Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Sesja sejmiku. Dwie szkoły do likwidacji

Data publikacji: 28 lutego 2019 r. 13:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Sesja sejmiku. Dwie szkoły do likwidacji
 

Radni sejmiku zachodniopomorskiego przyjęli uchwałę o likwidacji Wojewódzkiej Szkoły Policealnej dla Dorosłych w Szczecinie – której kształcenie ma być przeniesione – oraz Wojewódzkiej Szkoły Policealnej dla Młodzieży w Świnoujściu. Zgodzili się co do tego, że potrzebna jest debata na temat szkolnictwa zawodowego.

- Szkoła w Szczecinie ma uczniów, normalnie funcjonuje, szkoła w Świniujściu funkcjonowała tylko formalnie – powiedział Stanisław Wziątek z zarządu województwa.

Dodał, że uchwałą zajmie się kurator. I dopiero po jego pozytywnej opinii będzie można zlikwidować obie placówki.
- Następstwem powinna być szersza dyskusja na temat strategii działań oświatowych adresowanych do młodzieży, która chce uzyskać zawód a nie ma matury. Nasze szkoły mają możliwość tę lukę zapełnić – powiedział. .

- Klub PiS wstrzyma się od głosu. Dyskusja o szkoleniu zawodowym powinna zostać przeprowadzona znacznie wcześniej, abyśmy dali sygnał gminom i powiatom o konieczności dostosowania tego szkolnictwa do rynku pracy – stwierdziła Małgorzata Jacyna- Witt, przewodnicząca klubu radnych PiS.

Przypomniała, że na ostatniej konwencji PiS zaproponowano zerowy PiT dla ludzi do 26 roku życia, co otwiera nowe perspetywy dla młodych chcących szybko zdobyć zawód.
- Oczekujemy od marszałka rzeczywistej dyskusji o szkolnictwe, generalnie w województwwie, bo my musimy nadawać ton – spuentowała radna.

- Nie ma najmniejszej woli ograniczenia szkolnictwa zawodowego – odpowiedział Wziątek. -. Zarząd gwarantuje dalszą edukację tym, którzy dotychczas pobierali naukę, a ofertę edukacyjną będzie rozszerzać w propozycjach, które zostaną przedstawione.

- Odbędzie się szereg debat na temat szkolnictwa zawodowego zorganizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - poinformował Maciej Kopeć z PiS.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wawrzek
2019-02-28 23:26:50
Likwidacja nadal wychodzi im szybko i sprawnie a ja pytam ile zbudowali za swojej kadencji? i dlaczego Dzieci nadal uczą się na zmiany?
Robert
2019-02-28 19:28:43
Hehe widzę że dobre humory nie opuszczają. A może by tak powrócić do chłopo-robotniczych oddziałów kontrolnych?
Re: Więcej jawności albo CBA
2019-02-28 17:00:55
W dodatku trujo nas szczepionkami i wmawiajo, że Ziemia jest płaska albo kulista, sam już nie wiem. Ale to złodzieje na pewno! W telewizorze mówili.
Więcej jawności albo CBA.
2019-02-28 13:45:35
Ciekawsze jest to jak lewacy z PO , SLD i PSL rozdają setki milionów euro z Unii biznesmenom z regionu. Komu i ile towarzysze ? To nas interresuje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA