sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Senator niezawodowy

Senator niezawodowy

Senator niezawodowy
Data publikacji: 2015-10-28 18:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1792 34026

Prof. Tomasz Grodzki po objęciu funkcji senatora pozostanie dyrektorem szpitala w szczecińskim Zdunowie. Zapewnia, że pogodzi te role. Za pracę w Senacie nie zamierza pobierać wynagrodzenia. Będą mu jednak przysługiwały środki na prowadzenie biura.

- Zamierzam być bardzo aktywnym senatorem - mówi prof. Tomasz Grodzki. - Jeszcze cztery lata temu nie byłem gotowy na łączenie tej funkcji z zadaniami dyrektora szpitala. Prowadziłem dużą inwestycję w swojej placówce, byłem bardzo potrzebny w niej jako lekarz. Ale inwestycja już została zakończona, a w szpitalu - w mojej dziedzinie - powstał znakomity zespół, w którym jest trzech docentów. Jestem potrzebny pacjentom naprawdę przy najtrudniejszych przypadkach. Trzeba będzie oczywiście przeorganizować pewne funkcje w szpitalu z udziałem moich zastępców. Ale zapewniam, można pogodzić moją aktywną pracę senatora z dobrym zarządzaniem szpitalem.

Profesor zwraca uwagę, że już teraz w Warszawie bywa kilka razy w tygodniu, w związku z pełnioną funkcją konsultanta krajowego w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej. Nie będzie pierwszym łączącym pracę senatora i dyrektora szpitala - w minionej kadencji robił to np. dr Rafał Muchacki z Bielska-Białej. 

- Moi wyborcy docenili, że byłem czynny zawodowo i miałem osiągnięcia jako miejski radny - dodaje profesor. - Jakość pracy radnego nie mierzy się tylko obecnościami na komisjach. Stworzyłem największy miejski program profilaktyki nowotworowej, przyczyniłem się do tego, żeby domy dziecka zamieniły się w domy dla dziecka, tworzyłem komisję inicjatyw społecznych, w której potem pracowałem... Nie będę brał pensji senatora, ale na pewno, będę intensywnie pracował w Senacie. To kwestia odpowiedniej organizacji czasu.©℗

Agnieszka SPIRYDOWICZ

Komentarze

do obserwatorki
OCZYWISCIE DOTYCZY TO RADNYCH TZW WASALI KRZYSTKA duklanowskiego , balickiej i iinych zatrudnionych w półce gminy szczecin
2015-10-28 20:07:18
Adam
Każda inna aktywność poza medyczna sprawia, że ubywa wiedzy i umiejętności. Powrót do zawodu lekarza staje się już niemożliwy (Arłukowicz, Religa, i inni). Szkoda... A tak na marginesie, może by pan doktor wyliczył czym się przysłużył jako radny dla Zdrojów, Dabia czy Słonecznego, o Podjuchach nie wspominając? Jakoś nie mogę sobie niczego przypomnieć...
2015-10-28 19:46:09
Szczecinianin od kołyski
Przesadzacie już z tym pisaniem newsowym o przegranych. Jako o(PO)zycja w izbie dumania (PO)winni (PO)dumać za karę bez jakichkolwiek apanaży przez te następne cztery lata. Czas spuścić kurtynę milczenia, od ludzi tej partii od(PO)ocząć i o nich przynajmniej do kolejnej kampanii za(PO)mnieć!!!
2015-10-28 19:32:45
Gdzie jest nadzór?
A kto jest właścicielem tego szpitala, że pracownik Grodzki tak sobie poprzez media deklaruje jak będzie pracował, a raczej nie pracował. Jak sobie pracownik Grodzki założy własny szpital, to może się w nim rządzić, ale do póki ten szpital nie jest jego, to ma obowiązek uzyskania zgody na takie kiwanie się z obowiązkami.
2015-10-28 19:12:51
Znacie jeszcze takiego drugiego bufona wśród szczecińskich lekarzy !!??
Żałosne.
2015-10-28 18:40:31
obserwatorka
Przy takiej deklaracji proponuję rejestrację czasu pracy spędzonego w szpitalu, a tak na marginesie najbardziej cieszą się pracownicy, wiadomo szefa nie ma itd. Tylko co na to pacjenci?
2015-10-28 17:55:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie