sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Niebezpieczne zabawy

Niebezpieczne zabawy

Niebezpieczne zabawy
Data publikacji: 2015-10-22 09:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1623 30403

Od sześciu lat niedokończona budowa szpitala w Koszalinie, na 1200 łóżek, pogrąża się w ruinie. Teren przy ulicy Leśnej, który podlega Urzędowi Marszałkowskiemu w Szczecinie, zabezpiecza firma ochroniarska. Niestety, to również miejsce niebezpiecznych zabaw nastolatków, których wyczyny grożą tragedią.

Niedawno 17-letnia koszalinianka trafiła z ciężkimi obrażeniami ciała do lecznicy. Dziewczyna leży w śpiączce na szpitalnym oddziale. Wśród ruin nastolatka skakała z jednej płyty na drugą na wysokości drugiego piętra. Nieszczęśliwie, bo spadła.

To nie pierwsze takie zdarzenie na terenie obiektu. W czerwcu zeszłego roku 17 latek też był poszkodowanym w wypadku przy ulicy Leśnej. Policja po serii fatalnych zdarzeń zamierza interweniować w Urzędzie Marszałkowskim, aby skuteczniej chronić obszar przed nieproszonymi gośćmi. Teren jest ogrodzony z tablicami ostrzegającymi.

Nieruchomość nie ma jednego właściciela. Gdy ponad 40 lat temu zapadła decyzja o zbudowaniu nowego szpitala przy ulicy Leśnej na 1200 łóżek, to miasto wywłaszczyło około 40 właścicieli gruntów. Po latach odzyskali oni swoje działki, lecz z niedokończoną zabudową szpitalną. Ta część terenu nie jest zabezpieczona. Nie doszło do porozumienia stron w sprawie wyburzenia zabudowy.

Budowa nowego szpitala została wstrzymana na początku lat 90. XX wieku. Potem były próby pozyskania inwestorów, m.in. z Niemiec. Bezskuteczne. Od 2009 roku na kilkunastu hektarach nic się nie dzieje, poza zdarzeniami grożącymi nawet utratą życia nieodpowiedzialnym nastolatkom. ©℗

Tekst i fot. (m)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie