Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Siedem tycich kaczuszek na dachu Galerii Kaskada

Data publikacji: 2022-05-20 15:47
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-21 14:32
Siedem tycich kaczuszek na dachu Galerii Kaskada
Na dachu Galerii Kaskada ponownie wykluły się kaczki krzyżówki. Kacza mama uwiła gniazdo w tym nietypowym miejscu już po raz drugi. Fot Galeria Kaskada  

To jedyne ze szczecińskich centrów handlowych, na którego dachu rosną drzewa i krzewy. I tylko ono ma zielone parkingowe piętro „pod chmurką". Okazuje się, że dla ptaków to wystarczające powody, aby właśnie z Galerią Kaskada wiązać przyszłość swych młodych.

Dla pewnej kaczej pary to nie był pierwszy raz. Podobnie jak przed rokiem, tak i w bieżącym uwiła gniazdo w zacisznej donicy z tują - na dachu Kaskady.

- W tym roku byliśmy wyjątkowo czujni. Wspominając ubiegłoroczną wizytę kaczej mamy w Kaskadzie, zwracaliśmy szczególną uwagę na miejsce, w którym wtedy samica złożyła jajka. I stało się! Nasi pracownicy jakiś czas temu znaleźli nowe gniazdo. O czym niezwłocznie poinformowaliśmy Michała Kudawskiego z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Szczecinie. Dzięki niemu uzyskaliśmy wiele szczegółowych informacji o zasadach ochrony naszej kaczej rodzinki - mówi Norbert Fijałkowski, dyrektor Centrum Galeria Kaskada. -Przez cały czas trzymaliśmy się wszystkich zaleceń i pilnowaliśmy, żeby nikt nie zakłócał spokoju kaczkom wysiadującym u nas jajka.

Po tygodniach oczekiwania, 7 małych kaczek krzyżówek wykluło się (19 maja) w przyjaznym gnieździe Galerii Kaskada. Odczekano kilka godzin, żeby ptasia mama mogła w spokoju ogrzać potomstwo. Potem kacza rodzina została bezpiecznie przetransportowana do z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt. Stąd ptasia rodzinka zostanie przeniesiona w bliskość stawu, gdzie nie ma drapieżników. Tam kaczka spokojnie wychowa młode i przygotuje je do życia w naturze. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

buspas
2022-05-21 14:12:34
jakoś na dachach przystanków ekologicznych nie chcą składać jaj.
Przyroda
2022-05-20 19:30:20
KWA_KWA ALE ONE TEZ MUSZA CODZIENNIE JADAC I TO DUZO!!! TO KTO BEDZIE DOKARMIAL PROSZE WLADZ MIASTA????
wyspiarka
2022-05-20 19:13:44
Super! Cieszę się, że super ludzie o wielkich i wrażliwych sercach zatroszczyli się o rodzinę kaczątek i ich mamy!
czytam
2022-05-20 18:42:55
Bardzo ładne zachowanie ze strony ludzi i dziwne ,acz ...eeech -kaczka dziwaczka.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA