dziecku juz tak. Skoro przez przypadek upadlo dziecko na podloge to powinien od razu do lekrza pedzic z niemowlkem...
2017-04-12 22:46:20
M.Dem.
Przypadek za przypadkiem już przestaje być przypadkiem. To już potrzeba ustalenia prawidłowości w tym temacie. Zjawisko społeczne nie całkiem naturalne?
2017-04-12 06:40:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie