Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Parawany nadal królują i wyznaczają „naszą” plażę [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 16 lipca 2021 r. 19:18
Ostatnia aktualizacja: 05 lipca 2022 r. 12:34
Parawany nadal królują i wyznaczają „naszą” plażę
 

Upalna pogoda powoduje, że na nadmorskich plażach jest tłok. Pierwsi plażowicze rozbijają swoje parawany już wcześnie rano blokując sobie miejsce, by wypoczywać jak najbliżej wody, potem idą na śniadanie i wracają całą rodziną na plażowanie. 

Kilka lat temu parawany chciał zlikwidować jeden z łódzkich adwokatów (przebywał za długo na słońcu?), ale znalazł jedynie poparcie wśród ówczesnych władz Darłowa, które taki zakaz wprowadziły, tylko nie wiedziały jak go egzekwować. Potem z niego szybko zrezygnowały, ale na szczęście inne gminy sprawą się nie zajęły. Bo prawdę mówiąc kto miałby egzekwować zakaz: strażnicy gminni, policjanci czy też pracownicy Urzędu Morskiego?

Parawany mają bowiem plusy (minusy także, ale tych jest mniej) doceniane przez wielu: wyznaczają „nasz” teren na plaży, przez który inni nie przejdą, co ma chociażby znaczenie przy panującej jeszcze pandemii. Obce dzieci nie przebiegną przez nasz kocyk - każdy kto to przeżył przyzna rację. Wielu rodziców małych dzieci woli plażować tuż koło wody i nie muszą stać nad maluchem, który zanurza nogi w morzu, by chociażby nabrać do wiaderka wody. Leżąc przy wodzie rodzice nie muszą przy każdej takiej wyprawie towarzyszyć maluchowi. Mają go na oku i w razie potrzeby błyskawicznie reagują. 

Jak widać na zdjęciach i filmie wykonanym na dziwnowskiej plaży większość plażowiczów leży przy morzu, środek plaży jest pusty, a inni - chcący ciszy i spokoju - rozbijają się przy wydmach.

Teks, film i foto: M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

parawany mogą
2021-07-16 21:07:38
być ale pod warunkiem że będą OTUAtęczowe i z piorunami
A parawan wyborczy ?
2021-07-16 20:22:57
Bo tu chodzi przede wszystkim o fruwajacy piasek... na cala Rodzinke wraz z posilkiem oraz czesciowa oslone przed Sloncem !! Nie mowiac juz i o "intymnych sprawach" w i bez kostiumu kapielowego !/?
Ed
2021-07-16 20:13:52
Parawany na plażach miałyby sens, jakby były dźwiękoszczelne. Oddzielić się od „Januszy” to jedno ale słuchać historii ich życia i narzekania?!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA