sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Sejmik uroczyście i na roboczo

Sejmik uroczyście i na roboczo

Sejmik uroczyście i na roboczo
Data publikacji: 2016-09-20 19:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:33
Wywietleń: 1323 155833

Podczas XIV sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego we wtorek dwóm salom obrad nadano imiona zmarłych byłych marszałków: Zbigniewa Zychowicza i Władysława Husejki. Poza tym radni rozmawiali m.in. o planie połączenia szpitala przy ul. Arkońskiej i placówki w Zdunowie.

- Chyba nie było postaci bardziej zasłużonych dla samorządności – mówił marszałek Olgierd Geblewicz podczas uroczystej części sesji. - Tworzyli i rozwijali samorząd, stając przed różnymi wyzwaniami. W moim gabiencie jest zdjęcie Zbigniewa Zychowicza, jak odbiera akt powołania województwa. Zychowicz był jednym z założycieli konwentu marszałków. Władysław Husejko był osobą, która mówiła: „Gdzie wola, tam sposób”. Miałem przyjemność pracować z obydwoma.

- Zbigniew nie był solistą – opowiadała Marzena Zychowicz, żona Zbigniewa Zychowicza. - Zawsze chciał pracować w grupie. Był dla mnie największym prezentem od życia.

- Tata zawsze podkreślał, że to tutaj, wśród ludzi, należy rozwiązywać ich problemy – wspominała Agnieszka Kasprzak, córka Władysława Husejki.

A bieżąca polityka? Debatowano o połączeniu dwóch szczecińskich szpitali.

- Konsolidacja to jedyna droga – mówiła Anna Mieczkowska, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego. - Pracujemy nad modelem konsolidacji.

Dodawała, że szczegóły poznamy na najbliższym posiedzeniu komisji zdrowia. Radni pytali ją m.in. o to, czy rozważano inne formy wyjścia z zapaści.

- Nikt nie podejmuje takiej decyzji pod wpływem emocji czy fantazji, to trudna decyzja – oceniła Anna Mieczkowska. - To nie będzie decyzja tylko marszałka, ale całego Sejmiku.

Według niej jedyną alternatywą dla połączeniu dwóch jednostek byłoby m.in.  zmniejszenie liczby oddziałów – a wtedy ucierpieliby pacjenci. ©℗

(as)

Fot. Robert STACHNIK

Więcej w środowym wydaniu “Kuriera Szczecińskiego” i w e-wydaniu z 21.09.2016 r.

Komentarze

obserwator
Obydwaj Panowie- pierwszy z SLD< drugi z UW- to zdrajcy! Taka jest prawda i niech nikt nie póbuje bronić ich, że o zmarłych źle sie nie mówqi. Oni sie zgłosili do zarządzania Szczecinem. W efekcie Szczecin jest dzikim miastem upadłym gospodarczo!!!! A także MORALNIE!!!!!!!!!!!!!
2016-09-21 01:50:23
k-2
Nie ma ważniejszych tematów jak nadawanie imion salom. Niedługo ich zabraknie. A decyzja Sejmiku bedzie decyzją większośći, PO nigdy nie liczy się z opozycją....
2016-09-20 19:37:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie