Czwartek 30 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Sesyjny Big Brother

Data publikacji: 2015-12-16 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:37
Sesyjny Big Brother
 

Sesje Rady Miasta Szczecin będą transmitowane video. Ale dopiero w przyszłym roku - po remoncie sali sesyjnej. Kiedyś już tak było. Ale kilku radnym to się nie podobało i zaklejali obiektywy kamer.

Możliwościami transmitowania sesji Rady Miasta zainteresował się radny PiS Marek Duklanowski.

- Na stronach innych samorządów, np. Miasta Tychy znaleźć można różnorakie udostępnione informacje, w tym pliki z dźwiękiem z sesji czy też zapisanym obrazem z sesji - twierdzi radny Duklanowski.

Dodaje, że według paragrafu 51 ust. 1 regulaminu Rady Miasta Szczecin protokół z sesji przygotowuje się na podstawie zapisu dźwiękowego obrad radnych. Potem zapis dźwiękowy jest niszczony.

- Czy byłaby możliwość umieszczenia na podstronach internetowych każdej sesji tekstu protokołu? Czy można by umieszczać każdorazowo również zapis dźwiękowy z sesji - w celu informowania mieszkańców o przebiegu sesji, co wydaje się ważniejszą intencją niż wyrażona w Regulaminie Rady Miasta, gdzie zapis dźwiękowy traktowany jest jedynie jako techniczne narzędzie ułatwiające sporządzenie protokołu?Czy przewiduje się prowadzenie streamingu video z sesji Rady Miasta wraz z zamieszczeniem później zapisanego materiału na stronach urzędowych? Kiedy można by to wprowadzić? - dopytuje Duklanowski.

I według fachowców z wydziału informatyki szczecińskiego Urzędu Miejskiego takie działania są możliwe z technicznego punktu widzenia. Tylko jest jeden kłopot.

- Jest to niezgodne z Regulaminem Rady Miasta Szczecin, który powinien być w pierwszej kolejności zmieniony. Kilka lat temu Wydział Informatyki zamontował dwie kamery na sali sesyjnej celem prowadzenia streamingu video z sesji Rady Miasta. Jednak nie spodobało się to kilku radnym, którzy notorycznie zaklejali obiektyw kamery,więc wycofaliśmy się z tego pomysłu, a kamery zostały zdemontowane - informuje Ryszard Słoka, sekretarz miasta.

Dodaje, że aktualnie Miejska Jednostka Obsługi Gospodarczej opracowuje projekt budowlano-wykonawczy nowej sali sesyjnej. I w nim ma być ujęty montaż kamer wraz z możliwością prowadzenia streamingu video z sesji Rady Miasta. A remont sali rozpocznie się w przyszłym roku. ©℗

(dar)


Fot. D.GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PO-odklejac "bez-Radnosc" i transmitowac na zywo...,
2015-12-17 10:34:58
Ktorzy zaklejali obiektywy kamer...i dlaczego, czego sie bali i obawiali... ? Prosze i ta informacje podac do Publicznej wiadomosci...! !
Klej
2015-12-17 06:19:21
Kilku radnych zaklejało, czyli?
hm..
2015-12-16 19:08:44
no to ten regulamin chyba lekko niezgodny z prawem jest? Na samorząd narzucono otwartość, brak tajemnic przed obywatelem. A oni .. kamery zaklejali.. komedia. Pajac został wybrany przez obywatela to obywatel ma prawo wiedzieć/widzieć co pajac w jego imieniu robi na tej sali.
Noname
2015-12-16 17:01:03
Nooo... Niektórzy radni (a w szczególności radna) tylko na to czekają...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA