sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sesyjny Big Brother

Sesyjny Big Brother

Sesyjny Big Brother
Data publikacji: 2015-12-16 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1699 59925

Sesje Rady Miasta Szczecin będą transmitowane video. Ale dopiero w przyszłym roku - po remoncie sali sesyjnej. Kiedyś już tak było. Ale kilku radnym to się nie podobało i zaklejali obiektywy kamer.

Możliwościami transmitowania sesji Rady Miasta zainteresował się radny PiS Marek Duklanowski.

- Na stronach innych samorządów, np. Miasta Tychy znaleźć można różnorakie udostępnione informacje, w tym pliki z dźwiękiem z sesji czy też zapisanym obrazem z sesji - twierdzi radny Duklanowski.

Dodaje, że według paragrafu 51 ust. 1 regulaminu Rady Miasta Szczecin protokół z sesji przygotowuje się na podstawie zapisu dźwiękowego obrad radnych. Potem zapis dźwiękowy jest niszczony.

- Czy byłaby możliwość umieszczenia na podstronach internetowych każdej sesji tekstu protokołu? Czy można by umieszczać każdorazowo również zapis dźwiękowy z sesji - w celu informowania mieszkańców o przebiegu sesji, co wydaje się ważniejszą intencją niż wyrażona w Regulaminie Rady Miasta, gdzie zapis dźwiękowy traktowany jest jedynie jako techniczne narzędzie ułatwiające sporządzenie protokołu?Czy przewiduje się prowadzenie streamingu video z sesji Rady Miasta wraz z zamieszczeniem później zapisanego materiału na stronach urzędowych? Kiedy można by to wprowadzić? - dopytuje Duklanowski.

I według fachowców z wydziału informatyki szczecińskiego Urzędu Miejskiego takie działania są możliwe z technicznego punktu widzenia. Tylko jest jeden kłopot.

- Jest to niezgodne z Regulaminem Rady Miasta Szczecin, który powinien być w pierwszej kolejności zmieniony. Kilka lat temu Wydział Informatyki zamontował dwie kamery na sali sesyjnej celem prowadzenia streamingu video z sesji Rady Miasta. Jednak nie spodobało się to kilku radnym, którzy notorycznie zaklejali obiektyw kamery,więc wycofaliśmy się z tego pomysłu, a kamery zostały zdemontowane - informuje Ryszard Słoka, sekretarz miasta.

Dodaje, że aktualnie Miejska Jednostka Obsługi Gospodarczej opracowuje projekt budowlano-wykonawczy nowej sali sesyjnej. I w nim ma być ujęty montaż kamer wraz z możliwością prowadzenia streamingu video z sesji Rady Miasta. A remont sali rozpocznie się w przyszłym roku. ©℗

(dar)


Fot. D.GORAJSKI

Komentarze

PO-odklejac "bez-Radnosc" i transmitowac na zywo...,
Ktorzy zaklejali obiektywy kamer...i dlaczego, czego sie bali i obawiali... ? Prosze i ta informacje podac do Publicznej wiadomosci...! !
2015-12-17 10:34:58
Klej
Kilku radnych zaklejało, czyli?
2015-12-17 06:19:21
hm..
no to ten regulamin chyba lekko niezgodny z prawem jest? Na samorząd narzucono otwartość, brak tajemnic przed obywatelem. A oni .. kamery zaklejali.. komedia. Pajac został wybrany przez obywatela to obywatel ma prawo wiedzieć/widzieć co pajac w jego imieniu robi na tej sali.
2015-12-16 19:08:44
Noname
Nooo... Niektórzy radni (a w szczególności radna) tylko na to czekają...
2015-12-16 17:01:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie