Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Sławek dziękuje za życie

Data publikacji: 2016-09-11 07:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:14
Sławek dziękuje za życie
 

Na „Dzień wdzięczności za drugie życie" po raz kolejny zaprasza Sławek Nowakowski z Wieńkowa (gmina Police). Odbędzie się już w niedzielę (11 września) w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Kościelnej 4 w Jasienicy. Początek o godz. 12.

Sławek Nowakowski ma 24 lata. W ubiegłym roku przeszedł w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie przeszczep wątroby. Operacja uratowała mu życie. Postanowił, że publicznie podziękuje za ten dar. Zrobił to już w październiku. Zaprosił wtedy bliskich, lekarzy, znajomych, sąsiadów na niedzielną mszę w parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Policach.

- Muszę podziękować wszystkim, którzy sprawili, że żyję i mogę spełniać swoje pasje i marzenia - mówił podczas ubiegłorocznego spotkania. - Nie wiem, od kogo dostałem narząd, ale chciałbym podziękować bliskim tego dawcy, że mnie uratowali. A także wszystkim lekarzom, którzy naprawdę walczyli o mnie. To była bardzo trudna operacja.

W niedzielę Sławek zaprasza na kolejny „Dzień wdzięczności za drugie życie". Rozpocznie się marszem - o godz. 12 z pętli autobusowej 101 (Piastów – Jasienica) w kierunku parafii w Jasienicy. Podczas mszy, ok. godz. 12.40, o swoich doświadczeniach opowiadać będą pacjenci po przeszczepie (m.in. Jerzy Markuszewski, który kilka miesięcy temu przeszedł podwójny przeszczep) oraz transplantolodzy ze Szpitala Wojewódzkiego (dr Samir Zeair, dr Marek Myślak, prof. Marta Syczewska).

Ok. godz. 13.45 na terenie parafii rozpocznie się festyn. Będą koncerty lokalnych zespołów, pokazy ratownictwa medycznego i drogowego. W rozstawionym wielkim basenie będzie można obejrzeć pokaz płetwonurków. Nurkować ma m.in. Sławek, który w ten sposób chce pokazać, że po przeszczepie nie trzeba rezygnować z dotychczasowego życia. W punktach medycznych każdy będzie mógł zmierzyć cieśninie oraz poziom cukru. Dla wszystkich uczestników festynu przygotowane zostaną domowe ciasta oraz potrawy z grilla. Wstęp jest bezpłatny.

(sag)

Fot. facebook - profil prywatny Sławka Nowakowskiego

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Duzo zdrowia dla Slawka,
2016-09-11 21:14:51
Do 2 ponizszych komentarzy: Slawek Dziekuje po swojemu... a nie PO waszemu !!
:)
2016-09-11 10:06:22
Najlepsze ze osoby wierzace sa przeciwko przeszczepom organow...i nie wypelniaja deklaracji, a tu taki suprise, wątroba od ateisty pewnie ,kazdy powinien miec w portfelu zgodę na przeszczep organów po smierci.
gosc
2016-09-11 09:28:53
Zamiast na msze lepiej na jakis szpital czy uniwersytet medyczny bylo dac kase albo chociaz wośp...msza nie leczy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA