Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

SLD o ochronie zdrowia

Data publikacji: 25 września 2018 r. 15:46
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:21
SLD o ochronie zdrowia
 

Swoje pomysły dotyczące ochrony zdrowia, w tym propozycje działań na rzecz poprawy warunków w szpitalach marszałkowskich, przedstawili na wtorkowej konferencji kandydaci do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem.

- Naszą propozycją jest przeprowadzenie w nowej kadencji uczciwego audytu finansowego wszystkich placówek służby zdrowia, które podlegają sejmikowi - poinformował Dariusz Wieczorek z SLD. - Po drugie chcemy stworzyć sieć szpitali, które najlepiej będą odpowiadały zapotrzebowaniu pacjentom na terenie Pomorza Zachodniego.

Zdaniem polityka przeznaczane do tej pory środki na służbę zdrowia nie dawały wymiernych rezultatów.

- Być może pieniądze były wydawane efektownie, ale nie efektywnie, dlatego trzeba to koniecznie zmienić - zaznaczył Wieczorek. - Dodatkowo chcemy, aby nasze województwo realnie pomagało i wdrażało program in vitro.

Jak podkreślał Wieczorek, wszystkie zmiany i reformy powinny być wprowadzane w porozumieniu ze związkami zawodowymi. Obiecał też budowę nowej stacji pogotowia ratunkowego w Szczecinie. 

- Niestety pacjentów jest coraz więcej, a pracowników nadal brakuje - wyjaśniała Bogusława Reszko-Szydłowska, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - Problemem jest też stale zwiększająca się liczba seniorów. Trzeba zrobić tak, by zarówno pacjent, jak i pracownik byli bezpieczni.

- W jednostkach podlegających sejmikowi na dzień dzisiejszy pracuje ponad tysiąc ratowników medycznych, których nikt nie reprezentuje - dodał Wojciech Cydzik, przedstawiciel związków zawodowych ratowników. - Jesteśmy dyskryminowani przez rząd. Czas pokaże, czy podpisane porozumienie przyniesie pozytywne efekty.

Przypomnijmy, że w poniedziałek podpisane zostało porozumienie resortu zdrowia z ratownikami medycznymi. Uzgodniono m.in.,  że od przyszłego roku zarobki ratowników mają wzrosnąć o czterysta złotych brutto.©℗

(KK)

Fot. Kamil KRUKOWSKI

Na zdjęciu: Swoje pomysły dotyczące ochrony zdrowia w naszym regionie przedstawili na wtorkowej konferencji kandydaci do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z ramienia KKW SLD Lewica Razem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2018-09-26 06:40:47
czy ta postkomuna PO SLD dadza sobie i ninnym spokuj wejscie sie do normalnej pracy tylko pytanie co wy potraficie moze towarzysz nitras was podszkoli
A, A...
2018-09-25 22:25:30
A co to znaczy Szpitale Marszalkowskie czyli tylko dla Marszalkow i.t.PO-dobnych... ???
JJ
2018-09-25 20:58:45
Hahaha czysta Bareja, racja! Wieczorek idzie z duchem czasu i dzielnie w marszu rownosci dzierzyl teczowa flage. Zenada pzez duze RZ
Jazon
2018-09-25 20:44:50
Na zdjęciu park jurajski czyli gady na wymarciu...
k....k12
2018-09-25 20:33:37
Co to obchodzi umęczonego chorobą człowieka czy ratownicy mają reprezentację związków zawodowych. Gdzie to wszystko zaszło. Ratownicy medyczni są istotni w przypadkach nagłych zdarzeń, a polska służba zdrowia pada pod ciężarem milionów pacjentów chorych przewlekle, bo ci ludzie tak są leczeni żeby nigdy nie wyzdrowieć, więc stale absorbują różnych specjalistów medycyny. Zasysają kasę za coraz to nowe badania. A już ostatnie pół roku życia spędzone raz po raz w szpitalu pochłania krocie. Czy ta wesoła czerwona gromadka rozumie, że medycyna w Polsce zaszła w ślepą uliczkę i wszyscy poza BIGFARMĄ płaczą po kątach. Terror procedur medycznych niewoli lekarzy. Czy wy czerwonaki wiecie, co to jest medycyna komplementarna. Jakie są wasze zapatrywania na projekt przymusowych szczepień od urodzenia, aż do śmierci....mów człowieku do ściany
Gienio
2018-09-25 18:51:12
Oj Wieczorek. Tu już rządziłes w Szczecinie i co z tego wyszło? Same długi. Służbę zdrowia tez wtedy olaliscie, więc skąd nagle taka troska? Kasa sie konczy z łapówek?
:)
2018-09-25 18:07:21
Kadr jak z filmów Barei,odzienie rodem z prl, nie licząc głownego mistrza ceremonii z wąsami co ma gajerek za 2 tysie ,Zgol pan wąsy haha ,lewica razem juz była, skonczylo to sie brakiem lewicy w sejmie i razemków też , 90% ich elektoratu popiera pis a pani kandydatka na predenta ogorek bryluje w mediach pulicznych.
Kyu
2018-09-25 16:52:11
Wieczorek weź skoncz

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA