Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Sezon zakończony. Opuścili banderę w Centrum Żeglarskim

Data publikacji: 2019-10-26 19:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-28 20:34
Sezon zakończony. Opuścili banderę w Centrum Żeglarskim
 

W sobotę punktualnie w południe przy dźwiękach hymnu podopieczni Centrum Żeglarskiego opuścili banderę na maszcie. To oznaka, że tegoroczny sezon żeglarski został zakończony. Teraz przyszedł czas na prace szkutnicze i odliczanie do wiosny.

- Mam nadzieję, że to symboliczne zakończenie sezonu nie będzie ostatnim dniem żeglowania i pogoda pozwoli nam jeszcze wypłynąć kilka razy na wodę – mówiła podczas zakończenia wicedyrektor Centrum Żeglarskiego, Magdalena Piasecka-Górny.

Sezon 2019 minął nam pod znakiem jubileuszów i regat. Pierwszego czerwca Centrum Żeglarskie zorganizowało 50. regaty o Puchar Dnia Dziecka. Kolejna rocznica miała miejsce już 14 czerwca. Minęło wtedy 50 lat od wodowania Daru Szczecina. Jacht udowodnił w tym sezonie, że mimo zaawansowanego wieku nadal może zdobywać laury, bo dwa miesiące po jubileuszu jego załoga odebrała zwycięskie puchary w tegorocznych regatach the Tall Ships Races w klasie C/D oraz bez podziału na klasy. Sukcesami mogą się pochwalić także młodsi wychowankowie Centrum Żeglarskiego. Reprezentacja Szczecina w regatach Baltic Sail Nations Cup zdobyła pierwsze miejsce w klasie Laser. Podczas posumowania sezonu wręczono także list gratulacyjny dla kapitana Daru Szczecina, Wojciecha Maleiki.

- Ten sezon był bardzo wyjątkowy, bardzo mocny. Realizacja wszystkich planów, regat była skupiona na dobrych wynikach i dobrej organizacji. W imieniu Zachodniopomorskiego Związku Żeglarskiego chciałabym podziękować, pogratulować i życzyć dalszych sukcesów ­– mówił w sobotę przedstawiciel Zarządu ZOZŻ, Wiktor Głowacki.

Minione miesiące w Centrum Żeglarskim to wiele rejsów nie tylko na wodach jeziora Dąbie. Wśród nich były wyprawy do Kopenhagi i opływanie Zalewu Szczecińskiego. Z oferty rejsów Centrum Żeglarskiego skorzystało w sumie 160 osób.

Od lat dużą popularnością cieszą się organizowane na przystani półkolonie. W trakcie dwóch miesięcy wakacji odbyło się sześć turnusów półkolonii, w których wzięło udział ponad 180 dzieci. W tym roku w ramach wakacyjnego wypoczynku zorganizowano też cztery obozy, w tym jeden stacjonarny – maluchy nocowały w schronisku młodzieżowym. Podczas lata instruktorzy i trenerzy Centrum Żeglarskiego opiekowali się dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, mając w sumie około 500 podopiecznych. Oprócz wakacyjnej oferty cały czas prowadzone były zajęcia w ramach sekcji żeglarskich, do których obecnie należy ponad 200 dzieci.

- Był to bardzo intensywny i naprawdę udany czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim sympatykom i przyjaciołom Centrum Żeglarskiego za kolejny wspólny sezon – mówiła Magdalena Piasecka-Górny.

(k)

Fot. Centrum Żeglarskie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

...
2019-10-27 09:45:23
Z Masztu Maciejewicza bandera zniknęła po cichutku, a przecież to tutaj miały się odbywać ważne żeglarskie ceremonie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