niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sesyjny Big Brother

Sesyjny Big Brother

Sesyjny Big Brother
Data publikacji: 2015-12-16 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1586 59925

Sesje Rady Miasta Szczecin będą transmitowane video. Ale dopiero w przyszłym roku - po remoncie sali sesyjnej. Kiedyś już tak było. Ale kilku radnym to się nie podobało i zaklejali obiektywy kamer.

Możliwościami transmitowania sesji Rady Miasta zainteresował się radny PiS Marek Duklanowski.

- Na stronach innych samorządów, np. Miasta Tychy znaleźć można różnorakie udostępnione informacje, w tym pliki z dźwiękiem z sesji czy też zapisanym obrazem z sesji - twierdzi radny Duklanowski.

Dodaje, że według paragrafu 51 ust. 1 regulaminu Rady Miasta Szczecin protokół z sesji przygotowuje się na podstawie zapisu dźwiękowego obrad radnych. Potem zapis dźwiękowy jest niszczony.

- Czy byłaby możliwość umieszczenia na podstronach internetowych każdej sesji tekstu protokołu? Czy można by umieszczać każdorazowo również zapis dźwiękowy z sesji - w celu informowania mieszkańców o przebiegu sesji, co wydaje się ważniejszą intencją niż wyrażona w Regulaminie Rady Miasta, gdzie zapis dźwiękowy traktowany jest jedynie jako techniczne narzędzie ułatwiające sporządzenie protokołu?Czy przewiduje się prowadzenie streamingu video z sesji Rady Miasta wraz z zamieszczeniem później zapisanego materiału na stronach urzędowych? Kiedy można by to wprowadzić? - dopytuje Duklanowski.

I według fachowców z wydziału informatyki szczecińskiego Urzędu Miejskiego takie działania są możliwe z technicznego punktu widzenia. Tylko jest jeden kłopot.

- Jest to niezgodne z Regulaminem Rady Miasta Szczecin, który powinien być w pierwszej kolejności zmieniony. Kilka lat temu Wydział Informatyki zamontował dwie kamery na sali sesyjnej celem prowadzenia streamingu video z sesji Rady Miasta. Jednak nie spodobało się to kilku radnym, którzy notorycznie zaklejali obiektyw kamery,więc wycofaliśmy się z tego pomysłu, a kamery zostały zdemontowane - informuje Ryszard Słoka, sekretarz miasta.

Dodaje, że aktualnie Miejska Jednostka Obsługi Gospodarczej opracowuje projekt budowlano-wykonawczy nowej sali sesyjnej. I w nim ma być ujęty montaż kamer wraz z możliwością prowadzenia streamingu video z sesji Rady Miasta. A remont sali rozpocznie się w przyszłym roku. ©℗

(dar)


Fot. D.GORAJSKI

Komentarze

PO-odklejac "bez-Radnosc" i transmitowac na zywo...,
Ktorzy zaklejali obiektywy kamer...i dlaczego, czego sie bali i obawiali... ? Prosze i ta informacje podac do Publicznej wiadomosci...! !
2015-12-17 10:34:58
Klej
Kilku radnych zaklejało, czyli?
2015-12-17 06:19:21
hm..
no to ten regulamin chyba lekko niezgodny z prawem jest? Na samorząd narzucono otwartość, brak tajemnic przed obywatelem. A oni .. kamery zaklejali.. komedia. Pajac został wybrany przez obywatela to obywatel ma prawo wiedzieć/widzieć co pajac w jego imieniu robi na tej sali.
2015-12-16 19:08:44
Noname
Nooo... Niektórzy radni (a w szczególności radna) tylko na to czekają...
2015-12-16 17:01:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie