Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Skoki spadochronowe. Tłumy widzów na skokach komandosów do Dziwny [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2021-08-29 12:18
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-29 12:18
Skoki spadochronowe. Tłumy widzów na skokach komandosów do Dziwny
 

Sobotnie pokazy skoków spadochronowych do Dziwny, w ramach XII Festynu Komandosa, jaki odbywał się przez trzy dni w Dziwnowie, zgromadziły na brzegiem rzeki tłumy mieszkańców i wczasowiczów. Niestety, pogoda nie dopisała. 

Niebo było pochmurne, więc zgromadzeni na brzegu rzeki nie widzieli zbyt dobrze nadlatującego (ponad chmurami) helikoptera, a jedynie go słyszeli. Skoczkowie byli widoczni jak przekroczyli pułap chmur.

Z helikoptera wyskoczyło 12 komandosów, ale tylko jeden z nich idealnie trafił (patrz film) na cel wyznaczony na rzece. Kilku skoczków wiatr poniósł w stronę mostu zwodzonego. Na koniec pokazu helikopter przeleciał przed zgromadzonymi na brzegu widzami, a komandosi na swych szybkich pontonach wykonali swoisty taniec, który spowodował, że powstałe fale niektórych trochę pomoczyły.

Tekst, film i fot: Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

doDandC
2021-08-30 08:28:42
Szkoda, że zabrakło nagłośnienia jak to w przeszłości bywało
D&C
2021-08-29 23:22:13
No, cóż. Dziennikarze jak zwykle nie doinformowani. Lądowanie wszystkich skoczków odbyło się według planu, bowiem widzowie znajdowali się w różnych miejscach. Pokaz, jeden z najlepiej zorganizowanych, urozmaicony działaniami formacji Formoza, podejmującej skoczkow z wody i paradą jednostek pływających, wywarł niesamowite wrażenie! Gratulacje i wielkie dzięki za piękne emocje dla wykonawców i organizatorów!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA