piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sędzia odwołana i zawieszona

Sędzia odwołana i zawieszona

Sędzia odwołana i zawieszona
Data publikacji: 2017-11-03 15:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:54
Wywietleń: 1960 299536

Sędzia, która w październiku została zatrzymana przez policję, kiedy miała prowadzić auto w stanie nietrzeźwym, w piątek (3 listopada) została odwołana z funkcji przewodniczącej jednego z wydziałów sądu. Dzień wcześniej ukarano ją miesięczną przerwą w pełnieniu czynności sędzi.

Do zdarzenia z udziałem Małgorzaty J. doszło 20 października tego roku. Sędzia od czerwca przebywa na zwolnieniu lekarskim. Również w czasie zdarzenia była na zwolnieniu. Aktualnie przebywa w szpitalu.

Według policji po zatrzymaniu sędzia poddała się badaniu alkomatem i nie utrudniała wykonywania czynności funkcjonariuszom. Ale do sądu dotarła jedynie policyjna notatka dotycząca całego zdarzenia. Dwa tygodnie temu sąd zwrócił się do Prokuratury Krajowej, która prowadzi czynności w tej sprawie, o dokumentację. Nadeszła dopiero w czwartek (2 listopada).

– Prezes Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum, po otrzymaniu niezbędnych dokumentów z prokuratury  podjął w czwartek decyzję o zarządzeniu wobec Małgorzaty J. przerwy w czynnościach sędziego na maksymalny okres przewidziany ustawą, czyli jeden miesiąc, uznając że czyn ten godzi w powagę sądu. Natomiast w piątek w trybie pilnym zostało zwołane posiedzenie Kolegium Sądu Okręgowego w Szczecinie, po którym podjąłem decyzję o odwołaniu pani sędzi z funkcji Przewodniczącej XIII Wydziału Gospodarczego – Krajowego Rejestru Sądowego. Dalszy bieg sprawy zależy od czynności podejmowanych przez prokuraturę prowadzącą postępowanie karne w tej sprawie oraz właściwy Sąd Dyscyplinarny – wyjaśnił sędzia Maciej Strączyński, prezes szczecińskiego Sądu Okręgowego.
(dar)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

W zawieszeniu...
Ma "Szczescie" ze zostala tylko zawieszona - a nie PO...??
2017-11-04 21:44:34
Odp. do... o
A nie mogla ta Sedzina, po-pijac sobie tylko tyle co Ksiadz - to by sie "nie wpakowala" ! Chytry/a... zawsze 2 x straci !!
2017-11-03 23:06:29
o
pani Jankowska nie musi martwić się o przyszłość. jest jeszcze tyle posad do wykrojenia z tego tortu gdzie pić można nawet w ramach godzin pracy jako reprezentacja i ująć to sobie w kosztach. to jest jakaś nagonka...ksiądz codziennie pije podczas pracy i nikt się nie awanturuje
2017-11-03 17:59:26
k
Blokada alkoholowa - auto nie jedzie -sędzia "jadzie " taxi i jest w miarę dobrze > Trzeżwieje / albo - nie / i pracuje . A tak -kibel !
2017-11-03 17:43:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie