Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Ścieżką (niemal) w drzewo

Data publikacji: 23 listopada 2015 r. 19:41
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Ścieżką (niemal) w drzewo
 

Od kilku tygodni trwa drugi etap rewitalizacji skweru im. Michała Doliwo-Dobrowolskiego, na Turzynie. Będzie kosztował blisko 150 tysięcy złotych. „Czy nikt tego nie kontroluje?" - pyta Ryszard Szablewski, nasz Czytelnik.

Skwer u zbiegu ul. Sikorskiego i al. Bohaterów Warszawy - przez lata brudny i zaniedbany - teraz zmienia oblicze dzięki staraniom oraz finansom miejscowej Rady Osiedla, a przy wsparciu Zakładu Usług Komunalnych. W pierwszym etapie ustawiono cieszące się sporym zainteresowaniem młodzieży przyrządy do ćwiczeń siłowych. Teraz - w drugim - są tworzone chodniki oraz trawniki.

Codziennie obok trwającej na skwerze budowy przechodzi pan Ryszard, nasz Czytelnik.
- Zauważyłem, że jedna z zaprojektowanych alejek zmierza prosto w... drzewo. Mało tego. Wytyczono ją wbrew od lat wydeptanej ścieżce, która biegnie największym skrótem, po skosie - opowiada Ryszard Szablewski. - Gdy na te fakty zwróciłem uwagę kierownikowi prac, to w odpowiedzi usłyszałem: „Się skręci". Faktycznie. Skręcili tuż przed drzewem. Idiotyzm! Gwarantujący na przyszłość wydeptywanie świeżej trawy. Miasto, czyli my wszyscy, za taką całość zapłacimy słono...

Inwestycja jest realizowana etapami. Ten - będzie w czteroletniej gwarancji. Co oznacza, że w tym czasie przebiegu wytyczonych przez projektanta chodników zmieniać nie będzie można. Nawet jeśli - wbrew logice i regułom architektury krajobrazu - nie uwzględniają funkcjonalnych i zwyczajowych tzw. przydeptów. ©℗

(an)


Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu
Fot. Ryszard SZABLEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

HA HA HA HA
2015-11-24 09:52:56
Absurd w Szczecinie goni Absurd - ścieżką w drzewo ala slalom gigant , a pod trasą zamkową w tygodniu auta stają gdzie popadnie nawet na ścieżce rowerowej - ale zapomniałem tam PARKUJĄ URZĘDASY Z SĄDU,PROKURATURY,POLICJI !!!- więc są nietykalni przez straż miejską ( mandat za złe parkowanie plus holowanie na strzeżony parking ) , widać sprawiedliwość nie jest dla wszystkich !
xyz
2015-11-24 07:07:19
Sciezka zmiscilaby sie gdyby wszystkie drzewa byly na tym planie zinwenatryzowane ale ów drzewo sie tam nie znajduje :)
xyz
2015-11-23 20:45:57
Na planie widać, że ścieżka powinna się zmieścić pomiędzy drzewami: http://i.imgur.com/lDVKd3V.jpg A skoro jesteśmy przy drzewach - dlaczego nie zostały poddanie cięciom korekcyjnym? Od strony Boh. Warszawy, co z resztą widać na zdjęciach, gałęzie są do samej ziemi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA