Sobota 22 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Sesja budżetowa. Więcej na sferę społeczną

Data publikacji: 2021-12-07 09:01
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-08 19:42
Sesja budżetowa. Więcej na sferę społeczną
Fot. Dariusz Gorajski (archiwum)  

Dodatkowe środki na regulacje płac w sferze społecznej znajdą się w budżecie miasta na 2022 r., jeśli zgodzą się na to szczecińscy radni. Budżet będzie uchwalany na wtorkowej (7 grudnia) sesji Rady Miasta Szczecin.

Projekt budżetu miasta na rok 2022 został zamknięty i złożony w biurze Rady Miasta. Dokument był konsultowany był na wielu poziomach. Rozmowy na temat ostatecznego kształtu budżetu były prowadzone z mieszkańcami, radnymi, przedsiębiorcami oraz ekonomistami. Głównym założeniem było zbilansowanie budżetu, który pozwoli na utrzymanie zdolności inwestycyjnych i dalszy rozwój Szczecina. Jednym z celów było także  wygospodarowanie dodatkowych pieniędzy na podwyżki płac pracowników sfery socjalnej.

- Przez ostatnie dwa tygodnie trwały prace nad ostatecznym kształtem budżetu miasta na przyszły rok. Koncentrowały się one na dalszym zwiększaniu dochodów i poszukiwaniu oszczędności – informuje Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - W efekcie prezydent Piotr Krzystek podjął decyzję o zwiększeniu o 3 mln zł rezerwy budżetowej na podwyżki w sferze socjalnej.

Środki wygospodarowane w ten sposób trafią przede wszystkim do osób pracujących bezpośrednio z podopiecznymi, realizującymi zadania wychowawcze i asystenckie. Chodzi m.in.: o pracowników zatrudnionych w jednostkach takich jak Domy Pomocy Społecznej, Zespół Żłobków Miejskich, Centrum Opieki nad Dzieckiem czy w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Regulacje mają służyć zróżnicowaniu wysokości wynagrodzeń adekwatnie do obciążeń, z jakimi  związane jest wykonywanie pracy na poszczególnych stanowiskach. Proces będzie prowadzony przez cały przyszły rok, począwszy od pierwszych miesięcy 2022 r.

Początek sesji budżetowej zaplanowano na godz. 10.

(KSz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Baca
2021-12-08 18:52:37
Szczecin jest rządzony przez lokalną wierchuszkę ,maestro pietrek Krzystek nich pilnuje ptaszki bo odlecą.
@Heniek
2021-12-07 20:19:39
Po co niszczyć Wojska Polskiego skoro można było poczekać i robić coś znacznie bardziej potrzebnego.
Heniek
2021-12-07 13:58:12
Zapytajcie prezydenta Krzystka dlaczego rating Szczecina jest zagrożony skoro niedawno był taki dobry. PO co komu Fabryka Wody skoro najpierw trzeba miejsca pracy i firmy promować które dają dobrze płatną pracę. Filharmonią, Fabryką Wody i Trafo społeczeństwo się nie naje i nie ogrzeje a będzie musiało za to płacić

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA