sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ścieżką (niemal) w drzewo

Ścieżką (niemal) w drzewo

Ścieżką (niemal) w drzewo
Data publikacji: 2015-11-23 19:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2337 40576

Od kilku tygodni trwa drugi etap rewitalizacji skweru im. Michała Doliwo-Dobrowolskiego, na Turzynie. Będzie kosztował blisko 150 tysięcy złotych. „Czy nikt tego nie kontroluje?" - pyta Ryszard Szablewski, nasz Czytelnik.

Skwer u zbiegu ul. Sikorskiego i al. Bohaterów Warszawy - przez lata brudny i zaniedbany - teraz zmienia oblicze dzięki staraniom oraz finansom miejscowej Rady Osiedla, a przy wsparciu Zakładu Usług Komunalnych. W pierwszym etapie ustawiono cieszące się sporym zainteresowaniem młodzieży przyrządy do ćwiczeń siłowych. Teraz - w drugim - są tworzone chodniki oraz trawniki.

Codziennie obok trwającej na skwerze budowy przechodzi pan Ryszard, nasz Czytelnik.
- Zauważyłem, że jedna z zaprojektowanych alejek zmierza prosto w... drzewo. Mało tego. Wytyczono ją wbrew od lat wydeptanej ścieżce, która biegnie największym skrótem, po skosie - opowiada Ryszard Szablewski. - Gdy na te fakty zwróciłem uwagę kierownikowi prac, to w odpowiedzi usłyszałem: „Się skręci". Faktycznie. Skręcili tuż przed drzewem. Idiotyzm! Gwarantujący na przyszłość wydeptywanie świeżej trawy. Miasto, czyli my wszyscy, za taką całość zapłacimy słono...

Inwestycja jest realizowana etapami. Ten - będzie w czteroletniej gwarancji. Co oznacza, że w tym czasie przebiegu wytyczonych przez projektanta chodników zmieniać nie będzie można. Nawet jeśli - wbrew logice i regułom architektury krajobrazu - nie uwzględniają funkcjonalnych i zwyczajowych tzw. przydeptów. ©℗

(an)


Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu
Fot. Ryszard SZABLEWSKI

Ścieżką (niemal) w drzewo Ścieżką (niemal) w drzewo

Komentarze

HA HA HA HA
Absurd w Szczecinie goni Absurd - ścieżką w drzewo ala slalom gigant , a pod trasą zamkową w tygodniu auta stają gdzie popadnie nawet na ścieżce rowerowej - ale zapomniałem tam PARKUJĄ URZĘDASY Z SĄDU,PROKURATURY,POLICJI !!!- więc są nietykalni przez straż miejską ( mandat za złe parkowanie plus holowanie na strzeżony parking ) , widać sprawiedliwość nie jest dla wszystkich !
2015-11-24 09:52:56
xyz
Sciezka zmiscilaby sie gdyby wszystkie drzewa byly na tym planie zinwenatryzowane ale ów drzewo sie tam nie znajduje :)
2015-11-24 07:07:19
xyz
Na planie widać, że ścieżka powinna się zmieścić pomiędzy drzewami: http://i.imgur.com/lDVKd3V.jpg A skoro jesteśmy przy drzewach - dlaczego nie zostały poddanie cięciom korekcyjnym? Od strony Boh. Warszawy, co z resztą widać na zdjęciach, gałęzie są do samej ziemi.
2015-11-23 20:45:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie