sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Siedem lat walczą o drogę

Siedem lat walczą o drogę

Siedem lat walczą o drogę
Data publikacji: 2016-01-27 12:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1541 111781

Mija siedem lat od czasu, gdy państwo Aldona i Norbert Rutowiczowie rozpoczęli walkę o budowę drogi z prawdziwego zdarzenia do Karnocic (gmina Wolin). Walki bezskutecznej, bo dzisiaj małżeństwo ma trudności, żeby chociażby doprosić się, by droga była przejezdna i bezpieczna.

Sprawę po raz pierwszy opisywaliśmy w 2010 roku. Wtedy władze miasta zadeklarowały, że droga zostanie zrobiona. Nie została. Pani Aldona wraz z mężem w imieniu mieszkańców Karnocic postanowiła interweniować w wolińskim magistracie. Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz tym razem odesłał do swojego zastępcy Ryszarda Mroza. Dyskusja była gorąca.

- Bywają takie sytuacje, że nie można przejechać. Trzeba dzwonić i prosić o to, żeby służby przyjechały i odśnieżyły. To jest porażka. Były już pieniądze zaplanowane na naszą drogę, ale postanowili je przenieść na inny cel, na boisko. Oczywiście, boisko jest ważne, ale nam już tę drogę obiecano dawno temu - mówi pani Aldona.

Pan Norbert dodaje, że chodzi o także o kwestie bezpieczeństwa. W razie gdyby istniała potrzeba wezwania karetki lub straży pożarnej i byłyby problemy z przejazdem, to ktoś mógłby przypłacić to zdrowiem lub życiem. Gdy zasypało drogę śniegiem w weekend, nikt nie przyjechał, żeby odśnieżyć, stało się to dopiero po weekendzie.

Ryszard Mróz, zastępca burmistrza mówi, że pieniędzy na drogę nie ma. Władze Wolina wolą przeznaczać środki na inwestycje, które będą służyć większej liczbie mieszkańców, a priorytetem są te, na które możliwe jest dofinansowanie. Co prawda na drogę od Karnocic istniała możliwość pozyskania 20 procent dofinansowania zewnętrznego (według szacunków koszt wykonania odcinka z Dargobądza do Karnocic to co najmniej 600 tysięcy złotych), ale to zdaniem samorządowców zbyt mało, żeby gminie się kalkulowało. ©℗

Tekst i fot. Bartosz Turlejski

Na zdjęciu: W 2009 roku Aldona i Norbert Rutowiczowie rozpoczęli walkę o budowę drogi z prawdziwego zdarzenia z Dargobądza do Karnocic (gmina Wolin).

Komentarze

mieszkanka
7 lat to krotko. a 20 lat o droge do sulomina gdzie odbywa sie piknik i przez lata droga jest niszczona przez ogrom turystow i ciezki transport. taka gmina wolin ,nic nie moga bo przeciez burmistrz sie buduje i kasy trzeba mam nadzieje ze CBA ruszy ta klike wolinska ze stolkow na prycze w goleniowie. chyba juz zaczeli trzepac jeden wydzial w urzedzie.
2016-01-31 02:21:19
Romek
Głupie tłumaczenia władz. Z PROW teraz można starać się o dofinansowanie w wys. 63%- tak robi teraz gmina Świerzno. Taka mała i biedna gmina dwie drogi będzie robiła.
2016-01-28 11:22:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie