Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Seryjny podpalacz złapany

Data publikacji: 02 września 2016 r. 13:09
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Seryjny podpalacz złapany
Fot. Ryszard Pakieser  

Podpalił kiosk, samochód, podłożył ogień przy budynku i w pojemnikach na śmieci. W ręce policjantów wpadł sprawca czterech pożarów w Myśliborzu. Spowodował straty na ponad 145 tysięcy złotych.

Za podpaleniami stoi mężczyzna, który w przeszłości był już notowany przez policję. Ogień podkładał w różnych punktach miasta. Policja udowodniła, że na przełomie lipca i sierpnia 2016 roku podpalił między innymi kiosk spożywczo-przemysłowy z towarem i sprzętem AGD.

32-latek odpowiada także za trzy inne pożary. Piroman zniszczył samochód marki Volkswagen Transporter, a także elewację sklepu wielkopowierzchniowego i budynku użyteczności publicznej. Właściciele wycenili straty na łączną kwotę ponad 145 tys. zł.

– Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów – informuje asp. szt. Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. – Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Seryjnemu podpalaczowi grozi nawet pięć lat więzienia.

(reg)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rerik
2016-09-02 19:25:54
A kto pokryje straty poszkodowanych??? Moze gdyby tacy wandale/podpalacze itp itd ponosili konsekwencje finansowe z urzedu stanowione przez sady zastanowili by sie nad swoim zachowaniem. Tak pojda na kilka lat( w najlepszym wypadku) na odpoczynek I panstwowe utrzymanie. A potem znowu do procederu!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA