Na zlecenie szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego na kilku ulicach jednocześnie w Szczecinie od dłuższego już czasu prowadzone roboty przy wymianie nawierzchni jezdni. Jedną z nich jest ul. Batalionów Chłopskich z jej wąskim odcinkiem ze Zdrojów do Podjuch. Jak długo ten remont jeszcze będzie trwać? - dopytują nasi Czytelnicy, twierdząc że drogowców tam w ogóle nie widać.
Już w pierwszych dniach lipca zerwana została stara nakładka na całej szerokości między skrzyżowaniem z ul. Jabłoniową do wiaduktu kolejowego. Teraz nie ma jej aż do wysokości skrzyżowania z ul. Sanatoryjną, gdzie wymiana na nową nawierzchni ma się zakończyć. Pas drogi jest obstawiony pachołami, a kierowcy lawirują jak się da między wystającymi studzienkami. Omijają je na wszelkie możliwe sposoby, co spowalnia ruch na i tak wąskiej dwukierunkowej jezdni. Remontowany odcinek ma długość ok. 1,3 km.
O wyjaśnienie wątpliwości co do tempa robót, których wykonawcą w ramach umowy na bieżące utrzymanie ulic w miesćie jest spółka Strabag, zwróciliśmy się do ZDiTM, zleceniodawcy.
- Prace prowadzone są głównie w porze nocnej, w sposób pozwalający zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Obecnie prowadzone są prace związane z odkuwaniem nawierzchni przy pokrywach studni rewizyjnych, urządzeń kanalizacyjnych i wpustów kanalizacji deszczowej, obejmują również regulację wysokościową włazów oraz uzupełnianie ubytków po frezowaniu nawierzchni. Są to prace wymagające dużego nakładu czasu, mające istotne znaczenie dla prawidłowego przeprowadzenia remontu nawierzchni - odpowiada Marta Kwiecień-Zwierzyńska z zespołu ds. mediów, skarg i wniosków ZDiTM. - Ponadto miejscowo wymieniane są uszkodzone krawężniki. Po zakończeniu tych prac rozpoczną się prace związane z układaniem warstwy wiążącej wraz z siatką wzmacniającą, a następnie warstwy ścieralnej. Termin zakończenia prac został przedłużony z uwagi na intensywne opady deszczu, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu.
Z informacji przekazanej nam w ZDiTM wynika, że finał prac w tym rejonie prawobrzeża planowany jest na 2 sierpnia. ©℗
(MIR)
Fot. Dariusz GORAJSKI