Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Idą zmiany w SBO

Data publikacji: 25 stycznia 2019 r. 17:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Idą zmiany w SBO
 

Szczeciński Budżet Obywatelski się zmieni. W najnowszej edycji np. zwiększona zostanie jego kwota - do 12,7 mln zł. Do 25 lutego 2019 roku potrwają konsultacje społeczne projektu zmian.

W piątek zmiany przedstawił Daniel Wacinkiewicz, wiceprezydent Szczecina: 

- Propozycja zmian powstała na podstawie ewaluacji SBO, rozmów z projektodawcami i zespołem opiniującym. Teraz czas, by mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na temat naszych propozycji. A zmian jest wiele. Część z nich wynika z modyfikacji ustawy o samorządzie gminnym, m.in. wyższa jest kwota przeznaczona na budżet obywatelski – 12,7 mln zł, wprowadzenie list poparcia dla projektów, możliwość zgłaszania zarówno projektów inwestycyjnych, jak i działań „miękkich” - nieinwestycyjnych, wprowadzenie  podziału na projekty lokalne i ogólnomiejskie.

Dodał, że spory nacisk w propozycji miasta jest kładziony na "osiedlowość", lokalność projektów.

– Głównym założeniem podziału na obszary najbliższe osiedlom była chęć znalezienia kompromisu, aby pomóc mieszkańcom w realizacji pomysłów, które mają szansę powstać w ich bezpośrednim otoczeniu. Mamy nadzieję, że zmiany, które proponujemy, mają szansę zachęcić mieszkańców do coraz aktywniejszego włączania się w proces SBO, ale czekamy również na ich pomysły. Bo to, co prezentujemy, jest tylko propozycją. I może ulec modyfikacjom - stwierdził wiceprezydent.

W najnowszej edycji SBO 30 procent będą stanowić projekty ogólnomiejskie, a 70 - lokalne, osiedlowe. Konsultacje potrwają do 25 lutego. Prowadzone będą drogą elektroniczną oraz za pomocą tradycyjnych, papierowych formularzy, które można otrzymać w Biurze Obsługi Interesanta UM. Odbędą się  również trzy otwarte  spotkania z mieszkańcami (dokładne ich daty zostaną opublikowane na stronie www.konsultuj.szczecin.pl) oraz jedno badanie fokusowe z udziałem przedstawicieli rożnych grup społecznych. ©℗

(dar)

Fot. UM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pocoto
2019-01-27 13:05:26
Najbezpieczniej dla miasta, to likwidacja SBO. Uchroni to wiele drzew przed bezrozumną wycinką i degradacją miejskich zakątków.
o co chodzi
2019-01-26 13:04:47
wodę z mózgu robią ludziom przy pomocy tych projektów i działań „miękkich”.
Krzyś
2019-01-26 09:47:56
Dobrą zmianą byłoby jakby zaczeli realizować zwycięskie projekty.
SBłO
2019-01-26 08:11:52
Wiele projektów które wygrały do dziś nie zostały zrealizowane i dlatego coraz mniej ten SBO kogokolwiek interesuje. I wcale mnie to nie dziwi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA