niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Skwer Kapitanów - Łasztownia coraz bardziej morska

Skwer Kapitanów - Łasztownia coraz bardziej morska

Skwer Kapitanów - Łasztownia coraz bardziej morska
Data publikacji: 2015-12-06 12:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1955 45469
Pod koniec maja szczecińscy radni podjęli w tej sprawie uchwałę. Jakiś czas temu stanęła stosowna tabliczka, a na wtorek zaplanowano uroczystość związaną z utworzeniem na Łasztowni skweru Kapitanów.

Chodzi o teren położony w granicach trzech działek - pomiędzy odnowionym budynkiem „Starej Rzeźni” i remontowanymi kolejnymi zabytkami. Z jednej strony, wzdłuż ul. Tadeusza Apolinarego Wendy, jest ograniczony murem. To w tym miejscu działał latem społeczny ogród.

- Łasztownia pomału staje się prawdziwym morskim centrum Szczecina - mówi kapitan żeglugi wielkiej i śródlądowej Włodzimierz Grycner. - W Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia” znajduje się Mesa Kapitańska, w której przybywa morskich pamiątek. To tu coraz częściej spotykają się ludzie morza, w tym szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Teraz mamy skwer Kapitanów. Mam nadzieję, że najsłynniejsi zostaną w przyszłości upamiętnieni na przylegającym do niego murze. Zaproponowałem, aby rozpocząć od kapitana kapitanów, czyli Konstantego Maciejewicza.

Przypomnijmy, że w „Starej Rzeźni”, działającej od tegorocznej wiosny, zorganizowano już dwa spotkania poświęcone postaci popularnego Macaja.

Uroczyste spotkanie na skwerze Kapitanów, na które zaproszono władze miasta, ma się rozpocząć we wtorek o godz. 14. ©℗ (ek)

Na zdjęciu: To w tym miejscu działał latem społeczny ogród

Fot.: Elżbieta KUBOWSKA

Komentarze

Skwer Kapitanów
Nazwę "Skwer Kapitanów" zatwierdził w maju Urząd Miasta. Nazwę "Skwer Kapitanów" ustalił w maju Urząd Miasta Szczecina. Dziękujemy za to! Będzie to w przyszłości piękny morski skwer. Buduje się na i przy wyspie Grodzkiej Marina. Odrestaurowano "Starą Rzeźnię", gdzie odbywają się liczne spotkania ludzi morza i kultury. Przy "Skwerze Kapitanów" będzie latem kawiarenka. W przyszłości "Skwer Kapitanów" będzie pięknie zagospodarowany: ławeczki ze słynnymi morskimi postaciami, na murze "Galeria Kapitanów", morskie eksponaty z muzeum itp. Za murem będzie odrestaurowywany : " Hotel Kapitański". Czekamy też na "Muzeum morskie". 14-cie morskich organizacji podpisało apel do władz o renowację całej Łasztowni i utworzenie Morskiego Centrum. A jakiś pan "JK" chciałby tam ogródek z marchewką... A Włodzimierz Grycner nie jest w żadnym układzie, tylko jest od 30-tu lat społecznym działaczem Ligi Morskiej i Rzecznej i od roku wiceprzewodniczącym Klubu Kapitanów ż.w.
2015-12-10 10:01:05
jk
Niech zostawia ten ogród spoleczny w spokoju fajna inicjatywa wiele pracy młodych pomysłowych ludzi, Kapitan Grycner ma juz tyle funkcji i siedzi w układzie niech innym da podziałac
2015-12-07 15:02:26
obserwator
Mi na razie Łasztownia kojarzy sie z stertami nawozów przykrytych niebieska folia.Rozrasta sie ten stan z kazdym dniem. Obawiam sie ,że te sterty nawozów ograna niedługo całą Łasztownie przykrywajac Stara Rzeżnie,Widok jest koszmarny.Myślę ,że te big bagi wkroczą pod drzwi biura CSL już niedługo!!!
2015-12-06 14:37:55
obserwator
Mi na razie Łasztownia kojarzy sie z stertami nawozów przykrytych niebieska folia.Rozrasta sie ten stan z kazdym dniem. Obawiam sie ,że te sterty nawozów ograna niedługo całą Łasztownie przykrywajac Stara Rzeżnie,Widok jest koszmarny.Myślę ,że te big bagi wkroczą pod drzwi biura CSL już niedługo!!!
2015-12-06 14:37:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie