Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Niedługo pierwsza łopata?

Data publikacji: 10 października 2016 r. 20:17
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Niedługo pierwsza łopata?
Targowisko miejskie w Dąbiu Fot. Dariusz GORAJSKI  

W listopadzie ma ruszyć modernizacja targowiska w Dąbiu. Tym razem się powiedzie?

O modernizacji targowiska w Szczecinie-Dąbiu w ciągu ostatnich lat mówiono już wielokrotnie. Zarząd spółki zrzeszającej handlowców zapowiadał kolejne terminy rozpoczęcia prac, ale nic się nie zmieniało. Tym razem ma być inaczej, co potwierdził też w udzielonym ostatnio „Kurierowi" wywiadzie Marcin Pawlicki, wiceprezydent Szczecina: „Już niedługo będzie wbita tam pierwsza łopata, rozpocznie się przebudowa".

Przypomnijmy, że na początku tego roku miasto wypowiedziało umowę spółce zarządzającej targowiskiem w Dąbiu. Przyczyną był brak postępów w modernizacji rynku. Wykonany został projekt inwestycji, w styczniu zeszłego zdobyto pozwolenie na budowę, ale do tej pory nic się tutaj nie działo. W lipcu zeszłego roku kupcy zawarli z miastem kolejną umowę na dzierżawę terenu (na 15 lat). Znalazł się w niej zapis, że jeżeli do końca marca br. targowisko nie zostanie odnowione, magistrat może ją zerwać. Tak też się stało. Jednak handlowcy tłumaczyli, że podpisali umowę świadomi warunków, głównie po to, aby dalej mogli dzierżawić teren i rozpocząć remont. 

- W przypadku tak skonstruowanego porozumienia żaden bank nie chciał dać nam kredytu - mówiła wówczas Renata Wiszniewska, prezes targowiska w Dąbiu.

Miasto wydłużyło spółce czas na zmodernizowanie rynku. Zgodnie z nowymi ustaleniami, handlowcy będą mieli termin do czerwca przyszłego roku na zakończenie remontu. Podpisana została już umowa z wykonawcą. Prace mają się rozpocząć w listopadzie i potrwają kilka miesięcy. Podczas nich część stoisk ma działać, będą przesuwane wraz z postępem robót. Po modernizacji targowisko będzie zadaszone, pawilony i alejki odświeżone.©℗

(szymw) 

Na zdjęciu: Targowisko miejskie w Dąbiu

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gość
2016-10-11 08:35:21
Nareszcie może coś drgnie i ten rynek przestanie być takim slumsem.
wojtek
2016-10-10 21:08:24
daje rade ten pawlicki coraz wiecej sukcesow oby tak dalej

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA