niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Seniorzy do Podgrodzia

Seniorzy do Podgrodzia

Seniorzy do Podgrodzia
Data publikacji: 2018-07-16 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-18 10:31
Wywietleń: 1712 337675

Jeszcze w tym roku w Podgrodziu mają zamieszkać seniorzy. Zarząd powiatu polickiego zgodził się na oddanie w 10-letnią dzierżawę wybranych budynków dla Stowarzyszenia "Złoty Wiek". Organizacja obiecuje utworzenie w nich Podgrodzkiego Domu Seniora. Początkowo dla około 40 osób. Później ma poszerzać działalność.

Podgrodzie odwiedzili przedstawiciele zarządu i rady powiatu polickiego. Chcieli, jeszcze przed przekazaniem organizacji pozarządowej kilkunastu budynków, zapoznać się z ich stanem technicznym. Niektórym obiektom wystarczy odświeżenie i doposażenie. Część musi przejść bardziej gruntowny remont, zanim będzie można je użytkować przez cały rok (potrzebny jest np. system centralnego ogrzewania). Ale Stowarzyszenie "Złoty Wiek" zapowiada, że o to zadba. Obiecuje też, że będzie pokrywało wszystkie koszty eksploatacyjne i wnosiło zadeklarowane opłaty (niewielkie, bo miesięcznie po 100 złotych od domku i 200 złotych za biuro i stołówkę , razem około 1600 złotych miesięcznie). Ale obecnie budynki i tak są niewykorzystane, niszczeją, a powiat na ich utrzymanie wydaje około 300 tysięcy złotych rocznie.

"Złoty Wiek" chce zagospodarować 11 domków mieszkalnych, budynek biura, kuchnię ze stołówką, budynek rehabilitacyjny. Organizacja oceniła, że do zamieszkania już w tym roku nadaje się 5 domków. W każdym może przebywać 5-8 seniorów. Maksymalnie więc 40 osób. Górne kondygnacje domków stanowiłyby zaplecze socjalne dla opiekunów seniorów. W ten sposób w Podgrodziu powstałoby coś na wzór mieszkań chronionych dla osób starszych, wymagających stałego wsparcia lub opieki. Organizacja nie wyklucza też możliwości poszerzania działalności o tzw. funkcje pokrewne (np. zaplecze mieszkaniowe dla osób bezdomnych na okres zimy).

Organizacja ma już doświadczenie w tego rodzaju działalności. Prowadzi w Szczecinie schronisko dla osób przewlekle somatycznie chorych na 80 podopiecznych, Nadodrzański Dom Seniora w Starej Rudnicy k. Cedyni dla 20 osób, Dzienny Dom Seniora+ w Policach dla 30 osób. ©℗

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

Komentarze

No nieźle
Były dyrektor dps Romera ( z którego z hukiem "wyleciał") próbuje się ustawić tym razem w Policach tam , go jeszcze nie znają , ale już niedługo po pierwszym audycie się okaże :)))
2018-10-18 09:57:15
ku wiadomości
przesyłam link do audytu kontrolnego po tym "panie" http://bip.um.szczecin.pl/chapter_131091.asp?soid=DDB6802AE30B47EFA4420AFD82F6F22C Zapraszam do lektury !!
2018-07-17 19:26:54
członek
" Wg rejestru stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego, były Dyrektor DPS, był prezesem zarządu Stowarzyszenia od dnia 7 listopada 2011 r. do dnia 28 czerwca 2017 r., a od dnia 28.06.2017 r. prezesem zarządu Stowarzyszenia była p.o. Dyrektora DPS). Kierownik DDPS nr 3 był od 2009 r. sekretarzem Stowarzyszenia, a członkiem zarządu – skarbnikiem, od 2011 r., były kierownik Działu Opiekuńczo – Terapeutycznego DPS. W skład komisji rewizyjnej Stowarzyszenia wchodziły m.in.: główny księgowy DPS, w którym złożyła wypowiedzenie w dniu 5.09.2017 r. oraz przewodnicząca związków zawodowych w DPS i p.o. kierownika Działu Opiekuńczo – Terapeutycznego DPS."
2018-07-17 16:15:26
@ zorientowany
a ty jaką funkcję "piastujesz" w "wałkobiznesach " tego pana ?? , czas pokaże , jaki z niego uzdolniony fachowiec :)). Oby gmina Police nie wyszła na tej "darowiźnie" jak Szczecin z przekazaniem byłego Szpitala Miejskiego podobnemu fachowcowi księdzu D., a teraz Rada Miasta wraz z prezydentem przejrzeli na oczy i jak zwykle "ręka w nocniku" u was też będzie podobnie Gratuluję wyboru :)))
2018-07-17 12:33:35
obiektywny
skoro miasto nie oddało dyrektora za przekręty do prokuratury, to widocznie wiedziało o nich...
2018-07-17 11:51:57
zorientowany
A ty wesoła zmarszczko zostałaś z niczym hahahaha
2018-07-17 08:57:31
Zorientowany
Co za pierdoly pewnie fundacja z romera jakaś zmarszczka chciała zorganizować w podgrodziu opiekę ale za wysokie progi dla niedoświadczonych. A tak w ogóle to poprzedni dyrektor z romera sam odszedł i szkoda bo dzisiaj bałagan i smrud na romera. Po drugie kontrola tendencyjna jak już nic nie znalazła nowa Pani dyrektor fachowiec od komunalki z urzędu miasta i pies na lancuchu wszyscy wiedza kogo to czepiał się stowarzyszenia. Lepiej niech prokuratura sprawdzi czy wogole ma kwalifikacje bo ciągle zastępca dyrektora? Którego? Poprzedniego? Bo nowego nie ma? A na koniec może poprzedni nie był najlepszy ale był jakiś a teraz nowa robi sobie zdjęcia do konkursu cały szczecin w kwiatach jako gospodarz czego . Nic tam jeszcze nie zrobiła i nie zrobi po się nie zna . Kontynułuje wszystko po poprzedniku. Mizeria od wszystkiego komunalki. Trafostacja sztuki czyli od sztuki i dps czyli pomoc. Ciekawe gdzie ja urzad spóści ze smyczy teraz ? Rozczaruja się bo dps to delikatna materia. Brawo złoty wiek do działania. Gratuluję i wierzę że w podgrodziu będzie dobra opieka i wyżywienie. Nie jak teraz na romera . Szkoda seniorów.
2018-07-17 08:31:15
zainteresowany branżowiec
Jest decyzja Gminy gratulujemy ! Czekamy na podsumowanie po 1 roku działalności tego "pana" i spółki z DPS Ul.Romera. Tam jakoś "laurki" za dyrektorowanie nikt mu nie wystawił TYLKO WYLECIAŁ Z HUKIEM !! Polecam lekturę raport kontrolny z działalności DPS Romera Urzędu Miasta Szczecin. Dziwię się ,że prokuratura milczy..., ale myślę ,że do czasu.
2018-07-16 18:50:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy