piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sędzia pod wpływem alkoholu spowodowała dwie kolizje

Sędzia pod wpływem alkoholu spowodowała dwie kolizje

Sędzia pod wpływem alkoholu spowodowała dwie kolizje
Data publikacji: 2017-10-23 16:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
Wywietleń: 7927 298003

Sędzia Sądu Rejonowego Szczecin Centrum prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości i spowodowała dwie kolizje. Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie miasta.

O sprawie poinformował w poniedziałek (23 października) portal wpolityce.pl. "Wiadomo, że sędzia spowodowała dwie kolizje i w obu przypadkach była to jej wina, a w jednym z przypadków odjechała z miejsca kolizji. Po jednej z nich, świadkowie wyrwali sędzi kluczyki ze stacyjki jej samochodu. Sama Małgorzata J., po spowodowaniu dwóch kolizji pojawiła się…w sądzie, gdzie zostawiła zaświadczenie lekarskie! Policjanci, którzy przyjechali do sądu w poszukiwaniu pijanej sędzi usłyszeli, że ta pojawiła się w gmachu tylko na chwilę. W końcu Małgorzata J. sama się odnalazła i o dziwo zgodziła się na dwukrotne badanie alkomatem. Okazało się, że ma prawie 0,8 promila w wydychanym powietrzu (po pierwszym badaniu)" - donosi portal wpolityce.pl.

- Potwierdzam, że Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo prowadzi śledztwo w sprawie kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, to śledztwo z artykułu 178 & 1 Kodeks Karnego - mówi prokurator Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Mogę potwierdzić, że osobą, której dotyczy sprawa, jest osoba wykonująca zawód sędziego.

Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie powiedział, że do sądu z policji wpłynęła dotąd jedynie notatka w tej sprawie.

- Czekamy na dostarczenie dokumentów z policji i prokuratury, żeby móc podjęć decyzje - mówi.

Według portalu wpolityce.pl sędzia ta jest przewodniczącą jednego z wydziałów Sądu Rejonowego w Szczecinie.

(gan)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

k
Politykują na całego -plują na co się da -ale obciach ! Tylko blokada alkoholowa w aucie uchroni Was przd pijanym kierowcą - sędzią , policjantem , księdzem , kodowcem , pisiorem , ojcem , bratem i sąsiadem .
2017-10-24 18:37:16
Keszel
Ale Małgośka Jankowska wdupiła! A od pracowników tak wiele wymagała :-(
2017-10-24 17:57:50
sx
widzę straszne poruszenie wsrod obroncow dobrej zmiany. Wszystkich wrzucacie do jednego worka. To pytam: jak ksiądz x ma dziecko to też powiecie że wszyscy księża są be i przestaniecie korzystać z ich posługi? Co, ciężko się teraz ponapinać?
2017-10-24 12:15:33
Komitet Obrony S.
Kiedy bedzie manifestacja przed drzwiami sadu o wolne sady - domagam sie rownierz: 1. poszerzenia immunietu tak by nikt nie mógł kontrolować sędziów 2. wydłużenia czasu trwania procesów w sądzie o 100% lub 300% 3. Podniesienia wynagrodzeń w sądach 4. zwiększenia etatów w sądzie 5. Wybudowanie nowych budynków sądów 6.
2017-10-24 11:47:02
<0
Karolino pisolisz jak Mazurek Kaczyńskiego. Tekst redakcyjny napisany klarownie i rzetelnie. O narkotykach można mówić dopiero po badaniach krwi, kancelaria sędziego jest publiczna w siedzibie sądu i nie służy do chowania się. O nietykalności sędziego wie każdy policjant, a sprawczyni wypadku dała się zbadać ((-:, Oczywiście z premedytacją chciała zabrać poszkodowanej 500+. Z takim myśleniem to wieczorowa szkoła pisizmu nie pomoże. A sędzię trzeba usunąć z zawodu - BEZAPELACYJNIE
2017-10-24 11:36:09
o
zawód sędziowski jest bardzo stresujący i trzeba to jakoś odreagować. sędzia też jest człowiekiem i jej błędem było że wypiła za mało i przy tym nie wstrząsała. winą należy obarczać przemysł spirytusowy który sprzedaje alkohol rozwodniony czyli nie w pełni 100% a woda jak wiadomo rozrzedza umysł i podtapia szare komórki. gdyby piła czysty spirytus byłaby czysta jak łza
2017-10-24 09:53:32
Do: Karolina
A skąd wiesz, że pod wpływem narkotyków i gdzie ta kancelaria? Jeśli to prawda, to ta osoba powinna mieć dożywotni zakaz prowadzenia działalności i wszelkich związków z sądownictwem, no i oczywiście te 5 lat bezwzględnego więzienia.
2017-10-24 07:57:18
sprawiedliwy
Sądu Rejonowego Szczecin Centrum XIII Wydział Gospodarczy KRS była przewodniczącą tego wydziału , nie sądziła pijanych kierowców, była miłą osobą miała problemy domowe i w wydziale. Braki fachowców w tym wydziale ciągłość spraw jest duża. Chciała alkoholem zabijać smutki i to są smutki.
2017-10-24 07:37:28
Szczecinianin
Ona pije od dawna i nie raz nie mieściła się autem koło garażu KRS ;).
2017-10-23 23:25:19
W-wa
A moze rowniez i to, warto za-Vetowac...??
2017-10-23 23:02:59
ja
pytanie do przewodniczącxej KRS..czy pani zdaniem śedzia jak ta pani może orzekać w sprawach zwiaznych z jazda pod wpływem alkoholu i czy tej pani nie powinien sąd pozbawić dożywotnio immunitetu.
2017-10-23 21:40:51
ja
adwokat diabla wlasnie zostali wyrzucony z jego czystej jak smola swiatyni zla.
2017-10-23 21:37:06
Karolina
To wszystko prawda ! Szkoda ze nie dopisaliście ze Pani sędzia była nie tylko pod wpływem alkocholu ale także narkotyków ,uciekła z miejsca wypadku i wcale sama się nie znalazła tylko uciekła do swojej kancelarii z której nie chciała wyjść !Dopiero po namowach policji wyszla i zasłoniła się immunitetem a, poszkodowana była kobieta w szóstym miesiącu ciąży ! To ma być sędzia ona reprezentuje wymiar sprawiedliwości ?! Żenada
2017-10-23 21:17:02
Do sprzedawca zniczy
Z wielką przyjemnością kupie znicz a nawet dwa dla ciebie i kodu :) mogła ciebie potracic i jednego wariata mniej :)
2017-10-23 21:08:08
adwokat diabła
Ten artykuł to paszkwil na zamówienie reżimu kaczystowskiego! Sędziowie to nieskazitelni ludzie którzy są nadzwyczajną kastą pod każdym względem! Oni nie kradną kiełbasy, wiertarek czy spodni w sklepach, zawsze jeżdżą wstanie nie wskazującym na nadużywanie alkoholu, nie są pazerni na mamonę a wyroki przez nich wydawane są chlubą dla wymiaru sprawiedliwości!
2017-10-23 19:22:33
Sprzedawca zniczy.
Nie wierzę. Sędziowie to taka nadzwyczajna kasta. To pewnie prowokacja wymierzona w niezawisłość sądów. Ogłaszam mobilizację KOD w regionie!!
2017-10-23 17:04:31