Środa 10 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Sejmik uroczyście i na roboczo

Data publikacji: 2016-09-20 19:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:15
Sejmik uroczyście i na roboczo
 

Podczas XIV sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego we wtorek dwóm salom obrad nadano imiona zmarłych byłych marszałków: Zbigniewa Zychowicza i Władysława Husejki. Poza tym radni rozmawiali m.in. o planie połączenia szpitala przy ul. Arkońskiej i placówki w Zdunowie.

- Chyba nie było postaci bardziej zasłużonych dla samorządności – mówił marszałek Olgierd Geblewicz podczas uroczystej części sesji. - Tworzyli i rozwijali samorząd, stając przed różnymi wyzwaniami. W moim gabiencie jest zdjęcie Zbigniewa Zychowicza, jak odbiera akt powołania województwa. Zychowicz był jednym z założycieli konwentu marszałków. Władysław Husejko był osobą, która mówiła: „Gdzie wola, tam sposób”. Miałem przyjemność pracować z obydwoma.

- Zbigniew nie był solistą – opowiadała Marzena Zychowicz, żona Zbigniewa Zychowicza. - Zawsze chciał pracować w grupie. Był dla mnie największym prezentem od życia.

- Tata zawsze podkreślał, że to tutaj, wśród ludzi, należy rozwiązywać ich problemy – wspominała Agnieszka Kasprzak, córka Władysława Husejki.

A bieżąca polityka? Debatowano o połączeniu dwóch szczecińskich szpitali.

- Konsolidacja to jedyna droga – mówiła Anna Mieczkowska, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego. - Pracujemy nad modelem konsolidacji.

Dodawała, że szczegóły poznamy na najbliższym posiedzeniu komisji zdrowia. Radni pytali ją m.in. o to, czy rozważano inne formy wyjścia z zapaści.

- Nikt nie podejmuje takiej decyzji pod wpływem emocji czy fantazji, to trudna decyzja – oceniła Anna Mieczkowska. - To nie będzie decyzja tylko marszałka, ale całego Sejmiku.

Według niej jedyną alternatywą dla połączeniu dwóch jednostek byłoby m.in.  zmniejszenie liczby oddziałów – a wtedy ucierpieliby pacjenci. ©℗

(as)

Fot. Robert STACHNIK

Więcej w środowym wydaniu “Kuriera Szczecińskiego” i w e-wydaniu z 21.09.2016 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2016-09-21 01:50:23
Obydwaj Panowie- pierwszy z SLD< drugi z UW- to zdrajcy! Taka jest prawda i niech nikt nie póbuje bronić ich, że o zmarłych źle sie nie mówqi. Oni sie zgłosili do zarządzania Szczecinem. W efekcie Szczecin jest dzikim miastem upadłym gospodarczo!!!! A także MORALNIE!!!!!!!!!!!!!
k-2
2016-09-20 19:37:53
Nie ma ważniejszych tematów jak nadawanie imion salom. Niedługo ich zabraknie. A decyzja Sejmiku bedzie decyzją większośći, PO nigdy nie liczy się z opozycją....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA