Czwartek, 20 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Sezon minął, pomoc w schroniskach wciąż potrzebna

Data publikacji: 11 kwietnia 2018 r. 07:00
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:08
Sezon minął, pomoc w schroniskach wciąż potrzebna
 

– Mamy za sobą kilka bardzo pracowitych miesięcy – oceniają szczecińskie schroniska dla osób bezdomnych, które właśnie zakończyły zimowy, a rozpoczęły letni sezon. Z wiosną wielu dotychczasowych podopiecznych opuściło placówki, pozostali w nich stali „mieszkańcy”: ludzie starsi, mocno schorowani, wymagający opieki.

W siedmiu dotowanych przez miasto schroniskach, prowadzonych przez organizacje pozarządowe, przygotowano na tę zimę ponad pół tysiąca miejsc. Przydały się zwłaszcza w mroźny czas, a tego było sporo.

– Szczególnie dużo pracy mieliśmy od połowy stycznia do końca marca – przyznaje Arkadiusz Oryszewski, prezes Stowarzyszenia Feniks, które prowadzi schronisko dla osób bezdomnych przy ul. Zamkniętej, od listopada do końca marca pełni też co roku rolę pogotowia zimowego. – Nie było śniegu, ale we znaki długo dawał się mróz. Nawet w czasie Świąt Wielkanocnych przyjęliśmy pięć osób. W całym sezonie było ich u nas dwieście. Mieliśmy dużo pracy, wiele wyjazdów ze strażą miejską i policją do koczowisk, by zaoferować przebywającym tam ludziom kołdry, ubrania, jedzenie. Ostatni taki objazd odbył się jeszcze 28 marca.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 11 kwietnia 2018 r.

Anna Gniazdowska

Fot. Arkadiusz Oryszewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @ ;/
2018-04-11 11:51:03
"„Proszę zapytać, czego brakuje” – szeptała do ucha Bronisław Komorowskiego, a po chwili prezydent zareagował i zadał pytanie.... Gdy Bronisław Komorowski zaczął odchodzić, ignorując niepełnosprawną rozmówczynię, Kacik powstrzymała go, mówiąc „Przytulmy panią, przytulmy panią”. Na reakcję czekamy sekundy, prezydent odwraca się i przytula kobietę......Poszedł również za radą suflerki i zaprosił niepełnosprawną kobietę do pałacu prezydenckiego...... Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie Politechniki Wrocławskiej, Jowita Kacik prowadzi tam zajęcia z... Manipulacji decyzją i wizerunkiem przeciwnika.".........Potrzebujesz "baby" na plecach, która podpowiada jak należy czynić dobre uczynki?
bolo
2018-04-11 11:33:33
sam kwiat aspołecznego elementu latami żerujący jak tkanka rakowa na organizmie .pili, siedzieli w kryminale a teraz skrzywdzeni przez los. rzadko który ma normalną rentę czy emeryturę- wszystko na zasiłkach z opieki.i nieustannie postawa roszczeniowa aby zaspokajać ich potrzeby.żyją tylko w jednym celu- nażreć się za darmo i wyspać się w ciepełku
Arapat
2018-04-11 10:00:38
Mają coś z banią ci bezdomni. Nie pójdą do ośrodka, bo pić nie wolno.. Nie chcą się ogarniać, nie chcą pomocy. Chcą darmowe fanty typu koce, czy "pisiont groszy" od "kierownika"
;/
2018-04-11 08:25:13
Taki jeden już zrobił sobie ładne mieszkanie pod Trasą Zamkową, na wysokości Zamku - nitka wyjazdowa z centrum.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA