środa, 08 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Skradziony dźwig znaleziono w... gazoporcie

Skradziony dźwig znaleziono w... gazoporcie

Skradziony dźwig znaleziono w... gazoporcie
Data publikacji: 2019-11-19 13:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-21 12:08
Wywietleń: 3815 428600

Dźwig o wartości ponad miliona euro został odnaleziony przez policję na terenie… terminala LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Sprawą zajmuje się tutejsza prokuratura. Z kolei Polskie LNG zwróci się do podwykonawcy, który pracował przy użyciu dźwigu o wyjaśnienia.

Na terenie świnoujskiego gazoportu w sprawie dźwigu interweniowali policjanci. Pojazd został zatrzymany. Informację potwierdza rzecznik prasowa Gaz-Systemu.

- Informuję, że 12 listopada 2019 r. na Terminalu LNG w Świnoujściu miała miejsce interwencja policji związana z zabezpieczeniem sprzętu dźwigowego podwykonawcy firmy realizującej roboty na rzecz Polskie LNG. Spółka Polskie LNG zawarła umowę na prace montażowe z firmą PROTEA, która miała zapewnić sprzęt niezbędny do jej realizacji - podaje Iwona Dominiak, rzecznik prasowa spółki Gaz-System.

Rzecznik dodaje, że sprawa nie dotyczy bezpośrednio firmy odpowiedzialnej za terminal LNG. Polskie LNG będzie chciało wyjaśnień od firmy Protea. Sprawą zajęła się również świnoujska prokuratura, która chce ustalić w jaki sposób doszło do tego, że skradziony dźwig wykonywał na terenie terminalu prace.

BaT

Fot. Bartosz Turlejski

Komentarze

Obs.ryver
Kaczy LND -kaczy dżwig... Jak brat bratu podkraga to,rodzinne porachunki a nie afera...
2019-11-21 12:05:29
gars
Lepkie ręce w gazoporcie im. Lecha Kaczyńskiego? W końcu nazwa zobowiązuje.
2019-11-20 10:59:51
nie możliwe
bardziej problemy z zapłatą i Niemiec krzyknął że skradziony. Oni lubią takie wyolbrzymione problemy , wtedy ich machina biurokratyczna ma co robić
2019-11-20 10:56:28
A, A, A... i ?
Kto, gdzie i kiedy oraz Komu ten Dzwig ukradl...???? Chyba ze po-wie... ze tylko wy-po-zyczyl na zawsze !!
2019-11-19 21:21:40
O
Dźwig zajęty przez niemieckiego komornika a nie skradziony bo polski właściciel nie płacił lizingu
2019-11-19 18:45:24
Romeczek
O jezeli skradziono u Niemca ,to nazywa sie zadoscuczynienie.
2019-11-19 18:31:09
@cóż
rasisto / nazisto / - jakie kryteria wprowadzasz ?
2019-11-19 17:48:59
Odbiorca gazu
Złodziei skasować ! Niech zdechną . A może to sowiecka prowokacja - tego ,który tam wprowadziŁ dżwig trzepać do skutku !
2019-11-19 17:23:00
Człowiek
Ludzie piszą głupoty bo nie mają mózgów. Wszyscy wiemy, że skoro gazoport im. L.Kaczynskigo to na pewno w kradzieży maczał palce Jarosław. Żądam wyjaśnień.
2019-11-19 17:17:46
o matko
Ale ludzie głupoty w komentarzach tutaj wypisują ...a admin udaje że tego nie widzi?
2019-11-19 16:03:53
Mieszkaniec
Obiekt silnie zabezpieczony i szczelnie chroniony i skradziony dźwig na terenie Gazoportu?
2019-11-19 16:03:45
cóz
PiS ma to w genach
2019-11-19 15:13:05
Upaństwownienie dźwigu
To się nazywa nacjonalizacja, a nie kradzież.
2019-11-19 14:43:30
niestety
Skoro gazoport należy do Skarbu Państwa, to Skarb Państwa okazał się złodziejem.
2019-11-19 14:26:08
a jednak to prawda
wychodzą na jaw kontakty PiS z gangsterami
2019-11-19 14:10:47
Lech
Loic po duopsku zlodzieji az milo. Mi tez ukradziono sprzet.
2019-11-19 13:55:22