środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Skwer Kapitanów - Łasztownia coraz bardziej morska

Skwer Kapitanów - Łasztownia coraz bardziej morska

Skwer Kapitanów - Łasztownia coraz bardziej morska
Data publikacji: 2015-12-06 12:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1786 45469
Pod koniec maja szczecińscy radni podjęli w tej sprawie uchwałę. Jakiś czas temu stanęła stosowna tabliczka, a na wtorek zaplanowano uroczystość związaną z utworzeniem na Łasztowni skweru Kapitanów.

Chodzi o teren położony w granicach trzech działek - pomiędzy odnowionym budynkiem „Starej Rzeźni” i remontowanymi kolejnymi zabytkami. Z jednej strony, wzdłuż ul. Tadeusza Apolinarego Wendy, jest ograniczony murem. To w tym miejscu działał latem społeczny ogród.

- Łasztownia pomału staje się prawdziwym morskim centrum Szczecina - mówi kapitan żeglugi wielkiej i śródlądowej Włodzimierz Grycner. - W Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia” znajduje się Mesa Kapitańska, w której przybywa morskich pamiątek. To tu coraz częściej spotykają się ludzie morza, w tym szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Teraz mamy skwer Kapitanów. Mam nadzieję, że najsłynniejsi zostaną w przyszłości upamiętnieni na przylegającym do niego murze. Zaproponowałem, aby rozpocząć od kapitana kapitanów, czyli Konstantego Maciejewicza.

Przypomnijmy, że w „Starej Rzeźni”, działającej od tegorocznej wiosny, zorganizowano już dwa spotkania poświęcone postaci popularnego Macaja.

Uroczyste spotkanie na skwerze Kapitanów, na które zaproszono władze miasta, ma się rozpocząć we wtorek o godz. 14. ©℗ (ek)

Na zdjęciu: To w tym miejscu działał latem społeczny ogród

Fot.: Elżbieta KUBOWSKA

Komentarze

Skwer Kapitanów
Nazwę "Skwer Kapitanów" zatwierdził w maju Urząd Miasta. Nazwę "Skwer Kapitanów" ustalił w maju Urząd Miasta Szczecina. Dziękujemy za to! Będzie to w przyszłości piękny morski skwer. Buduje się na i przy wyspie Grodzkiej Marina. Odrestaurowano "Starą Rzeźnię", gdzie odbywają się liczne spotkania ludzi morza i kultury. Przy "Skwerze Kapitanów" będzie latem kawiarenka. W przyszłości "Skwer Kapitanów" będzie pięknie zagospodarowany: ławeczki ze słynnymi morskimi postaciami, na murze "Galeria Kapitanów", morskie eksponaty z muzeum itp. Za murem będzie odrestaurowywany : " Hotel Kapitański". Czekamy też na "Muzeum morskie". 14-cie morskich organizacji podpisało apel do władz o renowację całej Łasztowni i utworzenie Morskiego Centrum. A jakiś pan "JK" chciałby tam ogródek z marchewką... A Włodzimierz Grycner nie jest w żadnym układzie, tylko jest od 30-tu lat społecznym działaczem Ligi Morskiej i Rzecznej i od roku wiceprzewodniczącym Klubu Kapitanów ż.w.
2015-12-10 10:01:05
jk
Niech zostawia ten ogród spoleczny w spokoju fajna inicjatywa wiele pracy młodych pomysłowych ludzi, Kapitan Grycner ma juz tyle funkcji i siedzi w układzie niech innym da podziałac
2015-12-07 15:02:26
obserwator
Mi na razie Łasztownia kojarzy sie z stertami nawozów przykrytych niebieska folia.Rozrasta sie ten stan z kazdym dniem. Obawiam sie ,że te sterty nawozów ograna niedługo całą Łasztownie przykrywajac Stara Rzeżnie,Widok jest koszmarny.Myślę ,że te big bagi wkroczą pod drzwi biura CSL już niedługo!!!
2015-12-06 14:37:55
obserwator
Mi na razie Łasztownia kojarzy sie z stertami nawozów przykrytych niebieska folia.Rozrasta sie ten stan z kazdym dniem. Obawiam sie ,że te sterty nawozów ograna niedługo całą Łasztownie przykrywajac Stara Rzeżnie,Widok jest koszmarny.Myślę ,że te big bagi wkroczą pod drzwi biura CSL już niedługo!!!
2015-12-06 14:37:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie