Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Skonsultuj zmiany w SBO

Data publikacji: 15 lutego 2019 r. 06:44
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:33
Skonsultuj zmiany w SBO
 

W tym roku mają się zmienić zasady Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwają konsultacje społeczne w tej sprawie. 

Proponowany regulamin SBO z jednej strony doprecyzowuje zasady zgłaszania i oceny projektów oraz głosowania na nie. Z drugiej - wprowadza zupełnie nowe elementy, jak np. podział na projekty ogólnomiejskie i lokalne. Te drugie dotyczyć mają znacznie mniejszych obszarów – szczecińskich osiedli, co według miasta ma ułatwić realizację mniejszych działań, które do tej pory przegrywały w starciu z liczbą głosujących na większe, dzielnicowe projekty.

Inną nowością jest dopuszczenie składania pomysłów na projekty uwzględniające tzw. miękkie działania, czyli np. można będzie zaproponować nie tylko stworzenie sąsiedzkiego centrum aktywności dla seniorów czy festiwalu, ale także zaplanować ich prowadzenie.

Teraz magistrat pyta mieszkańców, co myślą o tych zmianach. Wypowiedzieć się można na kilka sposobów: wchodząc na stronę www.konsultuj.szczecin.pl, gdzie można wypełnić ankietę i przesłać na adres: regulaminsbo@um.szczecin.pl; wypełniając ankietę w formie papierowej w: Biurze Obsługi Interesantów UM Szczecin przy pl. Armii Krajowej 1, w filii Urzędu Miasta Szczecin na Prawobrzeżu przy ul. Rydla 39-40, bądź przychodząc na otwarte spotkania konsultacyjne: 15 lutego o godz. 17.30 w Domu Kultury „Klub Skolwin” przy ul. Stołczyńskiej 163, 18 bm. o 17.30 w bibliotece ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2 i 19 lutego o 17.30 w Klubie Delta przy ul. Racławickiej 10.

Konsultacje trwają  do 25 lutego 2019 r. Później wszystkie uwagi i opinie zostaną przekazane do Urzędu Miasta.

(dar)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do HogoFogo
2019-02-15 11:33:45
Będzie jeszcze inaczej. W rzeczywistości będą to osiedlowe jarmarki czy festyny, gdzie partyjno-bezpartyjne rady osiedli będą promować sowich zdegenerowanych i zdemoralizowanych upolitycznionych działaczy, ileż to dobrego za publiczne pieniądze są w stanie zrobić dla swoich wyborców. A potem ci będą na te kreatury głosować. oczywiście promocja ich projektów będzie odbywać się wszelkimi możliwymi sposobami, będą włazili do szkół, przedszkoli, wywieszali ulotki wszędzie gdzie się da. Mimo, że zawsze takie działania były zabronione przez zasady SBO, polityczne kreatury nic sobie z tego nie robiły. A prezydent i kierowniczka biura dialogu obywatelskiego udawali, że wszystko jest w porządku.
HogoFogo
2019-02-15 11:04:40
Miękkie działania czyli po prostu usługi, których nie da się rozliczyć materialnie i pole do popisu dla "animatorów" oraz "działaczy" wszelkiej maści. Kilka pomysłów: liczenie pszczół, liczenie rowerzystów, liczenie rowerzystów ukąszonych przez pszczoły, liczenie pszczół zabitych przez rowerzystów, itp.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA