Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Seryjny złodziej zatrzymany

Data publikacji: 2017-07-25 17:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:42
Seryjny złodziej zatrzymany
 

Pamięć wzrokowa dzielnicowego ze Świnoujścia doprowadziła do zatrzymania mężczyzny który z kradzieży rowerów uczynił sobie stałe źródło utrzymania.

Dzielnicowy ze świnoujskiej komendy w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na informację i zdjęcie skradzionego roweru zamieszczone na jednym z portali społecznościowych. Tego samego dnia już podczas pełnienia służby zauważył odpowiadający zdjęciu jednoślad, na którym poruszał się notowany za przestępstwa mieszkaniec miasta.

Dzielnicowy zgłosił swoje spostrzeżenia kolegom, którzy namierzyli, a następnie zatrzymali 30-letniego świnoujścianina. Mężczyzna podczas rozpytania przyznał się do kradzieży i wskazał miejsce ukrycia jednośladu. Policjanci zabezpieczyli pojazd, a następnie dotarli do osoby która zamieściła ogłoszenie w internecie. Kobieta rozpoznała swój rower i złożyła zawiadomienia o przestępstwie.  

Dzięki skojarzeniu przez dzielnicowego treści ogłoszenia w internecie z tym, co zauważył podczas pełnienia służby rower o wartości 1500 zł został odzyskany i powrócił do rąk właścicielki. Przerwana została także seria kradzieży rowerów. Jak się okazało zatrzymany 30-latek ma na swoim koncie nie jedną kradzież. W ciągu minionych dwóch tygodni zdążył ukraść już trzy rowery. Policjanci sprawdzają obecnie czy mężczyzna nie ma na swoim koncie więcej tego typu kradzieży.

- Podczas przesłuchania 30-latek wyjaśnił, że z kradzieży i paserstwa jednośladów zamierzał uczynić sobie źródło stałego dochodu. - mówi asp. sztab. Beata Olszewska, oficer prasowy świnoujskiej komendy. - Niestety plany pokrzyżowało mu bystre oko dzielnicowego. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności - dodaje rzeczniczka

(n)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA