poniedziałek, 17 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Sejm wyraził zgodę na tymczasowe aresztowania posła PO Stanisława Gawłowskiego

Sejm wyraził zgodę na tymczasowe aresztowania posła PO Stanisława Gawłowskiego

Sejm wyraził zgodę na tymczasowe aresztowania posła PO Stanisława Gawłowskiego
Data publikacji: 2018-12-06 19:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11 14:51
Wywietleń: 832 365457

Sejm w czwartkowym (6 grudnia) głosowaniu wyraził zgodę na tymczasowe aresztowania posła PO Stanisława Gawłowskiego. Wcześniej poseł zrzekł się immunitetu, a w poniedziałek sejmowa komisja regulaminowa uznała, że jego oświadczenie w tej sprawie jest formalnie poprawne.

Za wyrażeniem zgody na tymczasowe aresztowanie Gawłowskiego opowiedziało się 239 posłów, 175 było przeciw, 18 wstrzymało się od głosu. Większość bezwzględna wynosiła 231.

W czerwcu prokuratura w Szczecinie skierowała do Sejmu kolejny wniosek o uchylenie posłowi PO immunitetu oraz o wyrażenie przez Sejm zgody na zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Nowe zarzuty mają mieć związek z apartamentem w Chorwacji, który - według śledczych - Gawłowski miał przyjąć jako łapówkę od kołobrzeskiego biznesmena Bogdana K. Formalnie właścicielami nieruchomości są teściowie pasierba Gawłowskiego.

(pap)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

ja bym uważał
Przecież to jest zwykłe utrudnianie sprawowania mandatu posła. Za rok Pan Prokurator i jego przełożeni mogą mieć postawione w tej sprawie zarzuty
2018-12-07 14:30:31
normalny
Po co go wsadzać? Przecież jak był na wolności to mógł wszystko poustawiać, a teraz po co ten areszt? Zapewne dla niego będzie trzy miesiące, a dla prezesa KNF tylko dwa. Ale prezes to PiS, a Gaweł to PO. Prokurator jak chciał go przesłuchać to mógł na wolności, a teraz będzie go dowoził z celi.
2018-12-07 11:28:36
2 metry pod ziemią
Staszku modlimy się za ciebie
2018-12-07 10:25:44
mieszkaniec
ale te PiS-y to prostaki - ich gościu z KNF w areszcie, to odświeżają pod publiczkę kotlet zwany Gawłowski. Niedobrze się robi, banda nieudaczników to zawsze była, jest i będzie. Idźcie potańczyć z Rydzykiem i pośpiewać. Śmieszne, zapyziałe miernoty.
2018-12-07 09:04:38
Pablo E.
Jak kradł i jest winny, to do paki! Dlaczego miało by być inaczej...
2018-12-07 08:17:17
HAHA
Nie sejm tylko pis. Ale tylko innych bo swoich wybronili.
2018-12-07 07:19:27
Tyle ya
"Polityczna zemsta, nic więcej" a mundry jak treściwy wpis.
2018-12-07 06:48:52
a w... Tyle
Rowniez Lewacka... KON STY TYC JA !!
2018-12-07 00:03:48
Pocieszyciel Staśka
Kanarki też są trzymane za kratkami, choć nie są złodziejami.
2018-12-06 23:25:54
Tyle
Polityczna zemsta, nic więcej
2018-12-06 22:51:40
buzka
stachu!jak nie bedzie orzekal sedzia tuleya podobny to masz darmowy wikt iopierunek.szkoda kasy na mec.romka-konski leb.
2018-12-06 22:12:36
Do kangur-a
PO-wcy maja tyle Zaoszczedzonych Pieniedzy... chocby z lat 2007-2015 ze PO-nownie "sie Zrzuca" i Stasia Wykupia !!
2018-12-06 22:06:50
kangur
Do zobaczenia Stachu w 2029 roku.Wyjdziesz,będziesz czysty jak pupa niemowlaka.
2018-12-06 21:12:31
Posledniak
A mowil ze tam czekaja na PISowcow