Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

SLD o ustawie dekomunizacyjnej

Data publikacji: 2018-10-11 21:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
SLD o ustawie dekomunizacyjnej
 

– Znam Dawida Krystka wiele lat i wiem, że jest samorządowcem słuchającym mieszkańców. Jestem przekonany, że będzie świetnym prezydentem miasta – powiedział na wczorajszej konferencji przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, który przyjechał do Szczecina, by wspierać kandydatów tej partii w wyborach samorządowych.

Politycy SLD przedstawili również propozycje dotyczące polityki historycznej w samorządzie.

– Rządząca prawica prowadzi agresywną politykę historyczną, która zmierza do wyparcia z przestrzeni publicznej wszelkich elementów polskiej lewicy – stwierdził Czarzasty. – Przejawem tego działania było uchwalenie tzw. ustawy dekomunizacyjnej, która doprowadziła do przymusowej zmiany patronów dziesiątek ulic i placów w całej Polsce.

Jego zdaniem ustawa naruszyła konstytucję, która „wyraźnie stwierdza, że prawo zmiany nazw mają samorządy”.

(KK)

Fot. Dariusz Gorajski

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czarzasy - cieniasy
2018-10-13 16:18:44
Jeżeli obywatele Polski odcinają sie od UB i SB , to ten ynteligentny gościu płacze nad takimi elemntami jego młodości ?
skandal
2018-10-12 13:24:53
SLD idzie do wyborów ramię w ramię z SB-kami na swoich listach, czas SB-ków już się skończył
kangur
2018-10-12 09:33:36
Przypomnę,że bolszewicy wymordowali na świecie ponad sto milionów osób,więc niech zamkną swoje czerwone ryje.Oni nie mają prawa się odzywać,ani istnieć w przestrzeni publicznej.Dla onych bohaterami są zbrodniarze,a bohaterzy zbrodniarzami.Won czerwoni z Polski!!!
Precz
2018-10-12 08:14:34
Raz sierpem...
No i prosze...
2018-10-11 23:43:41
Nitras i jego ludzie juz "PO-kupowali sobie SMS-ami" az 40,7 % w w/w Plebiscycie czyli ze "na Stolki" tylko wg. PO-litycznych obietnic i za pieniadze ?? Ale niestety, Nitras-owy wynik w rzeczywistosci w dniu 21.10.2018 roku - bedzie odrotny i bardzo Ni-tras-owo niski !! A i Lewaccy SLD-owcy w latach 1945-2015 rowniez s-PO-ro namieszali a teraz Placza razem z "pierzastym" o de-Komunizacji... ze i tam sie rowniez PO-zalapywali !!
pozamiatamy w wyborach
2018-10-11 22:19:15
Bezczelne komuchy! I to gdzie? W Szczecinie, którego ulice skrwawili! Won mi z miasta!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA