piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > SLD przeciwko dekomunizacji

SLD przeciwko dekomunizacji

SLD przeciwko dekomunizacji
Data publikacji: 2017-04-06 21:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:11
Wywietleń: 1304 234748

Nazwy szczecińskich ulic należy pozostawić bez zmian - uważają politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. I dodają, źe szczecińscy radni oraz prezydent miasta powinni zbuntować się przeciwko ustawie o dekomunizacji i odstąpić od prac nad tymi zmianami. Jednocześnie lewica dziwi się, dlaczego Platforma Obywatelska krytykuje Instytut Pamięci Narodowej, skoro posłowie Platformy głosowali w Sejmie za ustawą o dekomunizacji tak samo skwapliwie jak Prawo i Sprawiedliwość.

Przypomnijmy: szczeciński IPN oczekuje od magistratu zmian następujących nazw ulic: ul. Obrońców Stalingradu (na ul. Romana Dmowskiego), ul. 26 Kwietnia (na ul. Anny Walentynowicz), ul. Zygmunta Berlinga, ul. Dąbrowszczaków, ul. Aleksandra Zawadzkiego, ul. Lucjana Szenwalda, ul. 9 Maja, ul. Przodowników Pracy, ul. Mariana Walczaka i ul. Zygmunta Felczaka. Instytut sugeruje także, aby przyjrzeć się bliżej ul. Młodzieży Polskiej, ul. Samopomocy Chłopskiej i al. Wyzwolenia - i ewentualnie zmienić uzasadnienia nadania tych nazw.

Według lewicy radni Szczecina i prezydent powinni te postulaty zignorować. Wtedy wymazać starych patronów i wprowadzić nowych będzie mógł tylko wojewoda - zarządzeniem zastępczym - i mieszkańcy zobaczą, że cała odpowiedzialność  za zmiany spada na prawicę.

- Zostawcie szczecińskie ulice takie, jakie są - apelował radny Dawid Krystek. - Zostawcie je w spokoju. Na kaźdej sesji Rady Miasta powstaje nowa ulica. Szczecin się rozwija, rozrasta. W Szczecinie powinno być miejsce i na Romana Dmowskiego, i na Jana Pawła II, i Józefa Piłsudskiego; żeby nadać ulicę nazwę Anny Walentynowicz, nie trzeba zabierać innej nazwy. Dla każdego ważnego polityka znajdzie się miejsce, aby o nim pamiętać. ©℗

Więcej w weekendowym wydaniu "Kuriera" i e-wydaniu z 7 kwietnia 2017 r.

(as)

