Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Sezon otwarty

Data publikacji: 2017-05-07 22:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:40
Sezon otwarty
 

Tradycyjnie, uroczyście członkowie Centrum Żeglarskiego otworzyli w sobotę (6 maja) swój sezon. (Zachodniopomorskie otwarcie odbędzie się za tydzień.)

- Żeglarze Centrum już pływają, a w tym sezonie - powiedział nam dyrektor Centrum Łukasz Pundyk - czeka ich szereg ciekawych imprez z główną - finałem The Tall Ships Races, który odbędzie się na początku sierpnia w Szczecinie. W tej imprezie wezmą udział z Centrum dwa jachty: „Zryw” i „Urtika” oraz większa grupa młodzieży na „Fryderyku Chopinie”. Start „Daru Szczecina” nie jest pewny, gdyż na ten jacht przygotowywany jest nowy maszt.

Po uroczystości podniesienia bandery Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Szczecina wystąpili najmłodsi żeglarze z Przedszkola Publicznego "Żagielek” oraz dorosły zespół muzyczny „Ignacki Band” z solistką i jednocześnie wychowankę Centrum Igą Wójcikiewicz. Zespół zaprezentował nowe piosenki związane z żeglarstwem.

Po uroczystości można było podziwiać manewrujące na wodzie modele żaglówek sterowane radiem. Pokaz przygotowali modelarze ze Świdwina. Jak zwykle na koniec rozpalono ognisko i pieczono na nim kiełbaski.

Tekst i fot. AG

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA