Choć o stanowisko kierownika Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie ubiegało się aż 5 osób, konkurs nie został rozstrzygnięty. Nabór ogłoszono ponownie, a termin składania ofert mija 7 kwietnia.
- Pięć osób aplikowało na stanowisko kierownika schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie - informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie. - Część z nich nie skompletowała i nie dostarczyła wszystkich wymaganych dokumentów. Zakres przygotowania merytorycznego do prowadzenia placówki oraz przedstawione przez pozostałych kandydatów koncepcje funkcjonowania i rozwoju schroniska, nie spełniły oczekiwań stawianych osobie ubiegającej się o kierownicze stanowisko urzędnicze.
Konkurs został zatem unieważniony, co nie oznacza, że przerwany. Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Zakładu Usług Komunalnych można już znaleźć ogłoszenie dotyczące dalszych poszukiwań nowego zarządcy. Oferty można składać do 7 kwietnia. Wtedy też zostanie przeprowadzona kolejna analiza dokumentów, a z kandydatami zostaną przeprowadzone bezpośrednie rozmowy.
Do zadań kierownika nowej, działającej od kilku miesięcy placówki, będzie należeć m.in. organizowanie, nadzór i koordynowanie pracy schroniska poprzez przestrzeganie i realizowanie zapisów ustaw, rozporządzeń i regulaminów, nadzór nad obiektem, przeprowadzanie prac konserwacyjnych, remontów, przeglądów technicznych, sporządzanie planów budżetowych, współpraca z pozostałymi merytorycznymi wydziałami ZUK, pozyskiwanie dodatkowych funduszy i darowizn na działalność oraz kreowanie dobrego wizerunku, współpraca z mediami.
Kandydat musi mieć polskie obywatelstwo, wykształcenie wyższe i co najmniej trzyletni staż pracy lub prowadzenie przez co najmniej 3 lata działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku. Musi też w formie pisemnej przedstawić koncepcję funkcjonowania i rozwoju schroniska. Wśród wymagań dodatkowych są m.in. znajomość przepisów ustawy o ochronie zwierząt, ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, znajomość specyfiki działania samorządu terytorialnego i co najmniej dwuletnie doświadczenie w kierowaniu zespołem pracowników. ©℗
Tekst i fot. Tomasz TOKARZEWSKI