Fot. D.GORAJSKI

Komentarze

OBIEKTYWNY
Raz sierpem...raz młotem... POLSKIE ULICE-POLSKIE KAMIENICE! Kiedy poplecznicy czerwonych pojmą,że TO JEST POLSKA więc WARA od naszych ulic, domów etc.!!! Wystarczająco długo byliśmy ośmieszani i terroryzowani przez zakłamanych sługusów "czerwonego diabła". Co nam Rosja dała? Za co mamy być wdzięczni? Za masowe mordy, gwałty itp.mamy ulice ich imieniem nazywać??? Ludzie... Rasowy POLAK z nie zmienionym nazwiskiem! i czystym pochodzeniem NIGDY nie zgodziłby się na żadne "rosyjskie pomysły". Żenujące są pomysły sld.
2017-04-09 09:13:20
Zbrodniarze z czerwoną gwiazdą
Pomnik sowiecki w centrum Szczecina to pomnik dla tych , którzy strzelali w tył głowy 20 tysiącom Polaków w Katyniu. Popieracie to , towarzysze z SLD ?
2017-04-07 16:54:44
555
Elektorat sld czyli postkomuna przeszla juz dawno do pisu wiec te protesty nic wam nie dadz, sld to polityczny trup, trzeba bylo myslec 1,5 roku temu zanim zrobiliscie koalicje, bo w tamtych wyborach lewica stracila 11% glosow i dzieki wam jest to co jest
2017-04-07 15:54:12
rob
Oczekujee od IPNPIS nakazu demontazu Pomnika Czynu Pokakow gdyz ow pomnik slawi komunistyczny czyn o odobudowe Szczecina przez pokolenia komunistow i agentow, a na miejsce zdemolowanego pomnika proponuje 15 metrowy postument ku Czci Matki Polki Kaczynskiej, Braci Niezlomnych i Kota, IPNPIS obok ma siedzibe wiec bedzie mogl organiozowac tam 3x dziennie modlitwy i czuwania i oddawac pkolony swym "bohaterom".
2017-04-07 11:41:48
Odp. do Roberta...
I wobec dalszego codziennego naplywu Is-lamu wpierw do Wloch, Grecji i Hiszpani a pozniej smodzielnego ich rozjazdu czy Unijnego rozlokowywania ich przez Bruksele, na reszte UE.... numery ulic PO-winny byc po Arabsku - czyli pisane i czytane z prawa w lewo ! A wiec "odwrotnie jak w samolocie" !!
2017-04-07 11:25:49
Towarzysze z SLD
Towarzysze z SLD te czasy już nie wrócą i bardzo dobrze! Stop komuchom!
2017-04-07 09:55:58
Robert
A kto za to zapłaci? Może wprowadzić nr ulic zamiast nazw i wtedy niezależnie os systemu będzie dobrze.
2017-04-07 09:10:33
IPN należy rozwiązać
To nikomu niepotrzebna instytucja na którą idą grube nakłady z Budżetu Państwa
2017-04-07 07:40:21
dno
A ktoś spodziewał się, że następca PZPR będzie przeciw dekomunizacji?
2017-04-07 07:01:50
Pan Witek
Lepiej zająć się dziurami w ulicach i zakazem wjazdu tirów do centrum Szczecina.
2017-04-06 23:47:03
Quistorp
Będę brutalny IPN , ZAMIENIA SIĘ NA INPN, INSTYTUT (NIE)PAMIĘCI NARODOWEJ. Tępota i głupota sięga niebios. Nie ma czegoś takiego ,że "instytut sugeruje!! Nie ma!. Jest tylko osoba z imienia i z nazwiska , karmi swoją rodzinę z moich podatków. Jeśli matołom nie podoba się nazwa Młodzieży Polskiej? To tym samym i Polskich Marynarzy, Pomnik Czynu Polaków. Most Pionierów. Ze gen . Berling dostał rozkaz na zachód przy froncie Białoruskim , a gen Anders nie poszedł na zachód przy froncie Ukraińskim . To było ich wola. Żadne politykowanie. W wojsku, kto politykuje ten ginie. W każdej armii świata. W tej najprymitywniejszej strukturze obowiązuje jedyna zasada, Rozkaz. Gen, Berling, za to ,że puścił oddziały polskie , przez Wisłę na pomoc walczącej Warszawie , został odwołany! Dowództwo przekazano Roli Żymierskiemu. Za niesubordynacje w wojsku przy Armii Czerwonej gen Anders nie został zdegradowany. Ani Stalin Ani Generałowe Anglo/amerykańscy , tez go nie zdegradowali. To znaczy ,że go nie traktowali poważnie. Złamałeś rozkaz jednemu dowódcy, to znaczy ,że złamiesz rozkaz , każdemu innemu. Proste jak cep. Po zakończeniu działań na froncie włoskim , tylko nadawał się do zadań przy pełnieniu służb wartowniczych. Ten gen , który narażał swoje życie , teraz ma pójść na niepamięć? To car Rosji , swojego wroga T. Kościuszkę lepiej traktował , niż matoły z IPN polskiego generała który narażał życie, (i od strony armii niemieckiej i od Armii Czerwonej) Pozwolił mu wyjechać do Ameryki. Można by tak dalej ciągnąc . Brak słów!"Rence opadywowują". Pmyłuj Boh.
2017-04-06 23:13:53
Solidaruchy
poszły won od Szczecina, stocznię oddajcie sprzedawczyki.
2017-04-06 22:47:50
S-zczecinskie L-ewactwo D-emonstruje - dbajac o swoje,
I do "kompletu" powiedzenie: Wasze ulice... a Nasze kamienice !!
2017-04-06 22:26:13
Jan
SLD przeciwko głupocie.
2017-04-06 22:16:48
Logika
Jak potomkowie komunistów mieliby być za dekomunizacją.
2017-04-06 21:53:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy